İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zippo Bakımı Nasıl Yapılır?

Zippo kullanan kişiler alıştıktan sonra başka bir çakmak kullanmakta zorlanır. Zippo hayranları farklı renk ve tasarımlardaki ürünleri koleksiyon halinde saklarlar. Uzun yıllar hatta ömür boyu kullanılır. Ancak zippo kullanımında benzin ve zippo taşı yenilenir. Zippo bakımı nasıl yapılır? Benini biten ve çakmak taşı kullanılamaz hale gelen zippo bakımı kısa siren bir işlemdir. Kolay bir şekilde yapılan benzin ve çakmak taşı değişimin ardından zippo kullanılmaya devam eder.

Tüm dünyada uzun yıllar kullanılan zippo belirli dönemlerde özel serile üretmiştir. Bu serilerden biride Amerikan askerleri içindir. Askerlere dağıtılan zippo çakmakla savaş sonrasında ve günümüzde kullanılmaya devam etmektedir. Ömür boyu garantili orijinal üründe bugüne kadar geri iade işlemi yapılmamıştır.

Zippo Bakımı Ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Zippo kullanan kişilerin bakım için yapması gereken tek şey benzin ve çakmak taşını yenilemektir. Her iki bakımda zipponun çalışması için gereklidir. Benzini ve taşı biten zippo kullanılmaya devam etmez. Zippo taşı ve benzini özel olarak satılan ürünlerdir. Herhangi bir çakmak taşı ve benzi zippo için kullanılmaz. Zippo benzini nasıl doldurulur? Benzini doldururken, zipponun en alt kısmındaki vidalı yer açılır. Vidanın ardından benzinin dökülmesini eğeleyen keçe çıkarılır. Keçenin ardından sıvı haldeki özel zippo benzini dökülür. Yeteri miktarda dökülen benzinin ardından keçe yerleştirilir ve vida yerine takılır.

Zippo bakımında en dikkat edimesin gereken konu benzin keçesidir. Benzin keçesi, zamanla tortu halini alarak zippo içerisinde zararlı hale gelir. Belirli aralıklarda zippo keçesi değiştirilmelidir.

Zippo Çakmağı Nasıl Değiştirilir?

Zippoyu ömür boyu kullanmak için bazı aralıklara çakmağınıza bakım yapmalısınız. Zippo benzini nasıl doldurulur? Benzini biten zippo içerisine özel olarak satılan zippo benzinleri dökülür. Bu benzin uçak ya da klasik benzin değildir. Çakmak gazına benzemediği için zippo benzini denilmiştir.

Zippo çakmağı sık kullanıldıkça eskir ve kullanılamaz hale gelir. Zippo çakmağı çalışmadığı zaman, yeni bir zippo çakmağı ile değişim yapılmalıdır. Farklı çakmak taşları kullanıldığı taktirde, ziponuzun kalitesi bozulur ve ziponun ateş almasında zorluklar yaşanır.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al