Web sitemize hoşgeldiniz.

Zippo Çakmak Distribütörü

Avusturalyalı bir genç bir arkadaşının sigarasını yakarken rüzgarlı havada ne kadar zorlandığını gördü. Bunun üzerine yine de rüzgarlı havada yanmasına çakmak bacasının yanmasına şaşıran bu genç Zippo çakmak tasarlamak için kollarını sıvadır. Arkadaşının kullandığı bu çakmak görünüşte kullanışlıydı fakat oldukça ağır ve büyük duruşundan şikayetçiydi. 1932 yılında bu çakmak türünün yeni görünümünü elde etmeye çalıştı. Şimdi artık birçok yerde zippo çakmak distribütörü yer almaktadır.

Zippo çakmak şimdilerde hediye almak için bütçe olarak düşündürse de ilk çıktığı zamanlarda çok ucuz meblağlara satılmaktaydı. Hediye almak için tercih edilmeyen bir ürün şimdi akla gelen ilk sıralara yerleştir. Avustralya’ da ilk çıktığı zamana bu çakmak 1,95 dolar üzerinden satılmaya başlanmıştı. Üstelik orijinal oluşu da dikkat çekici bir özellikti. Tasarladığı bu çakmak yoğun ilgi gördü.

Zippo Üretimi Nasıl Arttı?

Rüzgarlı havalarda sönmemesi ve gerek klasik gerek spor görünümüne sahip olan bu çakmak türü beklenmedik bir ilgi ile karşı karşıya kaldı. Zippo çakmak distribütörü olan birçok firma bu çakmaklardan stoklarına koydular. Bu gün yaklaşık olarak 500 milyonun üzerinde satışı olan Zippo artık her sigara içicisinin cebinde görünür oldu. 1932 yılında tasarlanan bu çakmak türü artık üretim için 2012 yılında 500 milyon serisini üretmeye başladı. 500 milyon serisi c serisi kadar yoğun talep gördü.

Zipponun Adı Nereden Geliyor?

Günümüz Zippo çakmak distribütörütarafından yoğun ilgi gören bu çakmak türünün adının nereden geldiği merak konusu olmuştur. Siz de bu meraklılar arasında yer alıyorsanız Zipper yani Türkçe karşılığı olan fermuar kelimesinden geldiğini biliyor olmalısınız. Fermuar sesinin çıkardığı hoş melodi ile zippo çakmağının çıkardığı hoş melodiyi eşleştiren ve bu çakmak türünü bulan genç adını Zipper olarak koymuştur.

Yoğun talep üzerine bir dönemin en büyük icatlarından olan bu çakmak türü şimdi artık herkesin ceplerinde dolaşmaktadır. Kaliteli ve gösterişe önem veren herkes arkadaşlarına hediye ya da kendisi kullanmak için almaktadır. Zipper olarak belirlenen firma daha sonraki adını Zippo olarak değiştirdi.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: