İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eyeliner Püf Noktaları ve Çeşitleri Neler?

Kadınların en çok kullandığı makyaj malzemeleri arasında Eyeliner gelmektedir. Gözlerin çok güzel görmesini sağlayan ve göz kalemi olarak tanımlanan ürün, çok farklı modellerden oluşur. Eyeliner Çeşitleri Ve Püf Noktaları noktasında bilgi sahibi olmak gerekiyor. Böylelikle çok daha etkili bakışlar kazanabilirsiniz.

Eyeliner Çeşitleri Nelerdir?

Vazgeçilmeyen ürünlerden birisi olan eyeliner, farklı özelliklere sahiptir. Bundan dolayı hangi tip ürünlerin olduğunu bilmek gerekiyor.

Kalem: Göz kalemi olarak da tanımlanır. En eski ve en çok kullanılan eyeliner çeşitlerinden birisidir. En dikkat çekici özelliği ise kaygan olmasıdır. Bunun yanı sıra kuru olması dikkat çeker. Bu tip bir ürünü satın alırken, silikonlu olanlardan yana tercihi kullanmak mantıklıdır.

Dipliner: Bir diğer ismi likit tinerdir. Bu ürünün fırça bölümü biraz daha kısadır. Bunun yanı sıra çekim işlemlerini bu eyeliner üzerinden yapmak çok daha basittir. Kadınların önemli bir bölümü dipliner tercih ederler.

Likit Eyeliner: Çok eski bir eyeliner türüdür. Hatta birçok kişinin en sevdiği ve klasik olarak tabir ettiği ürün, ince bir fırça alanına sahiptir. Bunun yanı sıra bir de şişeye sahiptir. İlk olarak fırça, şişeye batırılır. Daha sonra ise göz bölümüne başarılı bir biçimde uygulanmaktadır. Genellikle kullanımı için çok zor diyen kadınlar fazladır. Gazlı kalem uca sahip olanlar ise çok daha rahat bir biçimde kullanılabilir. Ayrıca ürünü kullanırken dikkatli olmak şarttır.

Cake Eyeliner: Pudra formatında üretilmiştir. Sıkıştırılmış bir pudrası söz konusudur. Bunun yanı sıra nemli bir fırça ile kullanılması gerekir. Kontrol edilmesi, diğer eyeliner ürünleri ile karşılaştırıldığı zaman çok daha basittir. Buna ek olarak göz kapağı bölümü katlanan kişilerin, bu üründen kaçınmaları gerekmektedir.

Krem ve Jel Eyeliner:  Likit linere benzeyen yapısı ile dikkat çeker. Satışı ise küçük kavanozlar içindedir. Buğulu göz oluşturmak için tercih edilir. Eyeliner Çeşitleri Ve Püf Noktaları arasında bu türü unutmamak gerekiyor.

Eyeliner Kullanımı Önemli

Eyeliner kullanımı noktasında bu tavsiyelere uyum sağladığınız zaman son derece güzel bir görünüm elde etmek mümkündür. İnsanların ilk baktığı yerlerden birisinin gözler olduğunu unutmamak lazım.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al