İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bozkurt Zippo Çakmak

Günlük hayatta herkes kişiliğinin parçalarını kullandığı eşyalara da yansıtır. Seçtiğimiz her obje ister istemez bizden etkiler taşır. Bu bazen tuttuğumuz takım, bazen dinlediğimiz müzik türü bazen de siyasi görüşümüz olabilir. Bozkurt zippo çakmak hayat görüşünü günlük alışkanlıklarına yansıtmayı tercih edenler için bir numaralı aksesuar.

Zippo çakmak kalitesi ve estetik anlamda gösterdiği üstün performans ile çakmak dünyasının insanlığa bir armağanı olarak nitelendirilebilir. Çünkü hangi marka olursa olsun hiçbir çakmak zippoya alternatif olamamıştır. Günümüzde hem güzel görünen hem de dayanıklı bir ürün bulmak neredeyse imkansız hale gelmiştir. Fakat zippo hem zarafeti hem de uzun yıllar kullanım imkanı vermesiyle adeta bu duruma bir antitez olarak piyasaya sürülüyor. Bu ürünü tercih eden kullanıcıları tabiri caizse ömür boyu arkalarına bakma ihtiyacı hissetmiyor. Çünkü İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana yani yaklaşık 70 yıldır hala aktif olarak kullanılabilen zippolar mevcut.. Üstelik hiçbir zaman modası da geçmiyor. Kullanıcısının bütün ihtiyacını tek başına karşıladığı için bunu alan kişinin başka bir seçeneğe yönelmesine gerek kalmıyor.

Hem Size Hem Sevdiklerinize

Eğer siz de hediye seçerken dükkan dükkan dolaşıp en son bir cüzdan alanlardansanız ve bu aktiviteniz saatler sürüyorsa bozkurt zippo çakmak tam size göre. Zor seçenler için hediye almak tam bir kabusa dönüşebilir. Hele ki hediye alacağınız kişi kolay kolay beğenen birisi değilse onu mu alsam bunu mu alsam, bunu alırım ama ya beğenmezse diye kendinizi yıpratırsınız. Bütün bu işkenceye bir son vermek sizin elinizde.Bu sayede küçük bir hediye seçimi bir bayram alışverişi merasimine de dönüşmemiş olur. Harcadığınız bütün vakit de size kalır böylece.

Zippo’nun Kısa Öyküsü

George G. Blaisnell adında bir Amerikalı mucit tarafından bulunan zippo çakmak 1933 senesinde isim hakkına kavuşmuştur. O tarihten bu yana kadar 500 milyon adetin üzerinde bir üretimi olduğu bilinmektedir. Rüzgarda da yanan bir çakmak bulma amacıyla üretilen ürün İkinci Dünya Savaşı sırasında fırtınalarda bile sigara yakma imkanı verdiği için popüler olmaya başlamıştır.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al