İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kakao Maskesi

Kakao maskesi cildi güzelleştirir ve ona gençlik verir. Kakao yağı cilt için mükemmel bir nemlendiricidir. Cildin yumuşamasını sağlayan kakao, ciltte oluşan kırışıklıklara karşı da oldukça etkilidir.

Gerekli Malzemeler

  • ½ bardağı kakao
  • 1 çorba kaşığı süt
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 veya 2 damla jojoba yağı

Hazırlanması: Yukarıda yazılan tüm malzemeyi derin bir kap içine koyup güzelce karıştırınız. Karışım krem haline geldiği zaman yüz, boyun ve açık olan yerlere uygulayınız. Karışımı cildinize sürdükten sonra 15 dakika beklemeniz kâfidir.15 dakika sonunda cildinizi ılık su ile yıkayınız. Uygulamayı tamamladıktan sonra cildinize nemlendirici sürebilirsiniz. Yapılan işlemin ardından cilt gözle görülür bir yumuşaklık kazanacaktır. Kakao maskesi haftada 1 veya 2 defa cilde uygulanırsa yeterli olacaktır.

Bu maske sayesinde cilt yorgunluğu ortadan kalkacaktır. Cildin derinlemesine bir temizliği gerçekleşecektir. Ayrıca bu maske sayesinde cilt üzerinde oluşan lekeler için peeling ile uygulanabilir. Maske sayesinde ciltteki gözenekler açılacak ve cilt daha rahat nefes alacaktır. Kimyasal maddeler içeren ürünler ile yapılan cilt temizlikleri zamanla ciltte kırışıklık problemlerine neden olacaktır. Bu maske sayesinde kısa sürede kusursuz bir cilde sahip olacaksınızdır.

Amaç: Kakao ile yapılan maskelerin cilt üzerindeki etkisi günümüzde tartışılmaz. Sonuçları en kısa sürede alabildiğiniz gibi bu tür maskelerin uygulanmasında herhangi bir sağlık sorunu ortaya çıkmaz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al