İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zippo Benzini Nasıl Doldurulur?

Sigara ve tütün ürünü kullanan kişilerin tercih ettiği ve birçok çeşitli ürünün bulunduğu zippolar sürekli kullanılan bir çakmak çeşididir. Zippo, ömür boyu garantili dayanıklı bir üründür. Benzini biten zippoya kolay bir şekilde benzin doldurulur. Zippo benzini nasıl doldurulur? Zippo içerisine normal çakmaklarda kullanılan gaz ya da benzin doldurulmaz. Çakmak gazına benzemeyen özeliği nedeniyle zippo içerisine doldurulan yanıcı maddeye zippo benzini denilmiştir. Basınçlı gaz dolumu yerine benzin zippo içerisine dökülür.

Zippo Benzini

Zippo çakmaklarında kullanılan yanıcı madde oldukça tehlikelidir. Zippo içerisine dökülen benzin oldukça dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Zippo benzini içerisindeki sentetik yanıcılar eliniz ile temas ettiği taktirde bol su ile yıkayarak arındırmanız gereklidir. Özel zippo şişesinde satılan benzin, sıvı haldedir. Zippo benzini nasıl doldurulur? Zipponun alt kısmında bulunan vidalı yeri açın ve benzini bu kısma yavaş bir şekilde dökün.

Uçak benzini olarak bilinen zippo benzini farklı bir yanıcı maddedir. Yanıcı madde sayesinde. Alışan zipponun özelliği de rüzgarda sönmemesidir. Zippo kullanımında en çok rahatsız olunan konuda benzin kokusudur. Tüm zippo çeşitlerinde karşılaşılan bu durum yanıcı madenin içerisinde bulunan sentetik üründen kaynaklanır. Benzin kokusunun fazla olduğu zippolar orijinal zippo çeşitlerinde olmayabilir. Tehlikeli bir yanıcı maddeye sahip olan zippolar için orijinal zippo ve zippo benzini kullanın.

Zippo Nasıl Doldurulur?

Zippo sık kullanıldığı taktirde kolay biten bir benzine sahiptir. Zippo benzini nasıl doldurulur? Zippo çakmağının alt kısmında bulunan dolum yerindeki vida sökülür. Vidanın ardından benzini koruyan keçe çıkarılır. Dolum yerine özel zippo benzin dökülür. Zippo benzini ucunda dökümü kolaylaştırılan bir aparat bulunuyor. Kolay bir şekilde benzin dökümü sağlanırken dikkat edilemesin gereken konu fazla benzini keçenin içine çekmesidir. Dolum yapılırken bu hususa dikkat edilmeli. Zippo içerisine alacağı benzini miktarını etkileyen pamuk belli aralıklarda değiştirilmeli.

Zippo bakımındaki bir başka hususta, zippo taşıdır. Çakmak sık kullanımın ardından taşları yıpranabilir ve kullanımı zorlaşır. Bu nedenle özel zippo taşı ile yenilenerek, eskisi gibi zippo çakmağını kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al