Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Çeşitleri ile Nostaljik Tütün Deneyimi

23 Ekim 2017

Pipo günümüzde bu kültüre dâhil olmak isteyen pipo kaşıkları, pipo sehpaları ve diğer yan ürünleri ile birlikte oldukça rağbet görüyor. Pipo içenler için olmazsa olmaz bu ürünler ile bir tütün içme ritüeli içinde de bulunulmuş olunuyor.

Pipo içenlerin tavsiyeleri pipo satın alırken gül ağcı ürünlerinden yapılmış olanların tercih edilmesi. En kaliteli pipo malzemesi gül ağacı ancak lüle taşı gibi kolay şekil alan malzemelerden pipo üretilebiliyor.

Pipo Alırken

Pipo alırken piyasadaki pipo çeşitleri arasına bir karşılaştırma yapılması en doğru başlangıç olacaktır. Hem yapılış hem de fiyat konusunda oldukça fazla pipo bulunduğundan iyi bir araştırma sonrasında size uygun olan pipoyu bulabilirsiniz. Bunun dışında piponuz için gerekli olan diğer yan ürünleri de pipo satın alırken edinmeniz gerekiyor.

Piponun Yan Malzemeleri

Pipo alırken pek çok yan ürün de kullanmanız gerekiyor. Hem içim kolaylığı hem de temizlik açısından gerekli olan bu yan ürünleri uzun süre de kullanabiliyorsunuz. Yan ürünlerden ilki pipo temizleme kaşıkları. Bu kaşıklar yardımı ile piponuzu doldurabiliyor ve içim esnasında tütünü bastırmak için kullanıyorsunuz.

Piponuzu her içim sonrasında temizlemeniz gerekiyor. Bunun için de pipo temizleme çubukları kullanımı gerekiyor. Pipo alırken mutlaka edinmeniz gereken bu malzeme ile her içişten sonra piponuzun tıkanmaması için temizlik yapmanız gerekiyor.

Pipolarınız için gerekli olan bir diğer ürün de pipo sehpaları. Bu ürün de hem pipo malzemeleri hem de pipolarınız için bir stant görevi görüyor. Kullanım açısından da pratiklik sağlayan bu sehpaları da masanızın veya sehpanızın üzerine koyarak kullanabiliyorsunuz. Bu sehpalar pipolarınız ile birlikte oldukça şık bir dekorasyon malzemesi de olabiliyor.

Piponuzu kullanırken uygun çakmak ile yakmanız gerekiyor. Bunun için üretilen özel tasarım gazlı çakmaklar da pipo satın alırken edinmeniz gereken ürünlerden. Piponuzu yanınızda taşımak için pipo kutusu veya pipo çantası gibi ürünler de pipo içine gerekli olabiliyor. Tüm bir pipo seti bu tip çantalar ile birlikte kolaylıkla taşınabiliyor. Bu eşyalar dışında piponuz için doğru tütünü seçmek de gerekiyor.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: