İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mat Zippo Çakmak

George G. Blaisnell 1932 yılının sonbaharında bir arkadaşıyla otururken arkadaşının sigara yakarken çok zorlandığını fark eder. Çünkü hava çok rüzgarlıdır ve o günlerde çok popüler olan Avusturya çakmağını yakmak için iki eli birden kullanmak gerekmektedir. Bu durum karşısında arkadaşına siper olup rüzgarı kesmek yerine bu çakmağı nasıl geliştirebilirim diye düşün Blaisnell bu gün severek kullandığımız zippo çakmağın fitilini ateşlemiş olur. Aradan geçen bir yıl boyunca çalışmalarını sürdüren mucit 1933 yılına gelindiğinde ürünü için patent başvurusu yapmış ve üretim için hazırlık aşamasına geçmiştir. Kulağına çok hoş gelen zipper kelimesini türeterek zippo haline getirdikten sonra bu kelimeyi marka adı olarak seçmiştir. Böylece zippo çakmak tarihsel yolculuğuna resmi olarak ilk adımını atmıştır.

Zippo Neden Çok Tercih Ediliyor?

Tüketicilerin bir ürüne gösterdikleri ilgi farklı sebeplerden olsa da en temel öğe ihtiyaç karşılamasıdır. Herkesin farklı ihtiyacı olabilir ve bu ihtiyacı karşıladığı için bir ürünü kullanabilir. Bunun yanında bir de reklam olgusu vardır. Bir ürünün çok reklamının yapılması o ürüne olan ilgiyi arttırabilir. İnsanlar bu kadar çok ismi duyulduğuna göre her halde iyidir diye düşünüp ürüne yönelebilirler. Bu seçeneklerin hepsinden azar azar içinde barındıran bir tercih de dünya çapında tüketicilerin alanında en çok satın aldığı markalardan biri olan zippo çakmak.

Zippo ürettiği her çakmak için ömür boyu garanti sunan bir firma. Ve bu süre içinde ücretsiz bakım ve tamir hizmeti veriyor. Bu ilk etapta bir pazarlama stratejisi olarak gözükse de aslında öyle değil. Çünkü İkinci Dünya Savaşı yıllarından beri hala aynı kişiler tarafından sorunsuzca kullanılan örnekleri mevcut. Hatta bunların bir kısmını sahipleri açık arttırmalarla antika gibi satıyor.

Zippo Çeşitleri Nelerdir?

Zippo ürünlerini classic, pipe, slim, replica ve armor olarak 5 farklı seçenekte sunmaktadır. Bu kategoriler arasında mat zippo çakmak almak isteyenler classic ve slim seçeneğine yönelebilirler. Fakat mat zippo çakmak yerine daha süslü ve kaplamalı bir şey isteyenler armor kategorisinden bir seçim yapabilirler.  

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al