İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hiç Aklınıza Gelmeyecek İnci Gibi Dişlere Sahip Olmanın Yolları

Dişlerin doğal renkleri aslında beyaz olmadığını bilmenizde büyük bir yarar vardır. Kemik rengi daha çok krem bir renge sahiptir. Ancak birçok kişi bunu bilmediği için bembeyaz dişlere sahip olmak isterler. Eğer bembeyaz dişlere sahip değilseniz bu sizin sağlıksız bir dişe sahip olduğunuz anlamına gelmiyor. inci gibi dişlere sahip olmanın yolları ise genellikle doğal yöntemler ve kimyasal yöntemler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Doğal yöntemlerle kullanılacak olan diş beyazlatma teknikleri sayesinde dişlerinizi bir ölçüde de olsa beyazlatma imkanınız bulunmaktadır. Kimyasal yöntemler değilse daha çok çeşitli ışınlar kullanılarak dişin üzerindeki plaklar atılır.

Diş beyazlatma: Daha çok estetik kaygılarla yapılabilen diş beyazlatma yöntemi  dişlerin biraz daha yakın bir renk alması ile ilgilidir. Burada dişler kesinlikle tamamen beyaz olmaz. Yalnızca beyazımsı bir şekle bürünür.

Dişleri beyazlatmanın doğal yöntemleri

Eğer inci gibi bembeyaz dişlere sahip olmak istiyorsanız mutlaka bazı doğal yöntemleri denemeniz gerekiyor. Bu doğal yöntemler bugüne kadar belki de hiç tahmin etmediğiniz meyve türlerinden yapılır. Ancak bazı beyazlatma yöntemleri ise karbonat kullanılarak yapılmaktadır.

  • Çileği iyice ezdikten sonra diş fırçanızı ekleyip diş macunu ile birlikte fırçalama işlemi yapabilirsiniz.
  • Muzun kabuğundan yer alan iç kısmı dişinize sürerek beyazlatabilirsiniz .
  • Diş fırçanıza bir miktar karbonat koyarak beyazlatma da sağlayabilirsiniz.

Tüm etkenlerle birlikte dişlerinizde daha beyazımsı bir renk oluşturma imkanınız bulunmaktadır. Diş beyazlatma işlemi günlük olarak yapılması gereken bir işlemdir.

İnci gibi dişlere sahip olmak için bazı kimyasal yöntemler

Eğer inci gibi dişlere sahip olmanın yollarını arıyorsanız uygulayabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de kimyasal yöntemlerdir. Özellikle de bazı mor ışınların dişlerde plak yok eden etkiye sahip olduğu görülmüştür. Bu nedenle kimyasal yöntemlerle diş beyazlatma yöntemi sayesinde çok daha parlak ve beyazımsı dişlere sahip olabilirsiniz. Ancak diş beyazlatması için kullanacağınız yöntemlerin geçici olduğunu bilmeli ve düzenli olarak diş sağlığı ve diş bakımınızı yaptırmanız gerekmektedir. Bu konuda benim önerim daha çok doğal yöntemler kullanmanız yönündedir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al