İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Facebook Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Facebook, bir buçuk milyara yakın kullanıcı ağıyla, günümüzde en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biridir. Ancak kurulan ilk sosyal paylaşım sitelerinden biri olması Facebook’u rakiplerinden ayırır. Bu kadar çok ve yoğun kullanılan bir site olan Facebook’un tek özelliği durum paylaşmak değildir.

Facebook’un kısa süre içinde bu kadar çok kullanılmasının nedeni, bünyesinde bulunan oyunlardır. Facebook, sahip olduğu oyunlar sayesinde her yaş grubundan insana hitap eden bir hale gelmiştir. Bu farklı türdeki oyunların içinde, her insan kendine göre bir oyun bularak keyifli vakit geçirebilir.

Tam bu noktada Facebook’un, sahip olduğu oyunlar için geliştirdiği ödeme yöntemleri bulunur. Bu ödeme yöntemlerini kullanarak, oyununuza maddi olarak katkıda bulunabilir, kazançlar edinebilirsiniz. Facebook’un sunduğu bu imkânlarla oyunlarınızı geliştirebilirsiniz. Eğer Facebook’ta kullanabileceğiniz bu ödeme yöntemlerinin neler olduğunu ve nasıl ekleyebileceğini öğrenmek için yazıyı okumaya devam edin.

Facebook’ta Bulunan Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Facebook’ta bulunan ödeme yöntemlerini neler olduğunu ve bu ödeme yöntemlerini Facebook hesabınıza nasıl ekleyeceğinizi öğrenmek için doğru yerdesiniz.

Facebook, Dünyanın farklı yerlerinden 80’e yakın ödeme yöntemini desteklemektedir. Bu nedenle ödeme ağı son derece geniştir.

Bu ödeme yöntemlerini başında kredi kartları gelir. Facebook’un desteklediği kredi kartları sırasıyla,

  • American Express
  • Discover
  • Mastercard
  • Visa’dır.

Bunun dışında Facebook’ta PayPal, Mobil, Oyun Kartlaarı gibi ödeme yöntemleri de geçerlidir.

Bunların da dışında, Facebook’ta onlarca yerel ödeme yöntemleri bulunur. Eğer bulunduğunuz ülkedeki yerel ödeme yöntemleri Facebook tarafından desteklenmiyorsa, yine de ödeme yapabilirsiniz. Ancak bunun için fazladan döviz payı işin içine girebilir.

Bu ödeme yöntemleriyle ödeme yapmaya karar verdiyseniz şimdi de Facebook’a bu ödeme yöntemlerini nasıl ekleyeceğinizden bahsedelim.

Facebook Ödeme Yöntemleri Nasıl Eklenir?

Facebook’a ödeme yöntemi eklemek de, kaldırmak da son derece basittir. Bunun için yapmanız gereken Facebook profilinizde bulunan “ödeme ayarları”’na giriş yapmaktır.

Bu adımı yaptıktan sonra Ödeme Ayarları altında bulunan “Ödeme Yöntemi Ekle” seçeneğine tıklayarak belirlediğiniz ödeme yöntemini Facebook hesabınıza kolayca ekleyebilirsiniz. Böylece ödeme işleminiz tamamlanmış olur.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al