İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eyüp El Ensari Mezarı Nerede  ?

Düşünce adamlığından ziyade gönül adamı olması ile bilinen Eyüp El Ensari, milattan sonra 674 yılında defnedildi. Onun özellikle de Hazreti Muhammed’i evinde misafir etmesi büyük bir hayranlık uyandırmış ve daha o dönemlerde bile müslümanların büyük bir ilgisini kazanmıştır. Eyüp el Ensari milattan sonra 674 yılında o dönemki adıyla Konstantinopolis de hayatını kaybetmiş ve orada toprağa verilmiştir. Eyyüb El Ensari nin mezarı da oradadır. Kendisini ziyaret etmek isteyen birçok gönül adamı Eyüp El Ensari mezarı nerede gibi aramalar yapmaktadır.

Eyüp El Ensari mezarına nasıl gidilir

Kendisi İstanbul aşığı olarak da bilinen Eyüp El Ensari, Eyüp Sultan Camii’nde defnedilmiş bir isimdir. Yine aynı tarih olan 674 yılında defnedilen bu İslami şahsiyet, İstanbul’a olan hayranlığı da bilindiği için kendisinin Eyüp Sultan Camii ye gömülmesi uygun görülmüştür. Eyyüb El Ensari ölümü ile ilgili çeşitli rivayetler olsa da yine de genellikle onun dizanteri olduğu üzerinde durulmaktadır. Ancak yine de Eyüp El Ensari ölüm sebebi tam olarak belirlenmiş değildir. Eyyüb El Ensari günümüzün, İstanbul’da bulunan Eyüp Camii’nde ziyaretçilere açık bir şekilde türbesi mevcut bulunmaktadır.

Eyüp El Ensari nasıl öldü, ölüm sebebi nedir ?

Tarihteki en bahtsız kişilerden bir tanesi olarak bilinen Eyüp El Ensari, İstanbul’u görmek için adeta kendi canını ortaya koyduğu da biliniyor. Ancak buna rağmen Eyüp El Ensari Maalesefki İstanbul’u göremeden ve alamadan hayatını kaybetmiştir. Kendisini İstanbul’a yakın bir yere gömmelerini istemesi de ayrı bir olay konusudur. Peki Eyüp El Ensari mezarı nerede ? Eyüp El Ensari son dönemlerde Türbesi ziyaretçi akınına uğrayan mekanlardan birisidir. Eyüp El Ensari dizanteri olmasının verdiği aşırı su kaybı nedeniyle daha fazla dayanamamış ve hayatını kaybetmiştir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al