İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zippo Çakmak Çeşitleri

Zippo çakmak çeşitleri üretilmeye başlandıkları günden bu yana herkes tarafından tercih edilip kullanılan çakmaklar olmuştur. Özellikle benzinle yanıyor olması onu diğer çakmaklardan ayırıp farklı bir hava katan özelliklerin başında gelmektedir. Zippo’lar genellikle zenginlikle temsillendirilen çakmak markaları arasındadır. Zippo’nun tercih edilir olmasını sağlayan bir diğer özeliği de kapaklı tasarımıdır. Farklı tasarım ve şekiller her zaman insanların ilgisini çekmiş ve tercih edilir kılmıştır. Diğer bir yandan Zippo’ların üzerindeki baskıların çok farklı olması kişiselleştirilmiş ürün konusunda fark atmasına destek olmuştur.  Sade ve şık modelinden Sons Of Anarchy model baskısına kadar birçok farklı çeşidi vardır. Zippo çakmak çeşitleri genellikle hediye olarak verilen ürünlerdendir. Kaliteli ve uzun süre dayanabilir olması nedeniyle tercih edilen bu çakmak kişiselleştirilmiş tasarımları ile de hediye edilen insanı ne kadar tanıyıp tanımadığınızı belli edecek bir özellik barındırır.

Fiyat Aralığı

150 TL ile 250 TL arasında değişen fiyatları ile sitede satışı yapılmaktadır. İndirim zamanlarında ise daha uygun fiyata alınabilecek bu çakmakları kendiniz kullanacağınız gibi hediye de edebilirsiniz.

Bol Çeşitli Çakmak Modelleri

Sitemizde sizler için sunduğumuz pek çok çakmak modeli ile kendinize veya sevdiğinize uygun çakmakları kolaylıkla bulabilirsiniz. Her modelden çakmakların bulunduğu bu kategorimizde herkesin ihtiyacı olan çakmakları çok uygun fiyatlarla sizlere sunmuş bulunmaktayız. Erkeklerin vazgeçilmez aksesuarları olarak hafızalarımıza kazınmıştır. Birçok kişi için ihtiyaçtan çok saat, kolye gibi aksesuar ihtiyacı şekline bürünmüştür. Bu nedenle sigara kullanmayanlar bile yanlarında her zaman çakmak taşımaktadır. Evde ocak yakımında, arkadaşlarınızla kampa gittiğinizde ateş yakılması gerektiğinde çakmağa ihtiyaç duyulmaktadır. Sizlere kaliteyi uygun fiyatlara sunarak tüm kesimin bu kaliteli üründen faydalanmasını hedeflemekteyiz. Mevcut ürünlerimizin hepsi orijinal olup, yaşayacağınız bir problem olduğunda bizimle iletişime geçebilir mevcut problemi çözebilirsiniz. Sattığımız her ürünün arkasındayız. Hizmetimiz satış sonrasında da devam etmektedir. Bu nedenle alışverişinizi güvenle yapabilirsiniz. Ucuz zippo satın almak istiyorsanız ve birinci kalitede bir ürüne sahip olmak istiyorsanız bu sektörün öncülerinden olarak bizden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.

Geçmişten günümüze çakmak

Çakmaklar, kibrit keşfedilmeden önce alev çıkaran metal alete verilen isimdir. Eski çağlarda çakmaklı silahlarda taşa vurarak alev çıkararak barutlu ateşlemelerde daha çok görülen alete de bu isim verilirdi. Çakmak çakıldığında kıvılcımın tutuşması için ağaçların gövdelerinden alınan daha sonrada kurutulan ve rahatça alevlenebilen, kav dediğimiz maddeler kullanılırdı. Kav, öncelikle bir taşın üstüne konulmak suretiyle sol elinizin baş ve işaret parmakları arasında sıkıştırılırdı. Sağ elde tutulmakta olan çakmak ise taşa vurarak çıkan kıvılcımla alevlenme gerçekleşirdi. Zaman ilerledikçe kav’ın yerini pamuk ipliğinden fitiller almıştı. Çakmak, kav, taş veya fitil deriden yapılan bir kesede saklanırdı. Çağımızda çakmak en çok sigarayı yakmak için kullanılır. Aynı zamanda ocakları yakmak için de birçoğumuz çakmakları kullanmaktayız. İlk başlarda benzinli, zaman ilerledikçe gazlı olan çakmakların yerine artık manyetolu olan çakmaklar popülerleşerek kullanılmaktadır. Kibrit kutusundan çok daha küçük ve zarif gözüken çakmaklar çok daha pratik olmaktadır. Aynı zamanda çakmaklar, erkeklerin vazgeçemediği bir aksesuar olarak da hafızalarımızda yer edinmiştir. Birbirinden farklı modellerde, hepsi birbirinden değerli madenler ile kaplanmış olan çakmaklar, pek çok erkeğin oldukça ilgisini çekmektedir. Çakmaklar arasında en çok ilgiyi ise zippo diye adlandırılan çakmaklar görmüştür.

Zippo çakmak nasıl seçilmelidir?

Ülkemizde bulunan ve pek çok farklı yerde satışa sunulan zippo çakmakların, orjinal zippo olduğu nasıl anlaşılır? Zippo çakmakların fiyatları sıradan bir çakmağa göre daha fazla olduğundan, orjinal olmayan ve dayanıksız çakmakların da satıldığı pek çoğumuz tarafından biliniyor. Bundan sebeple, çakmak seçiminizi yaparken muhakkak çakmağın orjinal olup olmadığını öğrenmeniz lazım.

Yıllardan beri firmamızın sattığı tüm zippolar orjinaldir. Eğer makbuz veya fatura yoksa, seçtiğimiz çakmakta oluşabilecek hasar neticesinde destek göreceğiniz kimseyi bulamazsınız.

Zippo çakmak hakkında bilgiler

Zippo`nun bayan ve erkek modeli olmak üzere 2 ayrı boyu ve sürekli güncellenen yüzlerce modeli vardır. Sitemizde yer alan modeller arasında muhakkak kendinize en uygun bir zippo çakmağı bulabilirsiniz. Bunun yanında hediye olarak da alabileceğiniz birçok zippo modeli vardır. Zippo’nun diğer çakmaklardan en belirgin farkı ise benzinle çalışmasıdır. Benzinle çalışmasından ötürü haliyle benzin kokusu alırsınız. Bunun dışında zippo çakmakların diğer çakmaklardan farklarını ise şu şekilde sıralayabiliriz:

.Diğer çakmaklara göre sağlamlığı ispatlanmıştır.

Kullanımının ve mekanizmasının kolay olması ve tamamının metalden oluşması zippoları sorunsuz yapar.

.Ateşinin çıkan rüzgârda sönmemesi ve çıkardığı sesi de belirtmekte fayda var.

.Görsel güzelliği ile insanları kendisine çeker.

.Birçok çakmağa göre daha uzun ömürlüdür, kolay kolay yıpranmaz.

Dolum yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Her biri farklı ve hem erkek hem de kadınlar için tasarlanan çakmaklarda, ürünün özelliklerine ve orijinal olup olmamasına mutlaka dikkat edilmelidir. Genel yapıya ve belirli depo kapasitesine sahip olmayan bir çakmağın orjinal olmasının imkânı yoktur. Elde edilecek olan çakmağa dair sitemiz üzerinden belirttiğimiz tüm değerler incelenebilir. Çakmağın orjinal olup olmadığına karar verebilir ve çakmağa dolum yaparken problem çıkartıp çıkarmadığına dair deneme fırsatı yakalayabilirsiniz. Firmamız tarafından ucuz zippo çakmak şeklinde indirimli olarak satışa sunulduğunda da hiçbir özelliğinde farklılık yaşamayacaksınız. Çakmağın dolumu sırasında problem oluştuğu takdirde firmamız ile iletişim kurabilirsiniz.

Daha çok zippo çakmağın tercih edilmesinin nedeni

Bahsettiğimiz gibi görsel güzellik, sağlamlığı ve ateşinin kolay kolay sönmemesi gibi özellikleri sayesinde birçok kullanıcı tarafından zippolar tercih edilmektedir. Bu özelliklerden en çok görsel güzelliği ön plandadır. İnsanlar bu sebeplerden ötürü tercihlerini ilk olarak zippo çakmaktan yana kullanmaktalar. Siz de bu eşsiz güzellikteki zippo çakmaklara sahip olmak istiyorsanız uygun fiyatlardaki ürünlerimizi kaçırmayın. Her üründe olduğu gibi çakmaklarda da sahte olanları mevcut. Mekanizmasının kolay bozulması, çakmağın çabuk yıpranması gibi sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız doğru adrestesiniz. Ayrıca zippo çakmaklar için zippo benzini de ürünlerimiz arasında yer almaktadır. Bunun yanında zamanı dolan taşları değiştirebilmek için zippo çakmak taşı da bulundurarak aradığınız her şeyi tek kalemde sizlere sunuyoruz. Bizler firma olarak ihtiyaçlarınızı en uygun fiyata sizlere sunarak, mevcut ihtiyaçlarınızı gidermeniz konusunda size yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Zippo gazı hakkında bilinmesi gerekenler

Zippo gazıdaha çok, zippo benzini olarak da bilinir. Zippo gazları oda sıcaklığında sıvı haldedir. Bu yüzden gaz olaraktelaffuz edilmesigaripolmaktadır.”Benzin” kelimesi ise zippo gazınıisimlendirmekiçin çok daha doğru olacaktır. Sıradan çakmak gazları gibi Zippo gazını sıvı hale getirmek için herhangi bir basıncamaruz bırakılması gerekmez.Bir Zippo’ya gerçek olmayanbenzin koyulacakolursa, Zippo’yu tek seferdeyakmak oldukça zorlaşacaktır. Bu durumda birden çok denenmesi gerekir. Sahte Zippo benzinin bazen içerisindeki pamuğun değiştirilmesi gibi birçok iş gören parçaların bozulmasına ya da değiştirilmesine neden olabilir. Fakat bilinmesi gereken bir diğer husus ise zippolar alkol konulduğunda her daim çalışır. İçerisinde sentetik ve isoparaffinik hidrokarbon vardır. Ve bunlar gayet zehirlidir ve çok çabuk tutuşurlar. Deriye temas etmesi halinde sabunlu suyla zaman geçirmeden yıkanmalıdır, eğer içilirse sonucu ölümcül veya sizde kalıcı hasarlar bırakabileceği için mutlaka çocuklardan uzak tutmanız gerekir.

Zippo gazı rüzgârlı ortamda nasıl sönmeden yanmaya devam eder?

Zippo çakmağı ilk bulan George G. Blaisdell denilenlere göre, sigarasını yakmaya çalışan ancak az esinti sebebiyle çakmağı yakamayan petrol işçisinin kötü durumunu fark edince George’un aklına çakmağı rüzgârlıkla donatma düşüncesi gelmiştir. Fitilin etrafını gözenekli bir levhayla çevrelemesi, kutusunu, kapağını, fitilini, taşında farklılıklar yapıp en son haline getirmesi bu nedenle gerçekleşmiş olup en nihayetinde 1933’te çakmağının adını Zippo koyarak piyasaya girmiştir. Bu ismi seçerken, dönemin en güzel buluşlarından biri olan fermuardan esinlendiği biliniyor. Çakmağın kapağını kapattıktan sonra oksijensiz kalması sebebiyle sönmektedir. Bunun dışında rüzgârda, üflemede kolay kolay sönmez. Zippo çakmağı söndürmek için sadece oksijensiz bırakılması gerekir aksi halde asla kolay söndüremezsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al