Web sitemize hoşgeldiniz.

Bong Çeşitleri İçerisinden En İyisini Seçmek

8 Kasım 2017

İster evde isterseniz de tatilde kullanabileceğiniz bong çeşitleri içerisinde istediğinizi tercih edebileceğiniz pek çok tobacco shop ve internet satış mağazası bulabilirsiniz. Bong çeşitlerine bakarken bunları çoğu zaman nargilelerle karıştırabilirsiniz. Her ne kadar benzer olsa da çok fazla farklılığının da olduğunu söyleyebiliriz. Keyifli bir tütün içme aracı olan bonglar ülkemizde son yıllarda daha fazla rağbet görse de aslında ilk olarak Hindistan bölgesinde ortaya çıkmıştır ve günümüzde de en çok Amerika içerisinde kullanılmaktadır. Ülkemizde hala nargile çeşitleri daha fazla rağbet görmektedir.

Bong Çeşitlerine Nasıl Karar Verilir?

Bong modellerine bakmak istiyorsanız sadece görünüş olarak değerlendirmemeniz gerekir. Aynı zamanda bongları yapıldığı malzemeye göre de almanız önemlidir. Görsel anlamda her ne kadar size estetik gelse de kullanıldığı malzeme son derece önemlidir. Genel olarak bonglar yapıldıkları malzemelere göre dörde ayrılır. Bunlar: bamboo bong, cam bong, seramik bong ve plastik bongtur. Her bir bongun kendisine göre farklı bir özelliği vardır.

Örneğin cam bongu ele alırsak temizlenmesi son derece kolay olan bu bong çeşidi kırılma anlamında riskli olsa da son derece sağlıklıdır ve bong içerken tütüne hiç bir yabancı madde karışmaz. Temizlenmesi kolay olduğu için ve uzun ömürlü olduğu için tercih edilmektedir. Plastik bonglarda çizikme ve kırılma gibi durumları ortadan kaldırdığı için tercih edilen bong çeşitleridir. Ancak daha sağlıksız olduğunu , koku ve kir barındırdığı için de temizlenmesinin daha zor olduğunu söyleyebiliriz.

Bong Temizliğinde Nelere Dikkat Edilir?

Bong temizliği yaparken pipe ve marpuç gibi her bir alanı ayrı ayrı temizlemeniz gerekir. Ayrıca eğer cam bong kullanıyorsanız ekstra bir kimyasal malzeme kullanmadan sadece sıcak su ve tuzla temizliğini sağlayabilirsiniz. Böylece sonrasında kimyasal bir tat almazsınız. Ancak bongunuzun içerisinde çöp kalmamasını istiyorsanız grinder çeşitleri kullanarak tütünü iyi öğütmeye özen göstermeniz gerekir. Bunun için tobacco shoplarda öğütücüleri bulacaksınız. Filtre kısmını temizlerken zorlanmamak için kendinize bir fırça almanız gerekir ve mutlaka her içimden sonra bongu temizlemelisiniz diyebiliriz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: