İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Denize Tatile Giderken Alınacaklar

Yazın gelmesiyle beraber deniz tatili sezonu da açıldı. Ailecek deniz tatiline gidecekseniz mutlaka öncesinde bir liste yapmalı ve yanınıza alacaklarınızı unutmamalısınız. Denize tatile giderken alınacaklar listesini yaparken çocuğunuz varsa onun için ayrı bir liste yapmalı, kendi alacaklarınız için ayrı bir liste oluşturmalısınız. Çocuklar için almanız gerekenler listesi uzun olacağı için eksiksiz olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Çocuklar İçin Yanınıza Almanız Gerekenler Nelerdir?

Çocuğunuzla keyifli bir tatil geçirmek istiyorsanız, yanınıza almanız gerekenleri listelemniz size kolaylık tanıyacaktır. Deniz bezi, günlük bez, güneş kremi, aşı kartı, alt açma bezi, sandalet ve yedek ayakkabı da almanız gerekiyor. Ayrıca bebeğinizin varsa kendi yastığını ve çarşafınızı da yanınıza almayı unutmamalısınız. Bebeğinizin hijyeni tamamen sizin kontrolünüzde olmalıdır.

Sandalye yükseltici, emzik ve emzik tutacağı da almanız gerekir. Dışarda gezintiye çıkmak için bebek arabasını kullanacağınızdan yanınızda bebek arabası da bulunmalıdır. Islak mendil ve benzeri malzemeleri gideceğiniz yerden de temin edebilirsiniz. Medikal ürünler almayı ve bebeğinizin kullandığı ilaçları yanınızda barındırmayı ihmal etmemelisiniz.

Büyüklerin Yanına Alması Gerekenler Nelerdir?

Öncelikle kimliğinizi ve evliyseniz evlilik cüzdanınızı yanınızda taşımanız gerekiyor. Yedek kıyafetler, ayakkabılar ve sandaletler mutlaka valizinizde bulunmalıdır. Deniz ayakkabısı, havlular, plaj terliği de denize giderken yanınıza almanız gereken eşyalar arasında ilk sırada geliyor. Saç kremi, şampuan, lif, nemlendirici, oje, aseton, parfüm gibi ürünleri de alabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken konu uçak yolculuğu yapıp yapmadığınızdır. Çünkü uçuşlarda yanınıza parfüm, deodorant gibi eşyaları alamazsınız.

Diş fırçanızı, günlük bakım ürünlerinizi ve şapka gibi aksesuarları da yanınıza almayı unutmamalısınız. Cımbız, ayna, traş malzemesi gibi ürünleri de almak isteyebilirsiniz. Seyahatinizi çekmek için kamera ve şarj aletlerini de yanınıza almanız gerekir. Dinleneceğiniz zamanlar okumak için yanınıza kitap da alabilirsiniz. Takı ve tokalarınız için ayrı bir çanta yapabilir, iç çamaşırlarınızı da ayrı bir çantaya koyabilirsiniz. Denize tatile giderken alınacaklar listesinde güneş kremlerini ve nemlendiricileri de unutmamanız gerekir. Ped gibi gereken malzemeleri gittiğiniz yerden de alabilirsiniz diyebiliriz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al