Web sitemize hoşgeldiniz.

Apple Seri Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

13 Ağustos 2018

Değişik sebeplerden dolayı Apple ürünlerinin seri numaraları gerektiğinde bu verilere ulaşmak aslında çok kolay ve çeşitli şekillerde yapılabiliyor olsa da, Apple seri numara sorgulama yapılabilmesi için bilgi sahibi olunması oldukça önemlidir.

  • IPhone, Ipad, veya İpod touch cihazlarında seri numara bilgisine ulaşmaya çalışıldığında önce ürünlerin ambalajlarına bakılması önerilmektedir. Orijinal ambalajlarının en az iki yerinde cihazların seri numaraları bulunmaktadır.
  • Cihaz açıldıktan sonra cihazların “ayarlar” bölümünde, ITunes’da ve aygıt üzerinde de ürünlerin seri numaralarına ulaşabilmek mümkündür.
  • Herhangi bir sorun nedeniyle destek için Apple müşteri hizmetleri birimiyle irtibat kurulduğunda cihazın seri numarası yerine IMEI ve MEID numaralarının kullanabilmek de mümkündür. Sistem cihazların IMEI ve MEID numaraları üzerinden Apple seri numaraya ulaşım sağlayabilecektir.

Apple Aygıtı İçin İstenen Bilgilere Nasıl Ulaşılır?

Apple cihazları açıldıktan sonra gerek seri numaralarına gerekse de IMEI, MEID ya da ICCID numaralarına ulaşabilmek oldukça kolaydır. Bunun için;

  • Aygıt üzerinde ayarlar bölümüne tıklanarak, sırasıyla “genel” ve “hakkında” adımlarının takip edilmesi gerekmektedir.
  • Ardından aygıt için hangi teknik bilgi aranacaksa (seri numarası, ICCID, MEID ya da IMEI) onun üzerine gelip seçilmesi yeterlidir.
  • Ulaşılan bilgiler Apple destek formu ya da Apple kayıt formu üzerine yapıştırmak istendiğinde ise çıkan numaranın üzerine basılı tutulması yeterli olacaktır.

IPhone’larda Durum Ne?

IPhone X, Iphone 8 ve 8 Plus, Ipone 7e ve 7 Plus, Iphone 6s ve &s Plus modellerde  Apple seri numara sorgulama ayarlar bölümünde yapılabilirken IMEI ve MEID numaraları da sim tepsisinde bulunabilir. Iphone 6 ve 6 Plus, Iphone SE, Iphone 5E, 5s, 5c ve Iphone 5 modellerinde IPhone seri numarası aynı şekilde ayarlar bölümünde görülebilirken, cihazın IMEI numarası da aygıtın arkasında yer almaktadır. MEID numarası da IMEI numarasının ilk on dört hanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha eski cihazlarda ( Iphone 3G ve 3GS, Iphone 4 ve 4s modelleri) ise hem seri numaraları hem de IMEI numaraları SIM tepsisinde yer almaktadır. IPad modellerinde ise seri numaraları aygıtın arkasında yer almaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: