İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çakmak çeşitleri nelerdir?

Sigara ve diğer tütün maddelerinin alevlendirilmesi için kullanılan çakmaklar, bir çok çeşide sahiptir. Kullanmakta en rahat edebileceğiniz olanları, internet ortamında gezerek bulabilirsiniz. Ya da piyasada bol çeşit imkanı bulabilirsiniz. çakmağınızı kişiselleştirmek isterseniz de özel tasarımlarla uğraşan yerlerde dilediğiniz şekil ya da yazıyı yazdırma imkanınız vardır.

Dekoratif ürünler satılan mağaza ya da dükkânlarda, beğendiğiniz malzemeden yapılanları satın alabilirsiniz. Hangi çeşit olduğu önemli olan çakmaklarda, kullanım alanınız ne ise one göre seçim yapmanız gerekmektedir. Örneğin bir pipoyu normal bir çakmakla yakmaya çalışmak çok da akıllıca olmayabilir.

Kaç tür çakmak çeşidi bulunur?

Yaklaşık 13 tür çakmak çeşidi piyasada bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok rağbet görenler hızlı alev alabilen ve hemen sönmeyen çakmalardır. Kalitesi ve tasarımları arasında fark yaratan çakmaklar vardır ve bu çakmaklar piyasa değeri yüksek olan çakmaklardır.

Piyasada bulunan çakmak gazları, her türlü kaliteli çakmak için önerilmez. Çünkü yanıcılığı ve kullanımı açısından her çakmağa uygun farklı gazlar bulunabilir.

Kimi çakmak jet alevli olarak adlandırılır ki, kullanıcılar kalitesinden son derece memnundur. Gaz doldurulup tekrar tekrar kullanılabilmesi, tasarımsal olarak mükemmele yakın bu çakmakları, vazgeçilmez yapar.

Kapaklı tasarımlar sayesinde kullanılması kolay olan çakmaklar vardır. Sade ve şık tasarımları ve ebatlarındaki farklılıklar kullana kişilerce çokça tercih edilmesine neden olmuştur.

Pipo çakmakları olarak kullanılan pürmüz çakmaklar da, pipo kullananlar için en iyi seçeneklerden bir haline gelmiştir. Az yer kaplaması ve emniyet açısından güvenli olması sebebiyle kullanıcılar arasında popüler çakmaklardan biridir. Ayrıca dışarıda her türlü yakma işleminde de kullanabileceğiniz gibi, optik, cam, kuyumcu, dişçilik ve mücevherat yapımında kullanılacak geniş bir kullanım alanına da sahiptir.

Muhtar çakmakları olarak da bilinen bir çakmak türü de kullanışlılığı ve pratikliği sebebiyle hem hafif bir tasarıma sahiptir hem de paslanmaz metal gövdeleri ile uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır.

Muhtar Çakmakları tekrar doldurulabilir mi?

Bu çakmaklar üretime başlandığından beri benzinle çalışma özelliğine sahiptir ve tekrar doldurulup kullanabilme şansı vermektedir.

Ayrıca sigara tabakaları içinde rahatlıkla taşınabilirler.

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al