İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fitness Sağlıklı Beslenme

Kas gelişiminin gerçekleşmesi için fitness sağlıklı beslenme programlarının temel alındığı açıktır. Şöyle ki antremanlardan kalıcı bir etki yaratmak isteyenler sadece egzersizlere yer vermemelidir. Bunun yanı sıra beslenmenin de bir hayli önemli olduğunu belirtmek gerek. Örneğin yeteri kadar beslenmeyenlerin kas gelişiminden istedikleri şekilde sonuç almaları mümkün değildir. Bunun için de temelde önerilen beslenme şekilleri ise;

  • Başta protein tüketiminin arttırılması gerektiğini öğreneceksiniz.
  • Kalorinin artması da yine kas gelişimi adına faydalı olacaktır.
  • Antremanların daha etkili olması için karbonhidrat alımına da yer verilmelidir.
  • Bu süreçte çok fazla abur cubur tüketilmemesi gereklidir.

Kasların Büyümesi İçin Protein Takviyesi

Baştan da belirttiğimiz gibi kasların gelişimi açısından protein içeren yiyecekler önem arz etmekte. Örneğin yumurtanın bu anlamda başı çektiği açıktır. Gün içerisinde mutlaka 1 ya da 2 adet yumurta tüketimine gidilmelidir. Bunun arkasından balıkta geliyor. İçerisinde bolca protein içeren yiyeceklerin et grubundan da sunulması söz konusudur.

Protein alımı konusunda zorluk yaşayanlara ise tozlar öneriliyor. Piyasada kas gelişimine yönelik çeşitli protein tozları bulunuyor. Aralarından tercihte bulunurken dikkatli olmanız gerekiyor. Nitekim bazılarının vücuda zararlı olduğu ifade ediliyor. Bu anlamda satın almadan kullanıcı yorumlarına göz atılması ve tavsiyelerden yola çıkılması daha doğru olacaktır. Fitness sağlıklı beslenme adı altında nadir olarak protein tozları da önerilmekte.

Kas Gelişiminde Karbonhidratlar

Sadece protein takviyesi ile kasların büyümesi mümkün olmayacaktır. Bunun yanı sıra karbonhidratların da sunulması söz konusudur. Şöyle ki enerji kaynağı olarak ifade edilen karbonhidratların spor öncesinde tüketimine yer vermeniz gerekiyor. Böylece enerji depolamak ve egzersizleri daha uzun süreli gerçekleştirmek mümkün. Fitness sağlıklı beslenme programlarında zamanlama önemlidir. Örneğin spor öncesi karbonhidrat kadar spor sonrası protein takviyelerine de yer verilmekte.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al