İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En Çok Kaybolan Eşya: Çakmak ve Çakmak Çeşitleri

En çok kaybolan eşyalar arasında çakmak listede başı çekiyor. Bir bakıyorsunuz onlarca çakmak çeşidi var, bir bakıyorsunuz bir tane bile bulamıyorsunuz. Herkesin aklındaki soru bu kadar çakmak nereye gidiyor? Muhtemelen farkında olmadan bir yerlerde unutuyor ya da arkadaşlarınız tarafından hiç ediliyorlar.

Gün Olur Çakmağa Bedel

Gün oluyor çok beğenerek aldığınız tasarım çakmağınızı evde unutuyorsunuz ve dışarıdan herhangi bir çakmak almak zorunda kalıyorsunuz. Eve geldiğinizde tekrar kullanmak üzere çantanızdan ya da cebinizden çıkarıyorsunuz. Ertesi gün olacak tablo hiç yabancı gelmeyecek. Çünkü ertesi gün hem özel çakmağınızı hem de dışarıdan almak zorunda kaldığınız çakmağı evde unutacaksınız. Tekrar bir ucuz bir çakmak almak zorunda kalacaksınız. Bazı günleri etrafınızdaki insanlardan çakmak temin ederek kotarabilirsiniz. Ama bazen yakınınız ya da arkadaşınızda da çakmak yoksa etrafta sigara içen tek bir insan dahi göremeyeceğiniz günler olur. Tekrar ucuz bir çakmak alırsınız evdeki müthiş koleksiyon giderek büyür.

Gün Olur Tek Çakmak Yok: Çözüm Ne?

Evde büyüyen müthiş bir biçimde büyüyen koleksiyonunuz anlamsız bir biçimde hızla erir, adeta kaybolur. Çünkü evdeki sigara tabakaları ve sigara küllükleri yanındaki çakmaklardan her gün birini alıp kaybeder gelirsiniz.

Bu işkenceye son vermek için yapmanız gereken çok değer verdiğiniz bir çakmak çeşidi almak olabilir. Böylelikle inatla kaybolan ucuz çakmaklı geçmişinize bir sünger çekebilir ve sigara tabakasının yanından asla ayırmayacağınız çakmağınızla uzun bir birliktelik yaşayabilirsiniz. Bu anlamda önerilerimiz  zippo ikili pürmüz alevli bir puro çakmağı, Jobon metalik ızgaralı şık bir çakmak, colibri, lotus, pürmüz, zenit, Eurojet, Vertigo,Honest, Cohiba ve Clipper çakmak olarak sürüp gitmektedir. Şık tasarımları ve sizi yansıtacak renkleri ile özel çakmağınızı bir an bile yanınızdan ayırmaya cesaret edemeyecek kadar seveceksiniz.

Bu özel çakmağınızı uzun ömürlü kılmak için bakımını düzenli olarak yapmalı ve gazı ve taşı bittikçe yenilemelisiniz. Çakmak gazı doldururken eğer bu konuda daha önce bir deneme yapmadıysanız yardım almanız daha iyi olacaktır. Tebrikler!Artık kaybetmeyi asla göze alamayacağınız ve gözünüz gibi baktığınız bir çakmağınız var.

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al