İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Diş Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken 3 Önemli Kural

Bir insanın dış görünüşü ile alakalı dikkat çeken ilk yer dişleridir. Güzel bir gülüş için dişlerin beyaz olması gerekir. Böylelikle kişi, kendisine olan güveni de kazanmış olur. Diş Bakımının Olmazsa Olmaz 3 Kuralı sayesinde dişlerinizi koruyabilir ve onlara hem beyazlık hem de sağlamlık katabilirsiniz. Bu noktada yapılması gereken şeyler vardır.

Diş Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diş bakımı son derece hassas bir konudur. Bembeyaz dişler ile kocaman gülümsemeler çok zor değildir. Bunun için şunlara dikkat etmek gerekmektedir;

Diş Fırçası Seçimi: Diş fırçası seçimi çok önemlidir. Piyasada farklı markaların üretmiş olduğu ve değişik özelliklere sahip birçok değişik ürün vardır. Ancak bunların hepsi sağlıklı değildir. Özellikle çocukların kullanımına uygun olan diş fırçalarını satın almak çok mantıklıdır. Fırçanın basınç ve vuruşu çok iyi olduğu için otomatik olarak bilinen ürünlerden kullanmak mümkündür. Şarjlı diş fırçaları, çok daha etkili bir temizlik ortaya koyar.

Diş Macunu Seçimi: Diş macunu bir diğer husustur. Bu noktada hassas dişler için uygun olan ve buna göre özel bir biçimde üretilmiş macunlara yönelmek çok mantıklıdır. Bu sayede asitli, sıcak, soğuk gibi yiyecek ve içecekler dişlerinizi olumsuz bir biçimde etkilemez. Piyasada satılan diş beyazlatma özelliğine sahip olan ürünler de vardır. Bunları kullanmadan önce mutlaka doktorunuz ile görüşmelisiniz.

Fırçalama Tekniği: Diş fırçalarken 45 derece açı kuralına dikkat edilmelidir. Fırçayı bu şekilde kullanmak şarttır. Dairesel bir biçimde vuruşlar yapılmalıdır. Bunun yanı sıra hem geri hem de ileriye doğru ittirmek, çok etkili sonuçlar almanızı sağlar. Dişlerin iç kısımlarını temizleme noktasında mutlaka ürünün dikey bir biçimde tutulması ve eğilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra fırçaların 4 ayda bir değişiminin sağlanması, başka bir husustur. Diş bakımının olmazsa olmaz 3 kuralı bu şekildedir.

Diş Fırçalama Düzenli Olmalıdır

Diş beyazlatma teknikleri ile dişlerinizi çok daha iyi bir hale getirmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra önemli olan düzenli bir şekilde işleri fırçalamaktır. Böylelikle daha beyaz dişlere sahip olmanız oldukça basittir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al