İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zayıflamanın Ana Öğesi Spor Yapmaktır

Son dönemlerde yaşanan diyet programı fazlalığından kafası karışan insanlara konun en yetkili makamından açıklama yayınlandı. Sağlık Bakanlığı diyet programlarının kişiye özgü olduğunu ve uzman diyetisyenler kontrolünde bir zayıflama programı önerdi. zayıflamanın ana öğesi spor yapmaktır açıklamasında bulundu. Alanında uzman olmayan diyetisyenler içinse bir çalışma ekibi kurarak bütün diyet merkezlerini denetim altında tutulacağını bildirdi. Kısa sürede çok hızlı diyetlerle zayıflamanın mümkün olmadığını belirten bakanlık yetkilileri bunların sonucunda baş ağrısı, bulantı, kusma, böbrek hastalıkları, kalp ritminde bozukluk ve ölümcül neticelere giden bir süreç olduğunu belirtti. Tek tip besinli diyetlerden kaçınılması gerektiğini belirtti. Herhangi bir liste önermeyen bakanlık sadece nasıl beslenilmesi konusunda önerilerde bulundu.

  • Yağlı besinler tokluk hissi vermektedir. Bu yüzden yağ miktarları çok azaltılmamalı
  • Yağların türlerine dikkat edilmeli özellikle yemeklerde kullanılan yağların zeytinyağı fındık yağı, mısırözü yağı, soya veya ayçiçeği yağı gibi bitkisel yağlar olması gerekmektedir.
  • Kek, pasta, tatlı ve şekerli ürünlerden uzak durulması gerektiği belirtildi.
  • Karbonhidratların tok tutma özelliğinden dolayı arttırılması gerektiği söylendi.

Diyet Konusunda Güven Şart

İnternet üzerinde yayınlanan diyet önerilerinde güvenilir adreslerin ve uzman kişilerin çok kişiye ulaşılması için verdiği öneriler dikkate alınmalıdır. Bilmediğiniz site reklamlarında karşınıza çıkan her diyet programına güvenmemelisiniz. Ayrıca hareketsiz diyet de hiçbir işe yaramaz sadece aç kalırsınız ve daha fazla kilo alırsınız. Diyet yapmanın ve zayıflamanın ana öğesi spor yapmaktır.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al