İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kartal Desenli Zippo Çakmak

Her insan kullandığı ürünlerle hayata karşı duruşunu ve çizgisini az çok belli eder. Cep telefonu için seçtiği kılıftan yemek yemek için tercih ettiği restorana kadar her ayrıntıda karakterinden izler bulmak mümkündür. Özellikle kıyafet seçiminde kendini gün yüzüne çıkaran bu özellik aksesuar seçiminde de oldukça önemlidir. Kartal desenli zippo çakmak tarzını tamamlamak isteyenler için biçilmiş kaftan. Karizmatik görünümü ile her ortamda dikkat çekerken ergonomik oluşu ile de uzun yıllar kullanım imkanı sunar.

Özellikle sevgilisi Beşiktaşlı olan hanımlar tarafından tercih edilen kartal desenli zippo çakmak sevdiği kişiye ömürlük bir hatıra bırakmak isteyenler için en doğru tercihlerden birisi.

Ömür Boyu Garanti Zippo’da

Zippo çakmak yaklaşık 70 yıllık serüveninde ürettiği bütün çakmaklara ömür boyu garanti veren bir firmadır. 1940 yıllarındaki İkinci Dünya Savaşı’na katılan askerlerin o şartlar altında kullandığı çakmaklar günümüzde bile halen tıkır tıkır çalışmaktadır. Bu yönüyle firma ekonomik ömür adı altında dayanıklı ürünlerin ikinci plana atıldığı sektörlere ortaya koyduğu hizmet anlayışı ile bir antitez oluşturmaktadır. Çünkü içinde bulunduğumuz çağda hem şık hem de sağlam ürün bulmak neredeyse imkansız hale gelmiştir. Üreticiler sağlam yaptıkları ürünün görselliğini, şık yaptıkları ürünün de dayanıklılığını ikinci plana atarak üretim planlaması yapmaktadır. Zippo firma olarak her ikisinin de mümkün olabileceğinin somut kanıtlarını ortaya koyan bir grafik çizmektedir.

Zippo Adı Nereden Geliyor?

1932 yılında George G. Blaisnell bir arkadaşının rüzgarlı havada sigarasını yakmaya çalışırken çok zorlandığını görür. Çünkü o dönemde kullanılan Avusturya çakmağı iki elle yakılabilmektedir ve rüzgarlı havalarda bu çok zorlayıcı olmaktadır. Bu durum karşısında Avusturya çakmağını geliştirip rüzgarlı havada da yanan bir çakmak üretme fikri ile yola çıkan Blaisnell 1933 yılında geldiğinde fitili ateşleyip ürünün patent başvurusunu yapmıştır. Marka adı olarak da söylenişini çok beğendiği zipper kelimesinden türettiği zippo kelimesini seçmiştir. Zippo çakmak o günden bu yana süregelen macerasında 500 milyondan fazla üretilmiş ve bu alanda kırılması hayli güç bir rekora imza atmıştır.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al