Web sitemize hoşgeldiniz.

Fenerbahçeli Zippo Çakmak

Sarı ve lacivert tutkusu hayatın her alanında içinizi sarsın istiyorsanız ihtiyacınız olan şey Fenerbahçeli zippo çakmak. İnsan hayatının her alanında ister istemez kişiliğini yansıtır. Evinin dekorasyonundan tutunda yemek yemek için seçtiği yere kadar her alanda mutlaka ruhunuz seçimlerinize işler. İnsanın varlığını bir marka olarak düşünürsek bu olay o markanın tanıtı stratejisidir. Nasıl ki bir şirket kullandığı renklerle veya logosuyla her yerde farkını belli ediyorsa, bir insan da seçtiği kıyafetler ve aksesuarlarla pr çalışmasını yapar. Örnek biraz abes olmuş olabilir ama ana hatları ile birbirine benzer durumlardır diyebiliriz.

Fenerbahçeli zippo çakmak ile sadece bir taraftar olduğunuzu değil takımınızız bir hayat duruşu haline geldiğini de göstermiş olursunuz. Çünkü maça gidip bağırmaktan ziyade taraftarlık bir ruh taşımayı gerektirir. Hayatın her alanında bu ruhu taşıyarak belki çocuklarınıza da bir rol model olarak yaşarsınız. Sizi tanıyan herkes kimliğinizin bir nişanesi olarak bu ruhu görür ve sosyal yaşantınızda o şekilde karşılanırsınız.

Neden Zippo?

Zippo çakmak üretilmeye başladığı andan itibaren kalitesini hep korumuş ve günümüze kadar popüler olmayı başarmıştır. Elbette hiçbir başarının olmadığı gibi bu da bir tesadüf değildir. Bir insan eşya seçiminde hem kullanışlı olmasına hem de güzel görünmesine dikkat eder. Her ikisini de sağlayan ürün bulmak günümüz dünyasındaki üreticilerin ekonomik ömür kıstası yüzünden neredeyse imkansız hale gelmiştir. Çünkü üreticiler sattıkları eşyaların çabuk eskiyip yenisinin alınmasını tercih eder. Bu sebeple çok uzun ömürlü eşyalar artık çok zor bulunur hale gelmiştir. Fakat zippo hem görsel zarafeti hem de dayanıklılığı aynı anda tüketiciye sunar. Bu sebeple alınan bir çakmak bir ömür boyunca kulanılabilir.

Zippo’nun Kısa Tarihçesi

Zippo çakmak George G. Blaisnell tarafından 1932 yılında Avusturya çakmağını geliştirme düşüncesi ile bulunmuştur. Dilimizde fermuar anlamına gelen zipper kelimesinden türetilerek marka ismi seçilmiş ve o günden bu yana aynı simle üretilmeye devam etmiştir. Dünya üzerinden şu ana kadar 500 milyon adetin üzerinden zippo çakmak üretildiği bilinen bir gerçektir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: