İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Elçibey Mezarı Nerede

Beğenilen siyasetçilerden bir tanesi olarak bilinen Ebulfez Elçibey, Azerbaycan’ın kilit isimlerinden bir tanesidir. Elçibey 22 Ağustos 2000 tarihinde Ankara’da hayatını kaybetmiştir. Azerbaycan’ın önceki cumhurbaşkanı olan Ebulfez Elçibey, kendi ülkesinde son derece sevilen bir isimdi. Elçibey Ankara’da bulunduğu sırada rahatsız olması nedeniyle hayatını kaybetmiştir. Elçibey ile ilgili merak edilen konulardan bir tanesi de, Elçibey mezarı nerede sorusu olmaktadır. Elçibey’in ölümü herhangi bir suikast olmamakla birlikte, tamamıyla doğaldır.

Elçibey mezarına nasıl gidilir ?

Önemli bir devlet adamı olan Elçibey’in mezarını ziyaret etmek isteyen birçok kişi Elçibey mezarı nerede araması yapmaktadırlar. Elçibey’in mezarı Fahri Hıyaban mezarlığındadır. Azerbaycan’ın Bakü şehrinde bulunan bu mezarlık, genellikle devlet adamlarının defnedildiği bir yerdir. Elçibey’in ölüm sebebi ile ilgili onu ziyaret etmek isteyen kişiler tarafından soru işaretleri bulunsa da, henüz bununla ilgili açıklama yapılmadı. Elçibey’in kısa bir süre içerisinde defnedildiği yer bulunmaktadır. Bu mezarlıkta aynı zamanda diğer önemli Azerbaycan devlet adamları olan Haydar Aliyev ve Üzeyir Hacıbeyov gibi isimler de gömülmüştür.

Elçinbey nasıl öldü ölüm sebebi nedir ?

Peki Elçibet neden öldü. Elçibey çok uzun bir süreden beridir prostat kanseri gibi bir hastalıkla mücadele etmekteydi. Bu nedenle de onun ölüm sebebi prostat kanseri dediğimiz bir kanser türü nedeniyle gerçekleşmiştir. Ankara’da bulunduğu sırada prostat kanserinin ileri düzeyde bir aşamasında bulunan Elçibey, daha fazla dayanamayarak kanserin vücuduna yayılmasına engel olamamıştır. Ailesine ve sevenlerine büyük bir üzüntüye neden olan bu hastalığı, akciğerlerine kadar ilerlemiş safhadaydı. Elçibey’in mezarını ziyaret etmek isteyen herkes bu Devlet Mezarlığı olarak görülen Fahri Hıyaban mezarlığına rahatlıkla gidebilirler. Bu mezarlıkla ilgili herhangi bir engelleme de bulunmamaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al