Web sitemize hoşgeldiniz.

Bong Çeşitleri İçin Hayal Gücünüzü Zorlayın

9 Kasım 2017

Nargile çeşitleri ve benzeri tütün ürünleri yerine daha farklı bir ürün tercih etmek istiyorsanız kendinize bir bong alabilirsiniz. Pipo, sigara, puro ve benzeri seçeneklerden çok daha farklı olduğunu söyleyebileceğimiz bonglar, aslında pek çok insanın nargileyle karıştırdığı ve tam olarak nasıl kullanıldığını bilmeyeceği ürünlerdendir. İlk olarak Hindistan içerisinde üretilen ve kullanılan bong çeşitleri sonrasında Amerika ve Avrupa içerisinde de yayılmıştır. En çok kullanıldığı yer günümüzde Amerika’dır.

Dış görünüş olarak nargileyi andıran bonglar için görünüş ve tasarım anlamında hayal gücünüzü zorlayabilirsiniz. Çünkü bong üzerine film karakterlerinden dizi karakterlerine, süper kahramanlardan şarkıcılara kadar pek çok görsel koyulabilmektedir. Bu nedenle bongları hediyelik olarak da kullanabilir ve sevdiklerinize sıradışı bir hediye hazırlayabilirsiniz.

Bongların Yapımında Ne Kullanılır?

Bongun yapıldığı malzeme üzerindeki motiflerden ve görsellerden daha önemlidir. Grinder çeşitleri içerisinden seçtiğiniz iyi bir modelle daha iyi öğütülmüş tütün içmenizi sağlayacak olan bongların yapımında kullanılan malzemeler: cam, seramik ve plastik olarak ayrılmaktadır. En uzun süre kullanılabilecek olanı ve en sağlıklı olanı cam bonglardır. Tasarım olarak en farklı olanlara ve en şık olanlara bakmak istiyorsanız o zaman seramik olanlara yönelmeniz daha mantıklı olacaktır. Cam bong çeşitleri içerisinde her renk bong vardır. Üstelik cam olanlar çizilmez ve temizlik anlamında da büyük bir rahatlık sağlar.

Bong Temizliği Nasıl Yapılır?

Bong temizliği yaparken bongun üretildiği malzemeye göre temizliği de farklı olacaktır. Genelde bong kullandığınız zaman sıcak su, tuz ve alkol kullanarak rahatlıkla temizleyebileceksiniz. Sıcak su kiri ve diğer maddeleri kısa sürede yok edeceği için kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Bongun filtre bölümünü temizlemek istiyorsanız bunun için fırça kullanmanız gerekir. Bongu kullanırken her içimden sonra yıkamalı ve öncesinde de yine sıcak suyla durulamalısınız. Pipe ve marpuç gibi kısımlarının da temizliğini dikkatle yapmalısınız.  Özellikle her alanı cam olanlar daha kolay temizlenebilir bonglar olacağı için daha kolay sıcak su ve tuzla temizleyebilirsiniz. Sağlıklı bir bong içim keyfi yaşamak için temizliğe dikkat etmelisiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: