Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Çeşitleri ile Tütün Kültürü

24 Ekim 2017

Pipo içmek, pipo çakmakları, pipo filtreleri, pipo kaşıkları ve pipoya dair pek çok malzeme ile oldukça eski bir kültür. Sigara içmenin en eski hali olması sebebiyle günümüzde çok fazla insan tarafından tercih edilmeyen pipo içme eylemi aslında sigara içmenin seremonisi olarak da değerlendiriliyor.

Pipo ve Yardımcı Malzemeleri

Pipo içmek aslında sigara içmenin ritüele benzetilmiş bir hali. Bu yüzden pipo içicileri de bu eyleme oldukça önem veriyorlar. Keyif verici tütünü pipodan içmek için gerekli olan malzemeler ise sadece bir pipo ile sınırlı kalmıyor.

Pipo içmek için önce kendinize uygun bir pipo aldıktan sonra diğer yan ürünleri de edinerek pipo setinizi tamamlayabiliyorsunuz. Bu setin içinde ise pipo kaşıkları, pipo temizliğinde kullanılan çubuklar, pipo filtreleri, pipo kapları gibi malzemeler bulunuyor.

Bu malzemeleri her kalite de bulmak mümkün. Hediyelik eşya dükkanları veya online olarak pipo için istediğiniz tüm ek malzemeleri bulmanız mümkün olabiliyor. Peki, bu malzemeler ne işe yarıyor?

Öncelikle pipo kaşıkları piponuz için vaz geçilmez aksesuarlardan biri. Bununla piponuza tütün doldurarak aynı zamanda içim sırasında da tütünü bastırabiliyorsunuz. Pipo kaşıkları gibi yine pipo içicisinin olmazsa olmazı bir yan ürün de pipo temizleme çubukları. Bu çubukları her pipo kullanımından sonra mutlaka kullanmanız gerekiyor. Aksi halde piponuz tıkanıyor.

Piponuzu temiz tutmak için oldukça gerekli olan bir diğer pipo yan ürünü de pipo filtreleri. Bununla piponuzu daha rahat içebiliyorsunuz. Zaman zaman değişim yapmanız gereken bu filtreler de piponun olmazsa olmazı.

Pipo Malzemeleri

Pipo seçerken pek çok seçenek ile karşılaşmak mümkün. Her kişiye özel pipo halen daha geniş bir alıcı kitlesine sahip. En eski tütün içme aleti olmasına ve pek de pratik olmamasına rağmen pipo kültürüne dâhil olmak isteyen pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.

Pipo genelde ahşaptan yapılıyor. Ahşap dışında da lüle taşı gibi hafif bir malzemeden yapılan pipolar da bulmak mümkün. Piponun ahşabı ise genelde gül ya da sandal gibi hoş koku yayan ağaçlardan seçilerek yapılıyor. Seçilen ahşaba ve işçiliği göre de fiyat değişiyor.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: