İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Orijinal Zippo Çakmak Modelleri

Zippo’ nun doğuşu 1930’lu yıllarda George G. Blaisdell ile olmuştur. Zippo çakmak tarihçesi ile de oldukça eski dönemlere dayanmaktadır. Blaisdell, Pennsylvania’da Golf Kulübü’nde bir arkadaşının Avusturya yapımı bir çakmağı kullanırken çakmağın rüzgardan etkilenmediğini fark eder.

Ancak görüntüsünü çok estetik bulmamakla birlikte tasarımında da birtakım özelliklerin değişmesi gerektiğini kurgular.

Bunun üzerine 1932 yılında Avusturya menşeli bu çakmak üzerinden yeni bir tasarım yapmaya karar verir. Sonuç olarak da tek elle bile yakılabilen, çok daha kolay çalışan bir çakmak ortaya çıkar. Blaisdell öncelikle “Zipper” yani fermuar kelimesinden yola çıkarak kelimenin değişik kombinasyonlarını dener ve fonetik olarak kulağa daha hoş geldiğini düşündüğü “Zippo” kelimesinde karar kılar.

Ve bugün de Zippo, birçok kadın ve erkeğin hem şıklığıyla hem de zor hava koşullarındaki kolay kullanımı nedeniyle tercih ettiği özel bir çakmak modelidir.

Kaliteli ve uzun ömürlü kullanımı ile diğer birçok markadan daha fazla tercih edilen prestijli bir marka olan Zippo, çok farklı tasarım ve modelleri ile uzun yılardır kullanıcıların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Bugüne kadar 500 milyonun üzerinde Zippo üretilmiştir. Ve üretildiği günden bu yana iç aksamı hiç değişmemiştir.

Beşiktaş Zippo Çakmak Fiyatları

Beşiktaş amblemli zippo Beşiktaş çakmak hayranları için çok özel ve anlamlı bir hediye olabilir. Zippo internet sayfasından beğendiğiniz çakmağın kodunu bildirerek zippo çakmak bayilerinden çakmağınızı temin edebilirsiniz. Farklı internet sitelerinden yapacağınız aramalarla da daha uygun fiyatlara ve çeşitlere ulaşabilmeniz mümkün. Örneğin Beşiktaş amblemli zippo çakmak n11 gibi alışveriş sitelerinde de bulunmaktadır. Orijinal Beşiktaş zippo çakmak fiyatları ortalama olarak 200 TL’den başlamakta ve 2000 TL’ye kadar çıkmakta. Sitemizde orijinal Beşiktaş Zippo çakmak kampanyalı fiyatları 274,89 TL’dir.

 

Mavi Zippo Çakmak

Bir zamanlar erkekler için stil bir aksesuar olarak görülen zippo çakmaklar artık kadın tüketici grubuna da hitap etmektedir. Hemen hemen herkese uygun tasarımları ile birçok kişinin beğenerek kullandığı zippo çakmak modellerinden birisi de mavi zippo çakmak. “Kraliyet Mavisi Çakmak” olarak bilinen model çevre dostu hediye kutusunda sunulmaktadır. Tüm zippo ürünler gibi ömür boyu garantiye sahip olup zippo Premium benzini ile çalışır.

Mavi zippo çakmak kategorisinde ayrıca sağ üst köşesinde çapa deseni bulunan “Denizci Zippo Çakmağı Modeli” de yer almaktadır. Dışarıdan gelecek darbelere ya da düşürmelere karşı dayanıklı, çizilmeyen ve her türlü dış alanda dahi sönmeyen alevi ile yıllardır kendisini ispatlamış olan Zippo çakmakların mavi modelini de çok seveceksiniz.

Osmanlı Tuğralı Zippo Çakmak

Siyah mat zemin üzerine altın sarısı Osmanlı tuğra baskısının yapıldığı ve isteğe göre isim de yazdırılabilen Osmanlı tuğralı zippo çakmak modeli manevi anlamda da oldukça değerlidir. Ömür boyu garantili olan ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olan çakmak, özel günler için de güzel bir hediye seçeneği sunmaktadır. Siyah mat zemin üzerine tasarlanmış olan altın sarısı tuğra sembolü çakmağa oldukça şık ve estetik bir görünüm katarak çevrenizdeki insanların dikkatini çekecek bir sunum kazanmıştır.

Özel tasarım ürünlerden birisi olan “Osmanlı Tuğralı Zippo Çakmak” zippo benzini ile çalışmakta olup özel çevre dostu kutusu ile teslim edilmektedir. Orijinal Osmanlı tuğralı zippo çakmak için sitemizin şu anki kampanyalı fiyatı 263,89 TL’dir.

Zippo Resimli Çakmak

Sitemizde birçok resimli zippo çakmak çeşitleri ve örnekleri bulunmaktadır. Kişisel zevklere ve kişilerin yükledikleri anlamlara göre birçok kişiye ve duyguya hitap edebilen bu çakmaklar oldukça özel ve kaliteli. Birkaç örnek vermek gerekirse renkli barış işareti baskılı beyaz mat zippo çakmak Atatürk ve Türk bayrağı baskılı fırçalanmış zippo çakmak, kelebek baskılı neon pembe zippo çakmak, sarı kırmızı yıldız baskılı siyah mat zippo çakmak bunlardan sadece bazılarıdır.

Zippo Çakmak Benzini Nerede Satılır

Zippo çakmaklar ömür boyu garantili olmakla beraber, çakmağınızdan daha uzun süreler verimli bir kullanım bekliyorsanız mutlaka zippo orijinal benzini kullanmanız gerekir. Zippo çakmaklar normal çakmak gazları ile çalışmaz. Zippo benzini de bildiğimiz araba benzinlerinden değildir. Çakmağınızı özel kimyasal bileşimlerden oluşan zippo benzini ile kullandığınızda daha verimli çalıştığını göreceksiniz.

Orijinal zippo benzinini temin etmek için doğru adres ise zippo çakmak bakım ve tamir merkezleridir. Bu bakım ve tamir merkezlerinde zippo çakmaklar hakkında her türlü soruyu sorabileceğiniz, bu konuda tecrübeli ve eğitimli olan kişiler çalışmaktadır. Zippo Türkiye internet sitesinden bulunduğunuz bölgeye en yakın Zippo çakmak bayisinin iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Zippo Çakmak Yanmıyor

Zippo çakmağınız mavi renkte yanıyor ya da benzini olması gerekenden çok daha kısa sürede bitiyorsa, muhtemelen kullandığınız benzin orijinal zippo benzini değildir. Çünkü orijinal zippo benzin ürünü zippo çakmağı için yaklaşık olarak 7 ay kullanılabilmektedir. Eğer bir dolduruştan sonra çakmağınızın benzini 7 aydan önce bitiyorsa yapmanız gereken şey hemen bir zippo tamir ve bakım bayisine giderek orijinal zippo benzini temin etmektir. Bir takım kimyasal bileşimlerden elde edilen ürün hakkında ve çakmağınızı nasıl dolduracağınız konusunda bayi personelinden de teknik destek alabilirsiniz. Ancak unutmayın ki, piyasada daha uygun fiyatlarla satılan sahte zippo benzinleri sık kullanım nedeniyle zaten daha pahalıya mal olmakla birlikte çakmağınızın yapısına da zarar verme olasılıkları oldukça yüksektir.

Zippo Çakmak Kapıda Ödeme

İnternet sitemiz üzerinden yapmış olduğunuz araştırmalar sonucunda zippo çakmak almaya karar verdiğinizde, çakmağınız özel çevre dostu kutusu ve ambalajı ile hasarsız ve en hızlı şekilde size teslim edilecektir. Ayrıca satın alma işlemlerinizi EFT, kredi kartı ve taksitle yapabileceğiniz gibi kapıda ödeme yöntemi kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Ürünün teslim işlemi gerçekleştikten sonra üründe bir hasar ya da bozukluk tespit edildiği takdirde ürün 7 gün içerisinde iade edilebilmektedir.

Zippo Çakmak Toptan

Satış amaçlı Orijinal Zippo çakmak alabilmek için bir bayiinizin olması gerekmektedir.

Zippo çakmak bayilik üzerinden çalışmaktadır. Ancak şirketin bayilik konusunda birtakım koşulları bulunuyor. Türkiye’de ya da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir firmanızın olabilmesi için vergi mükellefi olmanız ve fiziksel bir mağazaya sahip olmanız gerekir. Tabii bir diğer önemli koşul da bulunduğunuz yere yakın bir başka Zippo bayisinin olmamasıdır.

 

Toptan satışlar için en kolay yöntem ise Zippo dışında benzeri diğer markaları almaktır. Eğer satış için değil de kendiniz ve sevdikleriniz için biraz fazla miktarda bir zippo çakmağa ihtiyacınız varsa internet üzerinden firmanın başvuru formunu doldurduğunuz takdirde firma sizinle iletişime geçiyor.

Zippo Çakmak Açma Teknikleri

Zippo çakmak teknikleri oldukça estetik ve değişik hareketlerle yapılabilmekte. Hatta ilginç gelebilir ama zippo açma teknikleri ile ilgili uluslararası yarışmalar bile düzenlenmiştir. Bu yarışmalarda kazanan hareketlerden birisi şöyledir:

 • Zippo ters tutularak yavaşça masaya iki defa vurulur
 • Ardından düz çevrilip açılır
 • Ve zippo yakılır.

El şıklatarak yakma hareketi ile ya da kota sürtme gibi birçok tekniğin kullanıldığı zippo çakmak cakma teknikleri oldukça karizmatik hareketlerdir.

Bozkurt Zippo Çakmak

Bozkurt Zippo Çakmak siz ve sevdikleriniz için özel bir hediye olabilir. Sitemizden de ulaşabileceğiniz bozkurt desenli orijinal zippo çakmakların fiyatları 200 TL civarından başlamaktadır.

Zippo Çakmak Galatasaray

Zippo çakmak Galatasaray tutkunları için de tercih edilen ve çakmak işlevinin yanı sıra takımının ruhunu her ortamda yanında taşıyabileceği özel bir aksesuardır. Galatasaray ambleminin bulunduğu Zippo çakmak fiyatları 200 TL ile 2000 TL arasında değişmektedir. Sitemizde ise orijinal Galatasaray dört yıldız baskılı kırmızı mat zippo çakmak fiyatı 274,89 TL olur, siparişleriniz 3 iş günü içerisinde özel ambalajı ve çevre dostu kutusu ile kargolanmaktadır. Ürün ödemelerinizi kredi kartı ya da kapıda ödeme olanakları ile gerçekleştirebilirsiniz.

Galatasaray zippo çakmak modelleri ile takımınıza olan bağlılığınızı gösterebilir ya da sevdiklerinize hediye olarak da alabilirsiniz.

 

Zippo Çakmak Nasıl Dolar

Zippo çakmakların kullanımları esnasında öğrenilmesi gereken bir diğer konu da zippo çakmağın nasıl doldurulduğudur. Zippo çakmak neyle doldurulur sorusunun cevabını öncelikle ne ile doldurulmazlar konusuna açıklık getirerek başlayalım. Zippo çakmaklar sıradan çakmaklar gibi gaz ya da gaz yağı ile doldurulmazlar. Zippo benzini adı verilen özel bir kimyasal kullanılarak doldurulan çakmakları doldururken eğer cildinize temas eserse hemen bol su ve sabunla elinizi yıkamalısınız.

Birtakım kimyasalların bileşiminden oluşan zippo benzini kapağını açmak için zippo çakmağın kapağından yararlanabilirsiniz. Ardından zipponuzun dışındaki metal kaptan çakmağın iç kısmının çıkartılması gerekir. İç kısım çıkartıldığında alt tarafta beyaz bir keçe görünür. İngilizce yazılar yazan ve küçük bir deliği olan keçeyi kaldırmadan da benzinin ucunu sokarak dökebilirsiniz. Ama eğer bu işlemleri ilk kez yapıyorsanız en sağlıklı yöntem keçeyi kaldırmaktır. Keçenin altında görünen zippo çakmak pamuğuna azar azar zippo benzinini dökerek ıslatın. Eğer çok fazla dökerseniz bu da sızıntıya neden olacaktır. Ardından keçeyi yeniden kapatın. Keçeyi kapatma işleminin ardından çakmağınızı metal kabına koyun ve baş aşağı bir şekilde bir süre bekletin. Beklemenin ardından çakmağınız birkaç denemede yeniden yanmaya başlayacaktır.

İlk denemede biraz zorlansanız da zamanla diğer dolumlarınızda daha da pratik kazanabilirsiniz. Fakat bu konuda bir uyarı daha yapmamızda fayda var. Zippo çakmağınız için çakmağınızın kendisi kadar ek malzemelerinin orijinalliği de önemlidir. Ve bu ek malzemelerin Zippo markasının imal ettiği ürünler olmasına dikkat edin. Genellikle set olarak satılan bu ürün paketlerinde;

 • Zippo çakmak
 • Zippo çakmak gazı
 • Zippo çakmak taşı ve
 • Zippo fitili bir arada bulunmaktadır. Hatta tüm bu ürünleri set olarak aldığınızda daha uygun fiyatlara temin etmeniz mümkün olacaktır.

Ürünleri ayrı ayrı aldığınız takdirde ise Zippo benzinini Zippo çakmak bakım ve tamiri yapan merkezlerden almanızı önerebiliriz. Her ne kadar zippo çakmak garantisi olmuş olsa da internet üzerinden de sipariş verebileceğiniz Zippo benzini konusunda orijinalliğine önem verdiğiniz takdirde çakmağınızın kullanım süresini de kısaltmamış olacağınızı unutmayınız.

Zippo Benzeri Çakmak

Zippo çakmaklar gerek kalitesi ve şıklığıyla gerekse kullanım kolaylığıyla birçok kullanıcının tercihi olan bir çakmak modelidir. Ancak her üründe olduğu gibi zippo çakmakların da taklitleri piyasaya sürülebilmekte.

Bunun dışında işlevsel ve kalite anlamında zippo tarzına benzeyen başka çakmak türleri de bulunmaktadır. Bunlardan Lotus markası Zippo için oldukça iyi ve kaliteli bir alternatiftir. Kaliteli imalat süreci ile Zippo çakmak modeline en yakın ve en benzer ürünler arasındadır.

Zippo çakmak çeşitlerine gösterilebilecek bir diğer alternatif çakmak markası ise Zenit’dir. Faklı ve hoş tasarımları ile set olarak da satış imkanı sunan Zenit marka çakmak set içerisine estetik tasarımları ile sigara tabakasını da dahil etmiştir.

Zippo marka benzeri çakmaklara verilebilecek bir diğer kaliteli örnek de Pürmüz çakmak çeşitleridir. Oldukça kaliteli olan Pürmüz çakmaklar muadili olduğu firmalar için önemli rakiplerden birisidir.

Zippo Çakmak Satış Noktaları

Zippo çakmak edinmek için internet sitemizden ya da Zippo firmasının kendi online satış olanaklarından yaralanabilirsiniz. Bunun dışında eğer çakmağınızı dokunarak ve deneyerek almak istiyorsanız yine Zippo internet sitesi üzerinden size en yakın olan Zippo satış bayiinin iletişim bilgilerini temin etmeniz mümkün.

Zippo İsme Özel Çakmak

Zippo çakmak, hediye seti şıklığı ve zarafeti ile yıllardır en çok hediye edilen çakmak çeşitlerinden birisi olmuştur. Zippo isme özel çakmakları ile hediye anlamında değerini ve özelliğini bir çıta daha yükseltmiş ve sevdikleriniz için daha da özel bir hediye halini almıştır.

İsim yazılan zippo çakmaklarda çakmağa lazer baskı yöntemi ile isim, soy isim ya da istediğiniz küçük bir not yazılabilmekte. Armağan edeceğiniz kişinin ismini yazdırarak hediyeniz o kişi için daha özel ve kişisel bir şekil almış olacak. Siz, başka hiç kimsede olmayan bir hediyeyi vermenin gururunu yaşarken karşı taraf kendisi için kişiselleştirilmiş bu şık hediyeye bayılacak. Kişiye özel çakmak zippo markasının en önemli ayrıcalıklarından birisidir.

Belirtmiş olduğunuz fotoğraf, görsel, isim ya da notunuz için zippo çakmak üzerine baskı talepleriniz profesyonel grafik ekibimiz tarafından yapılmakta olup, ekibimiz Zipponuzun şıklığına şıklık katmak için oldukça titiz bir çalışma yürütmektedir.

Ayrıca isme özel zippo çakmak ücretsiz kargo avantajları ile de kullanıcılarına ayrı bir kolaylık daha sağlamaktadır.

GS Store Zippo Çakmak

Eğer bir Galatasaray tutkunu iseniz ya da Galatasaray hayranı bir sevdiğinize hediye almak istiyorsanız GS Store Zippo Çakmak size en uygun hediye seçimi olacak. Oriinal zippo ürün üzerine Galatasaray yazısı ve amblemi olan çakmak fiyatı 310 TL civarındadır. Sarı kırmızı renkleriyle ya da Galatasaray Spor Kulübü’nün ambleminin bulunduğu GS Store Zippo çakmağınız ile takımınızın ruhunu her yere taşıyabilirsiniz.

Zippo Çakmak Taşı Fiyatı

Zippo çakmak modellerinde tüm ürünlerde olduğu gibi çakmak taşında da orijinal çakmak taşı kullanmak oldukça önemlidir. Zippo orijinal çakmak taşı fiyatı sitemizde 24,99 TL olup içinde 6 adet çakmak taşı bulunmaktadır.

İnternet üzerinden vereceğiniz siparişlerinizi 3 iş günü içerisinde kargoya veriyoruz. Deme seçenekleri konusunda ise ister kredi kartı ile ister kapıda deme yöntemi ile ödeme yapabilmeniz mümkündür.

Zippo Çakmak Fiyatları En Ucuz

Piyasada bulabileceğiniz en ucuz Zippo Çakmak fiyatları 200 TL’den başlamaktadır. Gerek internet üzerinde gerekse de birtakım işletmelerde çok daha ucuz rakamlarla karşılaşabilirsiniz. Ancak o rakamlarda satın alacağınız çakmağın orijinal bir Zippo olmaması ihtimali çok yüksektir. Bunu kendi olanaklarınızla siz de anlayabilirsiniz. Yapacağınız ilk iş çakmağın altındaki kodların olup olmadığını kontrol etmek. Çünkü o kodlar orijinal zippo çakmağın üretim tarihini göstermektedir.

Zippo İsimli Çakmak

Zippo isimli ve armalı çakmaklar ile hem kaliteli hem de tarzınızı tamamlayan bir çakmak edinmekle birlikte piyasadaki en kaliteli çakmağa sahip olmuş olacaksınız. Zippo isimli çakmak modelleri renk ve tasarım olarak farklılıklar gösterebilmektedir. Örneğin vernik özellikli zippo arma baskılı siyah çakmak ya da yine zippo armalı beyaz mat çakmak gibi birçok zippo isimli çakmak bulunmaktadır.

Eğer daha da özel bir tasarım istiyorsanız ve zipponuzu kişiselleştirmek istiyorsanız bu modeller için kendi isminizi lazer yazım ile modele ekleyebilme olanaklarınız da bulunmakta.

Zippo Çakmak Fenerbahçe

Fenerbahçe tutkunları ve hayranları için de düşünülmüş ve tasarlanmış zippo çakmak ürünleri bulunmaktadır. Orijinal zippo ürün üzerine Fenerbahçe yazısı ve amblemi olan, Fenerbahçe renkleri ile tasarlanmış olan çakmak fiyatı 310 TL civarındadır.

Zippo marka çakmak kalitesini her yerde yaşatacak olan Fenerbahçe zippo çakmağınızı her alanda rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi Fenerbahçeli sevdikleriniz için de oldukça hoş ve kaliteli bir armağan olacaktır.

Zippo Çakmak Fiyat

Zippo Çakmak fiyatları diğer çakmaklara göre elbette biraz farklı rakamlarla piyasadaki yerini korumaktadır. Piyasada alacağınız orijinal zippo marka çakmakların fiyatları ortalama olarak 200 ile 2000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Zippo Çakmak Bakımı

Zippo çakmak bakımı konusuna geçmeden önce çakmağınızın kalitesini koruması ve daha uzun yıllar kullanılabilmesi için mutlaka orijinal zippo benzini, taşı ve fitillerini kullanmanızı öneriyoruz.

Zippo Çakmakların bakımları da yapım malzemelerine ve türlerine göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel bakım konusunda hemen tüm zippolar için yapmanız gerekenler şöyledir:

 • Çakmaktan dışarıya dökülen sıvı cilalara zarar vermemesi açısından mutlaka temizlenmeli
 • Düzenli ve rutin olarak fitil ve taş bakımı yapılmalı
 • Kapağı açıp kapatırken hatalı ve aşırı kullanım kapaktaki menteşeye zarar verebilir
 • Zippo çakmak gövdesini değiştirmeyin

Zippo çakmakların temizliği kullanılan maddelere göre değişiklikler göstermektedir. Örneğin; krom, gümüş, altın, antik kaplama ya da pirinç zippo çakmaklar farklı tekniklerle temizlenmelidir.

 • Krom Çakmak Temizliği:

Krom çakmakların temizliğinde eğer yüksek cilalı kılıflar söz konusu ise krom cila kullanılmalıdır. Fırça cilalı kılıflar hafif veya orta sertlikteki bulaşık süngerleri ile temizlenebilir. Ama kesinlikle çelik ve tel temizleyiciler kullanılmamalıdır.

 • Pirinç Çakmak Temizliği:

Zippo çakmakların tümü için, kararmalarını engellemek için kullanımdan önce koruyucu bir kaplama kullanılması genel bir öneridir. Pirinç çakmaklarda zaman içerisinde meydana gelebilecek olan yeşil paslanmayı gidermek için ise; yine yüksek cilalı kılıflarda pirinç cila ile temizlenebilir. Fırça cilalı kılıflarda hafif ve orta sertlikteki bulaşık süngerleri ya da çok amaçlı temizleyiciler ile dikkatlice temizlenebilir. Sünger ile ovma işlemi yaparken cila dokusu ile aynı yönde hafifçe hareket ettirerek ovmak yeterlidir.

 • Mat / Yarı Saydam Renkli Çakmakların Temizliği

Özellikle zippo mat çakmak ürünlerini aşındırmayan bir temizlik ürünü ve yumuşak bir bez bu çakmak tipleri için yeterli malzemelerdir.

 • Saf Gümüş Çakmaklarda Temizlik

Saf gümüş bir zippo çakmağınız varsa kaplanan kısımları yumuşak bir bez ve su ile temizlemeniz yeterlidir. İsteğe bağlı olarak ya da gerekli olduğu durumlarda aşındırmayan temizlik malzemeleri ve yumuşak bir bez ya da sünger de kullanabilirsiniz.

 • Antik Kaplamalı Çakmakların Temizliği

Antik kaplamalı zippo çakmaklar özel cilalarla üretilmektedir. Ve bu cila çakmağın tasarımına nostaljik ve zaman içerisinde aşınmış bir hava verir. Kalıcı olmayan bu cilalar zamanla aşınmaya başlar. Üstelik alkol ve çakmak gazına ne kadar maruz kalırsa antik görünüm o kadar hızlı aşınır. Bundan dolayı da çakmağın oldurma işlemi oldukça dikkatli yapılmalı ve gazın dış kılıfa gelmemesine azami dikkat gösterilmelidir.

 • Altın Çakmakların Temizliği

Altın çakmakların temizlik işlemi yapılırken yumuşak bir bez ve su kullanmanız yeterli olacaktır. Ya da zippo çakmak gazı ile hafifçe ovalama yaparak temizleyebilirsiniz. Altın çakmak temizliğinde asla aşındırıcı temizlik maddeleri kullanmayınız.

Zippo Çakmak Altındaki Yazılar

Kalite, estetik ve işlevsellik açısından bir sıralama yapıldığında Zippo her zaman ilk sıralarda yer alan özel bir çakmak olmuştur. Zippo almış olduğu patentin ardından üretim serilerinde çakmakların altına zippo çakmak üretim tarihini kodlamıştır. Yani Zippo altında yazan yazılar 1989 tarihinden bu yana zippo çakmaklarının üretilmiş olduğu yılların kodlanmış halidir. Ocak ayının “A”, Aralık ayının ise “L” olarak kodlandığı çakmakların resmi kodlarına bakarak siz de Zipponuzun orijinalliğini kontrol edebilirsiniz.

Ucuz Zippo Çakmak Fiyatları

Piyasada Zippo marka olduğu iddia edilen ve 40 TL’ye kadar düşen zippo ucuz çakmak çeşitleri bulabilmeniz mümkündür. Ancak kapak ve görünüm olarak zippo görünümü veren bu çakmakların işleyiş ve mekanizma olarak orijinal zippo çakmaklarla hiçbir alakası yoktur.

Bu çakmakların zippo olmadığını zaten çakmağın altına bakarak da anlayabilirsiniz. Orijinal zippo çakmakların altında üretim tarihinin belirtildiği numaralar ve harfler yazılıdır.

Zippo Çakmak

Zippo çakmak; 1930’lu yıllardan bu yana dünya çapında bir ün kazanmış ve milyonlarca kişi tarafından bilinen ve kullanılan dünyanın en kaliteli çakmaklarındandır. Çakmakların en önemli özelliği herkesin bildiği gibi rüzgarda bile yanabilmesidir. Ancak bunun dışında ömür boyu kullanım garantisi veren kaliteli ve kullanışlı çakmaklardır. Tasarım çeşitliliği ile de oldukça zengin bir yelpazeye sahip olan zippo çakmaklar bugün çok farklı müşteri profillerine hitap edebilir düzeydedir.

Küresel ölçekte yaygınlık kazanan zippo çakmaklar her ülke yerelinde kendi sembol ve değerleri ile de karşımıza çıkmaktadır. Örneğin Türkiye’de zippo çakmak Atatürk resimli, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Ankaragücü Zippo çakmak gibi futbol takımlarının amblemlerinin kullanıldığı ya da Osmanlı turalarının bulunduğu zippo çakmak modelleri bulunmaktadır. Bunun dışında dünya çapında sevilen ve bilinen sanatçıların ya da sembollerin bulunduğu zippo çakmaklar da bulunmaktadır. Her topluma ve her farklı zevk alanına yönelik tasarımları ile zippo dünyanın en çok bilinen ve koleksiyonerlerinin olduğu özel bir markadır.

Zippo Çakmak Fiyatları

Zippo çakmak fiyatları, yapıldığı malzeme çeşidi ve kullanılan tasarımlara göre oldukça farklıklar gösterebilmektedir. Ama genel bir skaladan bahsetmemiz gerekirse zippo çakmak fiyatları ortalama olarak 200 TL’den başlayarak 2000 TL gibi rakamlara kadar çıkabilmektedir.

Zippo Çakmak Modelleri

500 milyonun üzerinde üretilen ve ömür boyu garantili olan zippo çakmaklar üretildiği ilk günlerden bu yana en popüler ve bilinen bir çakmak markasıdır. Bugüne kadar 1500’ün üzerinde dizi, tiyatro ve filmde yer verilmiş olan zippo çakmakların bir diğer özelliği de üetildiği günden bu yana iç aksamının hiç değiştirilmemiş olmasıdır. Birçok ünlü sanatçının ve ünlü markaların amblemlerinin tasarımlarına girdiği zippo çakmak kulananların yaklaşık %21’i kolaksiyonculardan oluşmaktadır.

Yine ilginç bir bilgi olarak 1933 yapımı Zippo çakmak Fransız Didier Karoubi tarafından bir açık artırmada 37 bin dolara satın alınmıştır. Hatta Amerika Birleşik Devletleri’nde “Zippo Case Museum” adlı bir zippo müzesi bile vardır.

Dolayısıyla byle bir üne sahip olan bir çakmak markası olan Zippo bugüne kadar birçok tasarım ve modelle kullanıcılarının ve koleksiyoncularının karşısına çıkmıştır. Tasarım açısından neredeyse her ülkeye göre ayrı tasarım örneklerini piyasaya süren firma dünya insanlarının yerel duyguları ve hassasiyetlerini de çakmak modellerine taşımayı başarmıştır.

Ama yine de zippo çakmak modellerini sınıflandırmaya çalışırsak kullanılan dış malzeme üzerinden bir model sınıflandırmasına gidebiliriz. Bu sınıflandırma içerisinde ele alınabilecek çakmak modelleri;

 • Krom zippo çakmak
 • Pirinç zippo çakmak
 • Saf gümüş zippo çakmak
 • Altın zippo çakmak
 • Mat renkli zippo çakmak
 • Yarı saydam renkli zippo çakmak
 • Antik kaplamalı zippo çakmaktır.

https://www.arkadastobacco.com/urun/zippo-cakmak-cesitleri ile firmamızı seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hemen Satın Al