İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geçmişten Günümüze Değişmeyen Pipo Kaşıkları

Pipo kullanımı çok yağın olmasa da pipo çakmakları, pipo filtreleri, pipo kaşıkları ve pipo temizleme çubukları yine de alıcısı ile buluşuyor. Bütün bu eşyalar aslında bir tütün kültürünün parçası olarak piponun yanında yer alıyorlar.

Eğer bir pipo içicisiyseniz iyi bir tütün seçiminden sonra pipo filtreleri gibi yukarıda sayılan pek çok eşyanın da en iyisini biliyorsunuz demektir.

Sigara gibi bir tüketim nesnesinden farklı olan pipo kullanımı keyifli bir alışkanlık olarak biliniyor. Bu keyfi tamamlamak için de pipo temizleme çubuğu ve bunun gibi pek çok eşyaya da ihtiyaç duyuluyor. Pipolar lüle taşından yapılabildiği gibi aynı zamanda gül ağacı gibi koku yayan ahşap türleri ile de imal ediliyor. Özel bir kullanım alanında olan piponun isime özel tasarlanması gibi kişiselleştirilmiş olanları da var.

Pipo Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pipo kullanımında en çok dikkat edilmesi gereken durum temiz bir pipo. Temiz bir pipo için de her kullanımdan sonra piponuzu temizlemelisiniz. Pipo kullanımında iyi bir tütünün de oldukça önemi oluyor. İyi bir tütün ile piponuz daha az zarar görüyor.

Pipo kullanımında önemli bir unsur da pipo kaşıkları. Piponuzun vaz geçilmez bir parçası olan bu eşya ile pipo dolumu yapabiliyorsunuz. Pipo kaşıklarını ile aynı zamanda dolum ve içim sırasında tütünü bastırmak amacı ile de kullanabiliyorsunuz.

Piponun Yardımcı Malzemeleri

Piponuzu yakmak için normal bir çakmak veya kibrit, kullanım açısından oldukça zorlayacağından pipo çakmağı kullanmanız gerekiyor. Bu tip çakmakları piponuz ile birlikte alabiliyorsunuz. Piponuzu tek başına alabileceğiniz gibi aynı zamanda pipo seti şeklinde, tüm malzemeleri ile birlikte de alabilirsiniz.

Piponuz için ayrıca temizliğin öneminden bahsetmiştik. Her kullanımdan sonra temizlemeniz gerektiğinden pipo temizleme çubuğu kullanmanız oldukça önemli. Tıkalı bir pipo ile tütün yakmak mümkün olmadığından temizlik pipo için birinci sırada yer alıyor. Bunun dışında piponuzu doldurmak için de pipo kaşığı kullanıyorsunuz. Pipo filtreleri de doğru ve keyifli bir için oldukça önemli. Tüm setiniz tamam olduğunda ise pipodan istediğiniz keyfi almanız mümkün oluyor.

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al