Web sitemize hoşgeldiniz.

Facebook Hesap Kurtarma

27 Ağustos 2018

Günümüzde, günlük hayatımızın büyük bir kısmı dijital platformlara taşınmıştır. Bu dijitalleşmenin, hayatımıza faydaları da, zararları da bulunur. Sosyal platformların hayatlarımızda bu denli geniş yer tutmasının en büyük avantajı, hayatımıza getirdiği hızdır. Kazandığımız bu hız ile saniyeler içinde arkadaşlarımızla bilgilerimizi paylaşabilir veya çeşitli platformlardan mesajlaşabiliriz.

Dijitalleşmenin en büyük zararı ise, gün geçtikçe siber güvenliği sağlamanın zorlaşmasıdır. Özellikle internet üzerinden yaptığımız paylaşımlar arttıkça, kişisel güvenliğimiz ve bilgilerimizi korumak o kadar zorlaşır. Günümüzde en yaygın kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Facebook da, bu güvenlik konusuna dâhildir.

Bu yazımızda, Facebook hesabınızın çalındığı veya çalınmaya teşebbüs edildiği durumlarda hesap kurtarma işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatacağız. Siz de, bu yöntemleri kullanarak Facebook hesabınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Facebook Hesabımı Nasıl Kurtarırım?

Hesabınıza herhangi bir şekilde erişemiyorsanız, Facebook hesabını kurtarmanın üç ayrı yolu vardır.

Bunlardan ilki, Facebook’tan, hesaba giriş için yardım maili istemektir. Yardım maili istediğiniz takdirde, Facebook tarafından gönderilen maile tıklayarak yeni bir şifre alabilir ve hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bu işlem için giriş sayfasındaki “Hesabını mı unuttun” butonuna tıklayarak mail adresinizi girmeniz yeterli.

İkinci seçenek ise, Facebook’tan yeni bir şifre almak için yardım SMS’i istemektir. Bu yardımdan faydalanmak için aynı “Hesabını mı unuttun” butonuna tıklayarak telefon numaranızı yazmanız gerekiyor. Yazdığınız telefon numarasına şifrenizi değiştirmeniz için gereken bağlantı gönderilecektir.

Eğer Facebook üzerinde herhangi bir mail adresi veya telefon numaranız kayıtlı değilse yapmanız gereken “Bunlara artık erişimin yok mu?” butonuna tıklamak olacaktır. Bu butona tıklayarak şifre değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Facebook Hesabımı Nasıl Güvenli Bir Hale Getiririm?

Facebook hesabınıza erişmediğiniz takdirde nasıl kurtarabileceğinizi anlattık. Ancak böyle bir sorunla karşılaşmadan önce, hesabınızı koruyabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken, Facebook’a kayıt olurken güvenilir ve uzun bir şifre seçmektir. Yalnızca adınızdan veya doğum tarihinizden oluşan şifreler, hesabınızın çalınmasını kolaylaştırır. Yapacağınız bir diğer şey ise, Facebook’a kayıt olurken mail adresi veya telefon numarası gibi bilgilerin girişini yapmaktır.

Bu sayede Facebook hesabınızı daha güvenilir bir hale getirmiş olursunuz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: