İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Erkekler Neden Aldatmayı Seçer

Günümüzde oldukça karmaşık akıl almaz ilişkiler yaşanmaktadır. Çiftlerin eski yıllara oranla birbirlerini sevme ve güvenme duygusu oldukça azalmıştır. Güven duygusunun azalması ile birlikte tahammülsüzlükler ortaya çıkmaktadır. Artık eski yıllarda olduğu gibi bir yastıkça kocamak bir ipin üzerinde yürümek kadar zordur. Kadınların ekonomik özgürlüklerini kazanması ile beraber istemedikleri beraberliklere hiç bir şekilde iltimas tanımamaktadır. Bu durumda boşanmaları oldukça hızlandırmaktadır. Önceleri çok önem verilen sadık olma, evine bağlı olma olgusu zamanla yerini aldatmalara bırakmıştır. Yapılan araştırmalarda oranlar göstermektedir ki, en çok aldatma vakası erkeklerin eşlerini aldatması yönünde ortaya çıkmaktadır. Erkekler kimi zaman flört aşamasında kim zaman da evlilik aşamasın ve bazen de her iki aşamada da aldatmayı seçebilirler. Peki erkekler neden aldatmayı seçer? Neden aldatmaya bu kadar meyillilerdir?

Erkeklerin Aldatma Sebepleri

 • Erkeklerin aldatma sebeplerinin başında iradelerine kadınlar kadar hakim olamamalarından kaynaklanmaktadır. Asla bir kadın kadar aidiyet duygusuna sahip olabilmeleri mümkün olmamaktadır bu da aldatma zincirinin başında yer almaktadır.
 • Erkekler neden aldatmayı seçer diye incelediğimiz de genellikle eşlerinin kendilerini affedeceklerini düşündüklerini tespit ederiz. Kadınların kendilerine olan bağlılıklarından ve kendilerinin eşlerine hissettirdiklerinden asla vazgeçemeyeceklerini düşünürler. Tabi ki bu büyük bir yanılgıdır.
 • Erkeklerin bir çoğu cinsel açlık içinde bulunduklarından dolayı aldatmaya oldukça meyillidirler. Fakat bir bölümü ise duygusal açlık hissettikleri için aldatmaya yönelirler.
 • Erkekler neden aldatmayı seçer diye baktığımız zaman en az %50 si bir gecelik ilişkilerin aldatmak anlamına gelmediğini savunmaktadır. Ancak yine bir yanılgı içerisinde olacaklar ki o da bir aldatmadır.
 • Erkeklerin eşlerini aldatması asla kadının yetersiz ve eksik olduğu anlamına gelmez. Aksine aldatmak ilk olarak kendini aldatmaktır. Aldatılan bir kadın asla yetersiz olduğunu düşünmemelidir.
 • Bazı durumlarda da çocukluk yıllarında yeterli sevgi görememiş çocuklar büyüdüklerinde aldatmayı tercih ederler. Çünkü bir kadının sevgisinin kendilerine yetmediğini düşünürler.

Bu gibi nedenlerle erkekler aldatmayı seçebilirler. Ancak aldatmak oldukça çirkin bir eylemdir kesinlikle aynı şekilde karşılık verilmemelidir. Aldatılmış olmak kesinlikle Dünyanın sonu değildir. Bu nedenle asla kendinizi yeniden başlayamayacak kadar güçsüz hissetmemelisiniz. Mutlaka yeniden başlayabileceğiniz bir yer vardır.

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hemen Satın Al