İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral seyahat muhteşem bir deneyim olabilir. Ancak, bu deneyim için azim, inanç ve konsantrasyona ihtiyacınız olacaktır. Astral seyahat nasıl yapılır, nedir, öldürür mü? gibi soruların cevapları ve daha fazlası için makalenin devamını okumalısınız.

Önceden meditasyon ve yoga yapmış veya yapan bireyler, bu olayın nasıl gerçekleştiğini daha rahatlıkla anlayabilecektir. Sırasıyla astral seyahat nedir, nasıl yapılır?

Astral Seyahat Nedir?

Astral seyahat, en basit dille ruhun bedenden ayrılarak bireyin kontrolüne girmesidir. Birey bu sayede istediği yere hızlı bir şekilde gidebilmektedir. Ancak; sadece gözlem yapabilmektedir. Astral seyahat yapanların anlattıkları içerisinden yapılacak çıkarım; istenildiği takdirde bireyler, bedenine geri dönebilmektedir. Astral seyahat son zamanlarda çok duyulmuş olunsa da çok eski zamanlardan beri araştırma yapılan bir alandır. İslam tarihinde bile birçok alim bu konu hakkında araştırmalar yapmıştır.

Zaman içerisinde bu araştırmalar, astral seyahatin daha güvenli ve etkili yapılabilmesini sağlamıştır.

Astral seyahat neden yapılır?’ sorusuna bu kadar araştırmaya rağmen cevap bulunamamıştır. Ancak verilen en yakın cevap: Bireylerin ruhsal gezintiye çıkmak istemesi olmuştur.

Bu araştırmalarda en çok karşılaşılan ve kesin olarak cevap verilemeyecek olan soru ise: Astral seyahat öldürür mü? Bir araştırmaya göre ruh bedenden ayrılırken bir kordon ile ruh bedenle bağlantılı kalır ve bu kordon koparsa ölüm gerçekleşmiş olur. Diğer bir araştırmaya göre ise bu durum asla gerçekleşemeyeceğini savunmaktadır.

Nasıl Yapılır?

Adım adım astral seyahat yolculuğu:

 • Rahat hissedebileceğiniz bir düz yüzeye (yatak, kanepe, yer bile olabilir) uzanın. Olabildiğince rahat olmanız gerektiğinden rahat kıyafetler giymelisiniz.
 • Yavaşça gözleri kapatın ve rahatlamaya çalışın. Ancak, uykuya dalmayın. Amacımız, zihnimizi uyanık bırakarak vücudumuzun uykuya dalmasına izin veriyoruz. Hafifçe nefesinizi alın ve verin. Daha hızlı rahatlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bu işlemleri titreşimleri hissedene kadar yapmaya devam edin. Titreşimler başladığında korkmayın, doğru yoldasınız. Heyecanlanmamaya ve korkmamaya özen gösterin. Sakin olun, pozitif düşünün ve rahat olmaya odaklanın.
 • Rahatlamaya devam edin. Ruhunuzun bedeninizden ayrılarak yükseldiğini hayal edin. Çok zorlamayın, sakin olun.
 • Süzüldüğünüzü hissedene kadar bu işlemi yapmaya devam edin.
 • Eğer aşağıya bakarak uyuyan bedeninizi görüyorsanız, astral seyahatiniz başarılı bir şekilde başlamış demektir.

Bu makale de ‘astral seyahat nasıl yapılır’ öğrendiniz. İyi yolculuklar.

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hemen Satın Al