İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İstanbul’da Zippo Çakmak Satan Yerler

Her tiryakinin bir çakmak sevdası da vardır. Kimi gözü gibi bakar çakmaklarına kimi elinde tutamaz sürekli kaybeder. Ve bu kayboluşlar kimi zaman gizemli birer bulmacaya dönüşür. Daha az önce cebimdeydi hissiyatı yerini mistik bir arayışa bırakır usulca. Kim bilir belki de bütün sırra kadem basan çakmakların ıssız bir ormanda gizlice buluştukları bir yer vardır. Yani aslında arkadaşınızın cebine değil de size fark ettirmeden buluşma noktasına kaçıyorlardır. Eğer siz de bu muammalı vuslattan sıkılan bir tiryakiyseniz İstanbul’da zippo çakmak satan yerler sizi bekliyor.

Neden Zippo?

Zippo çakmak sizi çakmak sahibi değil zippo sahibi yapar. Çünkü bu ürün öyle büfelerden para üstüyle aldığınız manyetolu cimcimelere benzemez. Asil duruşu ve karizma arttıran varoluşu ile tarzınızı tamamlaya yardımcı olur. Sıradan bir zippo bir masaya konduğu anda en son model cep telefonlarını bile boynu bükük bırakır. Sosyal ortamlarda on kaplan gücünde bir etkiye sahiptir. Kafe masalarının vazgeçilmez üçlüsü olan sigara, çakmak, telefon üçlüsü yerini zippo ve diğerleri tanımına bırakır.

Günümüzde hem dayanıklı hem de estetik ürün satın almak çok zor hale geldi. Üreticiler ürünlerin bir özelliğe yüklenip diğer yönlerini zayıf bırakabiliyorlar. Fakat zippo bu durumda bir istisna olarak kullanıcıyla buluşuyor. Sattığı ürüne ömür boyu garanti ve ücretsiz bakım sunan kaç tane firma olabilir ki? Üstelik bu özelliğini İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana hiç bozulmadan günümüze gelen ve hala kullanılan çakmaklarıyla ispatlaması da cabası. Eminönü civarında bulabileceğiniz İstanbul’da zippo çakmak saten yerler size bu sağlamlığa erişmenizde yardımcı olacaktır.

Kısa Bir Zippo Hikayesi

1932 yılı sonbaharının bol rüzgarlı bir gününde, arkadaşının elindeki Avusturya çakmağıyla sigarasını yakmaya çalışırken çektiği ıstırabı izleyen George G. Blaisnell adama yardım etmek yerine ben bu çakmağı rüzgarda yanar hale nasıl getiririm diye sorunca zippo çakmak tohumları da beynine ekilmiş oldu. Bir yıl süren çalışmalar sonucunda 1933 yılında patenti alınarak fitili ateşlenen ürün yaklaşık 70 yıldır sönmeden günümüze gelmiştir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al