İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Şişle Ters Örgü Nasıl Örülür, Düz Örgü ve Ters Örgü Nasıl Örülür

Evde keyifli vakit geçirmek isteyen kadınlar için sizlere şişle ters örgü nasıl örülür konusundan söz edeceğiz. Aslında oldukça kolay bir tekniğe sahip olduğu için ters örgüyü çok kısa bir sürede öğrenip, hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Bu teknik kullanılarak kazak ve yelek gibi çok fazla giyecek örebileceğiniz gibi, çok şık eldivenler de örebilirsiniz.

Şişle Ters Örgü İçin Gereken Malzemeler

Şişle ters örgü nasıl örülür sorusuna ilk olarak malzeme açısından bakalım. Aslında pek çok şiş kullanılarak yapılabilse de en kolay yapımı 5 numaralı şiş ile gerçekleşmektedir. Bu nedenle 5 numaralı şiş almanız en azından başlangıç için daha mantıklı olacaktır. Yün açısından ise yine yeni başlayanlar için örgü konusunda orta kalınlıkta yün daha mantıklı olacaktır. Renk olarak da istediğiniz rengi kullanabilirsiniz.

Şişle Ters Örgü Nasıl Yapılır?

 • İlk olarak başlama ilmiklerini atıyoruz. Örgünün püf noktası burada başlıyor.
 • Daha sonra ipimizi arka tarafa alıyoruz ve ilmiklerimizin içine batırıp, diğer bir ilmeyi yapıyoruz.
 • İp yönümüzün her zaman arka tarafta kalması gerekiyor. Buna göre ördüğümüz yönünde düz yönde olması gerekiyor.
 • İpimizin yönü bizden taraf olduğunda, örgümüzün bize göre ters olan yönünü örmüş oluyoruz.
 • Yapacağımız modele göre hep bu şekilde ilerliyoruz.

Gördüğünüz gibi aslında şişle ters örgü nasıl örülür sorusunun yanıtı bu kadar kısadır. Yani yapması hiç de zor değildir. İlk olarak model üzerinden değil de nasıl yapacağınızı anlamanız için birkaç deneme yapabilirsiniz. Zaten biraz deneme yaptıktan sonra eliniz de alışır ve çok kolay bir şekilde örmeye başlarsınız.

Şişle ters örgü, düz örgüye göre daha kolay bir şekilde öğrenilmektedir. Bu nedenle öğrenirken hiçbir şekilde zorluk yaşamazsınız. En kısa sürede öğrenip çok güzel modeller yapmaya başlayabilirsiniz. Ters örgüyü öğrendikten sonra eğer düz örgü biliyorsanız bir sıra düz bir sıra ters örgü yaparak çok güzel modeller çıkarabilirsiniz. İnternetten ya da örgü dergilerinden bu örgü modellerini çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Yapmak istediğiniz model belli olursa, yapmanız da daha kolay olacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hemen Satın Al