Web sitemize hoşgeldiniz.

Altın Zippo Çakmak

Sigara tiryakilerinin hayatlarında ortalama 183 tane çakmak kaybettiklerini biliyor muydunuz? Tabi ki bilmiyordunuz. Çünkü böyle bir istatistik yok. Fakat çok fazla çakmak kaybedenler ne demek istediğimi anlamıştır. Durduk yere ortadan kaybolan çakmaklar hala üzerlerindeki mistik havayı korurken, yanlışlıkla bir arkadaşın cebine girenler şu an cepten cebe dolaşmayı sürdürüyor olabilirler. Artık çakmak kaybetmekten gına gelen sigara tiryakilerine altın gibi bir tavsiye : altın zippo çakmak.

Çakmak genellikle ufak tefek olduğu için veya pek önemsenmediği için kaybedilir. Cepleri şöyle bir yokladıktan sonra eller çakmak bulamayınca, gözler uzaklardan büfe kesmeye başlar. Sahne tanıdık geldi değil mi? Bir tane daha alırım ne olacak düşüncesi ile kim bilir kaç milyon bozuk para heba oluyor günde. Büfe bulup aldıysanız ne ala ama etrafınızda en ufak bir ticari belirtinin olmadığı bir yerde hele ki dışarıdaysanız dilenciler gibi yoldan biri geçse de ateş istesem diye ömür tüketirsiniz. Altın zippo çakmak sırra kadem basan mistik çakmaklara kökünden bir elveda demenizi sağlayacağı gibi gözünüz gibi bakacağınız için de yaban ellerin cebine girmekten kurtulacaktır.

Neden Zippo ?

Zippo çakmak sigara kullanan veya kullanmayan herkesin görüntüsünden etkilenebileceği bir ürün, hatta bir aksesuar. Takımları çekip jilet gibi olmuş bir erkeğin kol düğmelerinden daha fazla etki bırakma özelliğine sahip bir nesne. Bir ortamda çıkarıp masaya koyduğunuzda etraftaki son model plus plus telefonların bile fiyakasını söndürüveren bir havası var. Hele ki yakmak için bir iki akrobatik hareket de biliyorsanız  o zaman bambaşka olur. Unutmadan ekleyelim bu akrobatik hareketlerin dünya çapında turnuvaları bile yapılıyor. Yaratıcılıkta sınır tanımayan bu tarz hareketlerin videolarını internet üzerinden izleyebilirsiniz.

Estetik ve zarafetinin yanı sıra zippo çakmak uzun yıllar kullanma imkanı sunan bir dayanıklılığa sahip. Tabi benzinle çalıştığını da söylemek lazım. Yani diğer çakmaklar gibi gaz dolduramıyorsunuz. Biraz farklı bir doldurma metodu var. Yakıtını ve bakımını ihmal etmedikçe size bir ömür eşlik edecek bir güzel bir yol arkadaşınız var demektir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: