Web sitemize hoşgeldiniz.

İsme Özel Zippo Çakmak

İnsanlar kendi tercih ettikleri eşyalarda nasıl kişiliğini ve ruhunu yansıtıyorsa seçtiği hediyelerde de yansıtırlar. Hediye alındığı anda teşekkür edile kişinin aslında hediye seçerken gösterdiği inceliğe ve zevkli oluşuna bir şükran sunulmaktadır. Bir kişiye aldığınız hediye hem ona verdiğiniz değeri gösterir hem de sizin bu konudaki başarınızı kanıtlar. O yüzden hediye seçmek ciddi bir iştir. Çünkü insanlar üzerindeki imajını belirleyen konulardan biridir. İsme özel zippo çakmak bu noktada farkını belli etmek isteyenler için mükemmel bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

Örneğin bir patronsanız sizi yıl boyunca memnun eden bir çalışanınıza verdiğiniz değeri ifade ederken seçiminizdeki klası da göstermek istersiniz. Böyle bir durumda ona doğum gününde hediye edeceğiniz bir isme özel zippo çakmak kalite olarak ne kadar yüksekleri hedeflediğiniz mesajını da vermiş olacaktır.

Zippo Neden Çok Tercih Edilir?

Teknolojinin ilerlemesi sonucunda hayatımıza ekonomik ömür diye bir kavram girdi. Ticari kuruluşlar artık ürettikleri ürüne biçtikleri zamanı bu şekilde ifade ediyorlar. Yani önceki zamanlarda bir çamaşır makinesini 30 yıl kullanmak mümkünken bu süre şimdilerde 10 yıla bile yaklaşmıyor. Tabi ki bunda kullanım alışkanlıklarının değişmesinin de payı var ancak şu da bir gerçek ki firmalar artık ömür boyu kullanılacak bir ürün ortaya koymaktan kaçınıyor. Çünkü tüketim toplumu olarak biz insanlar yenilerin almak için her bozulan eşyamızda mağazalara koşuyoruz.

Bu örneğe bir antitez oluşturur nitelikte hareket eden sayılı firmalardan biride zippo çakmak üreticisi zippo firması. Ürettikleri her çakmağa ömür boyu garanti veren bir kuruluş daha ne kadar sağlam ürün satabilir ki? Yaklaşık 70 yıldır üretilen bir ürünün hala çalışan örneklerinin olması bunun sadece lafta olmadığının da bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Zippo’nun İcadı

Zippo çakmak 1932 yılında George Blaisnell tarafından Avusturya çakmağının geliştirilmesi ile bulunmuştur. 1933 yılında patent için başvuru yapan Blaisnell sonraki yıllarda seri üretime geçeceği fabrikasında markasının adını Türkçede fermuar anlamına gelen zipper kelimesi çok hoşuna gittiği için zippo olarak belirlemiştir.   

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: