İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bikini İzlerinden Çok Kolay Bir Şekilde Kurtulun

Bikini giymek, yaz aylarında çok sağlıklı ve iyi bir şekilde güneşlenmek için oldukça idealdir. Ancak giyilen bikini, bazı olumsuzluklara da yol açabilir. Bunların başında ise bikini izi gelir. Uzun bir süre boyunca güneşin altında kalındıktan sonra bikinin olduğu yerler güneş görmez. Bu durum estetik açıdan son derece kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olur. Bikini İzlerinden Kurtulmanın Yolları ile bu tatsız duruma bir son vermek mümkündür.

Bikini İzine Çözüm

Bikini izini gidermek için birçok farklı yola başvurmak mümkündür. Bikini izi nasıl geçer ile alakalı olarak şu yöntemleri uygulayabilirsiniz;

  • Bikini izini ortadan kaldırmak için son derece eski ve işe yarayan yöntemlerden birisi olan keseyi kullanabilirsiniz. Kese, izlerin yok edilmesi noktasında çok büyük bir avantaj sunar. Bu şekilde ciltteki ölü hücrelerden de kurtulabilirsiniz. Ancak bilinmesi gereken temel şey ise çok sık bir biçimde kese yaptırılmamasıdır. Çünkü çok fazla seke yaptırmak, cildin yıpranması gibi bir sorunu ortaya çıkarabilmektedir. Haftada bir defa kese yaptırmak ideal olarak tanımlanır.
  • Bikini izi olmadan bronzlaşmak noktasında peeling ise bir diğer yöntemidir. Çok basit bir biçimde kendi evinizdeki malzemeleri kullanarak da peeling ile izlere son verebilirsiniz. Bunun için 1 çay kaşığı dolusu limon suyu, 1 çay kaşığı kadar toz şeker ve tuz, 1 tatlı kaşığı dolusu süt ve son olarak yine bir 1 çay kaşığı kadar zeytinyağını karıştırmalısınız. Daha sonra bu karışımı, bikini izi olan bölgelere sürmelisiniz. İşlem 4 dakika boyunca uygulanmalıdır. Böylelikle izlere elveda demek mümkündür.
  • Solaryum ise bir başka yöntemdir. Fakat solaryum ile bir takım ışınlara maruz kalmak problem yaratabilir. Bundan dolayı mevcut yol, çok fazla tavsiye edilmez.

Uygun Bikini Seçimi Ö2nemli

Bikini İzlerinden Kurtulmanın Yolları ile alakalı olarak iyi bir bikini tercihi yapmak da size çok büyük bir avantaj sağlar. Günümüzde UV filtresi gibi bir sisteme sahip olan bikiniler ile iz ya da benzeri durumlar ortaya çıkmadan güneşlenebilmek mümkündür.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al