Web sitemize hoşgeldiniz.

A Kalite Zippo Çakmak

Hayatın koşuşturmasında her an her saniye birçok şeyle karşılaşıyoruz. Bazen gördüğümüz şeyler son derece sıradan geliyor hatta yanımızdan geçtiğini bile fark etmiyoruz. Ama bazı şeyler var ki insanda dönüp bir daha bakma hissi yaratıyor. Bazen bir araba, bazen bir ceket, bazen de güzel bir kadın. Uzun uzun altın orandan bahsetmeye gerek yok tabi ki. Bu dönüp bir daha baktıran şeylerin ortak bir özelliği var o da hepsinin bir estetiği olması. Sıradan şeylerin bile estetiği olduğunda o sıradanlığının yerini zarafet alıyor. İşte böyle sıradan bir gereç olan çakmağı alelade bir gereç olmaktan çıkarıp zarif bir aksesuara döndüren de tabi ki estetik.  Çakmağın da estetiği mi olur diyenler henüz hayatlarında zippo çakmak görmemiş demektir.

Zippo’nun Hikayesi

1932 yılının sonbaharında George G. Blaisdell adında Amerikalı bir abimiz yanı başındaki arkadaşının bir Avusturya çakmağını yakmaya çalışırken zorlandığını görünce bu çakmağı geliştirmeye karar verir. Rüzgarda bile yanan bir çakmak yapmak amacıyla yola çıktığı bu sürecin sonunda 1933 yılında ürünü için patent başvurusu yapar. Ve adını da Türkçe karşılığı fermuar olan zipper kelimesinin melodisi çok hoşuna gittiği için zippo olarak belirler. İşte o günden günümüze kadar 500 milyondan fazla üretildiği düşünülen zippo çakmak insanlığa bu şekilde karışmıştır.

Bir Tarz Tamamlayıcı Olarak Zippo

Yoldan geçen birine saati sorduğunuzda artık cep telefonuna bakarak cevap veriyor ama aklına gelen ilk aksesuarı sorsak hala düşünmeden saat der. Bir kombini tamamlayan en şık unsurlardan biri saattir. Zippo sayesinde sigara yakmak için cebimizin ücra köşelerinde kendine zar zor yer bulan çakmaklar artık masanın ortasında sergileniyor. Bu seviyede bir görselliğe sahip bir ürün olması sebebiyle de bir çok benzer versiyonu çıkmış durumda ve a kalite zippo çakmak bulmak oldukça zorlaşmış durumda.

Kendinize veya bir yakınınıza hediye olarak almayı düşünüyorsanız ucuz taklitlerden ziyade a kalite zippo çakmak almak istersiniz. Farkı anlamak için kapağını kapattığınızda çıkan klik sesi bile size yardımcı olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: