İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sigara Ağızlıkları Ne İşe Yarar?

Sigara içmekten vazgeçemeyenlerin çok sık bir şekilde kullanması gereken ağızlık, her sigaraya uyacak şekilde üretiliyor. Katran olarak tanımlanan tabakanın ağız içerisine ve akciğerlere gitmesini zorlaştıran mekanizmada nefes almak da kolaylaşıyor. Maskelerde olduğu gibi havayı tamamen süzen yapısı sayesinde, daha rahat nefes alınabiliyor. Eğer çok fazla sigara tüketilirse de iç kısmı siyah hale geliyor ve çekimi zorlaştırıyor. Bu aşamadan sonra ise direkt olarak farklı sigara ağızlıkları kullanmanız gerekiyor. Uzun vadeli kullanıldığı taktirde ağız tabakasının yenilenmesini kolaylaştırabiliyor. Ülkemizde son dönemde gittikçe yaygın bir şekilde kullanılan ağızlığı, her türlü sigara markasında denemek mümkündür. Sigara sarma filtreleri kullanarak kendi hazırladığınız sigaralarda da ürünü takarak rahat içim keyfi sürebilirsiniz. Son dönemde elle sarılan sigaralardaki özel tütünler için dahi kullanılmaya başlanmıştır.

Sigara Ağızlığı Neyi Süzer?

Sigara içmenizin sebebi olan nikotin, eğer sigaradan süzülürse hiçbir anlamı kalmayacak ve gün içerisinde içtiğiniz sigara adedini artırmanız gerekecektir. Sigara ağızlığı kullanıldığı taktirde, içerisinde onlarca farklı zararlı madde bulunan tütünün içerisinden süzülecek ilk örnek olarak aseton gösterilebilir. Bu sayede de tüm zararlı maddeleri ortadan kaldırarak hem daha kolay bir içim sürecine sahip olabileceksiniz hem de direkt olarak sigara sarma makineleri kullanarak oluşturduğunuz sigaralarda dahi istediğiniz miktarı tüketebileceksiniz. Günümüzde sigaranın içerisinden nikotinin temizlenmemesi için özel mekanizmalar geliştirilmiş ve buna uygun şekilde hareket edilmesi istenmiştir. Sadece dudaklarınızın sertliğine ve boğazınızın tadına baktığınızda ve kullanım öncesiyle kıyasladığınızda dahi sonucu rahatlıkla fark edebileceksiniz.

Ağızlık Tadı Değiştirir Mi?

Ağızlığın kullanılması halinde ağız tadı da doğal olarak değişmeye başlayacaktır. Sigara sarma makinelerinde kendiniz sardığınız tütünlerdeki tadı tamamen siz belirlediğiniz için, en iyi kıyaslama normal ve klasik paket sigaralarda yapılabilir. Gün içerisinde 20 ve üzerinde sigara içen bir kişiyseniz, ilk kez ağızlık kullanarak içmeniz halinde tadı da değişecek ve değişen tada bir süre sonra alışacak, zararlarından kurtularak tüketmeye başlayabilirsiniz. Sigara boş tüpleri aracılığıyla tüm içim sürecini yönlendirebilir içeceğiniz tütünün yapısına bağlı olarak da sigarayı zehirlenmeden kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al