İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeşil Kahve İşe Yarıyor Mu?

Zayıflamak ve zayıf bir vücuda sahip olmak… Özellikle yaz aylarında olduğumuz şu günlerde kadını erkeği fark etmeksizin herkesin konuştuğu konu oldu çıktı. Yapılan diyetler, gidilen sporlar ve aç geçirilen günler… Kullanılan bitkisel ve kimyasal ilaçlar ile formda kalma çalışmaları ve bunların hepsini deneyip de yine de kilo veremediğini söyleyen pek çok kişi… İşte bu kişilerin derdine deva olabilecek nitelikte mucize bir kahve çıktı ortaya. Adı yeşil kahve (Green Coffee) tamamen doğal olan bu ürün düzenli olarak doğru bir şekilde kullanıldığında kişinin kilo vermesine kesinlikle yardımcı olmakta. İnsanın aklına ilk gelen soru şu yeşil Kahve işe yarıyor mu? Nasıl oluyor içeriğinde ne var ki zayıflamaya yardım ediyor?

Yeşil kahve içerdiği klorojenik asit sayesinde zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Klorojenik asidin insan vücuduna etkisi sadece zayıflamaya yardımcı olmak ile kalmamakta, çağımızın pek çok hastalığına da iyi gelmektedir. Diyabet, kalp-damar hastalıkları, Alzheimer, Parkinson hatta kanser hastalığına bile iyi geldiği klinik deneyler ile ispatlanmıştır. Klorojenik asit vücut da bulunan yağ depolarını açığa çıkarıp vücudun yağ depolamasına izin vermemek üzere tutulmuş bir yağ uzaklaştırıcı olarak tanımlanmaktadır. Yeşil kahvenin bir başka özelliği de kavrulmamış olmasıdır. Kavrulmadığı için bünyesinde barındırdığı bitki özleri değerini yitirmemekte ve ilk günkü gibi kalmasını sağlamaktadır. İçinde barındırdığı kafein sayesinde insanın kendisini zinde hissetmesine de yardımcı olan yeşil kahve düzenli ve abartılı olmayan miktarlarda kullanıldığında herhangi bir yan etki yapmamaktadır.

Ancak, yeşil kahve ile zayıflama işlemini yapabilmek için günde en az 6-7 fincan içmek gereklidir. 1 fincanın da 100 mg kafein bulundurduğunu düşündüğümüzde 6-7 fincan yeşil kahvede ortalama 700 mg kafein vücudumuza girmiş olacaktır. Bu kadar yüksek miktarda bir kafein vücudumuzda yüksek tansiyon, kalp yetmezliği gibi rahatsızlıklara yol açmakta ve bu durum kafein zehirlenmesine kadar gidebilmektedir. Bu sebeple kalp-damar rahatsızlığı olanların yeşil kahveyi içerken zayıflama özelliğini 2.hatta 3.plana atmaları ve sadece vücudun dengesini korumasını sağlamak için içmeleri gerekmektedir. Yeşil kahvenin pişirilme şekli her ne kadar Türk kahvesi gibi olsa da tadı ondan farklı olup, bitki çaylarını andırmaktadır. Yeşil kahve ile zayıflamanın mümkün olabilmesi için yemeklerden 30 dakika önce tüketilmesi gerekmektedir. Bu sayede sindirim sistemi yemek öncesi çalışacak ve yağ depolanmasına izin vermeyecektir.

Yeşil kahve işe yarıyor mu? Sorusuna yukarıdaki bilgiler ve yapılan araştırmalar sonucunda evet cevabını verebiliriz. Ancak yazımızda da anlattığımız gibi, yeşil kahve, ille de zayıflamak isteyen kişileri değil sağlıklı yaşamak isteyenlerinde tercihi olmalıdır.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al