İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kredi Kartı İle Su Faturası Ödeme İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Su faturası ödemek gelişen teknoloji daha kolay. Birçok şekilde su faturanızın ücretini ödeyebilirsiniz. Bu makalemizde kredi kartı ile su faturası ödeme işlemlerine dair gerekli detaylar anlatılacaktır.

İlk olarak eğer kredi kartı ile su faturası ödeme işlemleri gerçekleştirecek iseniz bilmelisiniz ki, bu işlemleri online olarak ve normal ödemelerinizde de gerçekleştirebileceksiniz. Gerekli detayı makalemizin içeriğinde bulabileceksiniz.

İkinci olarak eğer online ödeme çeşitlerini tercih edecek iseniz mutlaka su abone numarası bilinmelidir.

Su Abone Numarası Nasıl Öğrenilir?

Su abone no nasıl öğrenilir sorusunun cevabı çok basittir. Faturanızın üst bölümünde abone numarası diye bir bölüm bulunmaktadır. Burada yer alan numaralar bir kenara not edilerek yapılan ödeme işlemlerinde kullanılmalıdır.

Normal Durumlarda Kredi Kartı İle Ödeme Yapabilir Miyiz?

Ödeme işlemlerinizi ister anlaşmalı kurumlardan isterseniz de İSKİ Fatura Ödeme Merkezi’nden yapın, kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Tüm ödeme merkezlerinde – devlet kurumları da dahil – kredi kartı ile su faturası ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ödemenizi yapacağınız sırada kredi kartı ile ödeme yapacağınızı vezneye bildirmeniz yeterli olacaktır.

Online Olarak Nasıl Kredi Kartı İle Ödeme Yapabilirim?

Teknolojinin geliştiği bu çağda ödemelerimizi daha kolay çözümler ile gerçekleştirebilmekteyiz. Hatta hiç evimizden çıkmamıza bile gerek yok. Alt bölümde internetten su faturası ödeme yöntemleri ve işlemleri anlatılmıştır. Bu anlatımlar takip edilerek ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Mobil bankacılık ile: Özellikle akıllı telefonların çok geliştiği bu zamanda birçok işlemi de cep telefonlarından yapabilmekteyiz. Su faturası ödemek için hesabınızın olduğu bir mobil bankacılık servisi indirilerek ve giriş yapılarak ödemeler bölümünden faturanızı ödeyebilirsiniz. Genelde çoğu uygulamada su faturası ödeme adımları aynıdır. Yani hesabınızın bulunduğu bankanın uygulamasına girip, ödemeler bölümüne tıklayın. Oradan faturalar bölümüne tıklayın. Sonrasında su faturası sekmesini seçin. Sonrasında firmayı seçin ve abone numarasını girin. Eğer faturanız var ise zaten önünüze gelecektir. Fatura seçildikten sonra hesabınızdan kredi kartınızı seçerek kredi kartı ile ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • İnternet bankacılığı ile: Mobil bankacılıktan pek bir farkı yok. Hesabınızın bulunduğu bankanın internet bankacılığı servisine bağlanıp giriş yaptıktan sonrası mobil bankacılık yönteminde anlatılan ödeme adımlarını takip ederek faturanızı ödeyebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al