İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Oda kokuları & Aksesuarları İle Odanıza Renk Katın

Kişisel yaşam alanlarınız aslında Oda kokuları & Aksesuarları aracılığıyla sizin kişiliğinizi yansıtan alanlar. Yani kim olduğunuzu nasıl bir alan tasarlamış olduğunuz ile belli ediyorsunuz. Dolayısı ile bulunduğunuz alanı güzelleştirirken nasıl dokunuşlarda bulunduğunuz da çok büyük öneme sahip oluyor.

Odanızın kokusu ruh halinizi etkiliyor

İster uzun süre odanızda vakit geçirin isterseniz de odadan hiç çıkmayan bir ev kuşu olun, odanızın nasıl koktuğunun siz farkında olmasınız da o alan içerisindeki koku sizin ruh haliniz üzerinde büyük etkiye sahip.

Odanızı daima havalandırmanız ve ferah tutmanız gerektiği bir gerçek ancak bunun dışında da odanızda sizi rahatlatacak, belki uyumanıza yardımcı olacak, ders çalışırken ya da bir sonraki günkü toplantıya hazırlanırken zihninizin açılmasını sağlayacak Aksesuarlar Tütsülük Çeşitleride oldukça önemli.

Kendi elinizle koku keseleri hazırlayın

Odanızda hazır kokuları kullanmak son derece basit ve pratiktir. Ayrıca bu tarz ürünler çok fazla pahalı da olmadıkları için kesenize de zarar vermezler. Bu amaç için kokulu mumları ya da Tütsü çeşitleri gibi eşyaları tercih edebilirsiniz. Ancak yine de bir koku ürününe para vermek istemezseniz kendiniz de elinizde kendi kokulu ürünlerinizi kolayca hazırlayabilirsiniz.

Bunun için izleyebileceğiniz birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Meyve kabuklarını kurutarak doğal kokular elde edebilirsiniz. Daha aromatik kokulara sahip meyveleri tercih etmeniz önemlidir.

Ayrıca kalın kabuklu ürünler daha uzun süre dayanacak ve etrafa daha çok koku yayacaktır. Bu nedenle karpuz kavun gibi fazla sulu ve kokusu silik meyveler yerine, portakal, mandalina, greyfurt gibi daha keskin kokulu meyveleri tercih edebilirsiniz.

Kabukları evinizin istediğiniz yerine koyabilirsiniz.

Bitkilerden kokulu ürünler oluşturmak isterseniz de sevdiğiniz kokulara sahip kurutulmuş çiçekleri Tütün keseleriiçerisine doldurarak kendi kokulu eşyanızı üretmiş olursunuz. Kokusu birbiriyle uyumlu birden fazla çiçeği harmanlayabileceğiniz gibi tek bir çiçek türünü de kullanabilirsiniz.

Çiçekleri kurutmanız için gerekli süre aşağı yukarı bir ay olup ayrıca çiçekleri kurutmaya çalışırken çürütmemeye de dikkat etmeniz gerekir. Bunun için piyasada bulunan spreylerden yardım alabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al