İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fotoğraf Baskılı Zippo Çakmak

Sevgilinize hediye seçerken her tarafta pembe ayıcıklar, gül desenli kupalar ve melek figürlü biblolar görmekten sıkıldıysanız belki de bakış açınızı biraz genişletmeniz gerekir. Hem romantik hem de sizi hatırlatan bir hediye seçmek istiyorsanız güçlü bir alternatif olarak fotoğraf baskılı zippo çakmak sizi bekliyor. Bu sayede sevgiliniz her sigara yaktığında ister istemez sizi düşünecek ve tiryakiliğine bir yenisini daha eklemiş olacak. Tabi sigarayı bırakması için teşvik eder bir haldeyseniz o başka.

Fotoğraf baskılı zippo çakmak klasik versiyonlarının yanı sıra sizin seçeceğiniz bir görselle de kullanılabilmekte. Unutamadığınız bir anı ölümsüzleştirdiğiniz fotoğrafınızı elinizin altındaki eşyalara kazıyarak sürekli hatırlamak niyetiniz var ise tam isabet. Günde bir paket sigara içen bir kişi en a 20 defa bu fotoğrafa bakarak anılarını yad eder. Bu kadar uzun süre bakılan bir görsel de hafızaya bir daha silinmemek üzere kazınır. O ana dair her şeyi unutsanız da fotoğrafı unutamazsınız.

Zippo Çakmak Neden Çok Tercih Ediliyor?

Zippo çakmak alıp birkaç gün sonra kaybettiğimiz çakmaklara benzemiyor. Bu çakmağa sahip olanlar için oldukça değerli bir eşya haline geliyor. Bu sebeple de her zaman azami dikkat ederek muhafaza ediliyor. Hatta giydiğimiz kıyafetin yanında bir aksesuar olarak da kullanılıyor. Şık görüntüsü ile her ortamda dikkat çeken bu çakmak, masaya konulduğu anda son model cep telefonlarının bile havasını söndürebiliyor. Hal böyle olunca da kullanan kişi için deyim yerindeyse hayat boyu taşıyıp yol arkadaşı yapabileceği bir nesne haline geliyor.

Zippo Çakmak Nasıl Çıkmış

1932 yılında Amerikalı bir mucit olan George G. Blaisnell tarafından insanlığa armağan edilen bu çakmak Avusturya çakmağı çok zor yandığı için onu geliştirme amacıyla türemiş. Blaisnell 1933 yılında çalışmalarını tamamlayarak patent hakkı almış. Zippo çakmak yaklaşık 70 yıllık serüveninde popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeden yoluna devam ediyor. İkinci Dünya Savaşı’na katılan askerlerin bile fırtınalı havalarda sigara yakabilmelerini sağlamış olan bu çakmak o günlerden bu yana yaklaşık 500 milyon adet üretilmiştir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al