İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zippo Çakmak Fiyatı

Çoğu zaman bir zenginlik belki de bir kısım için lüks kabul edilecek bir çakmak türüdür zippo çakmaklar. Taşıyan kişinin azametini de yansıttığı için taşıyana ve kullanana ayrı bir hava katar. Aynı zaman da kaliteli olması ve birçok tasarım biçimleri ile çoğu insan için kullanması aşırı zevkli bir malzeme olarak hayatlarında yer edinmiştir.

İnsanlar farklı farklı amaçlar güderek yanlarında bir çakmak bulundurabilirler. Çakmak taşımak il başta hemen akla gelen sigara bağımlılığı ile özdeşleşse de çoğu zippo marka çakmak kullanıcıları tarzını ve kendisini yansıttıklarını düşündükleri şahıslarına özgün sitilini beğendikleri için bu çakmaklara sahip olur ve onları yanlarından ayırmaz.

Zippo çakmakların tarihine bakacak olursak ta yaklaşık olarak 1930’lu yıllara gitmemiz gerekir. Günümüz de bir kısım insan tarafından sevilerek kullanılan bu tarz ve sitil çakmakları kurucusu olan George Blaisdell tarafından tespit edilen bir arza, ihtiyaç duyulduğunu düşündüğü bir gereksinime bağlı kalınarak üretilmeye başlanmıştır.

lf maçı sırasında yakın bir arkadaşının Avusturya yapımı bir çakmakla sigarasını yakmak için çektiği eziyeti, çakmağı iki elle tutma zorunluluğunu görmüş ve bunun içinde arkadaşının tuhaf bir biçimde çabalayarak sigarasını yakmaya çalışmasına tanık olmuştur. George Blaisdell arkadaşına içeceği sigarayı zehir eden çakmağı alıp inceledikten sonra, çakmağın ateş çıkaran kısımlarının kusursuz bir şekilde üretildiğini ve hatta rüzgar da bile ateşi sıkıntısız bir şekilde ihtiyacı olana sunduğunu ancak bu kusursuzluğa rağmen geri kalan kaplamasının gereksiz, ele oturmayan ve hantal bir yapıya sahip olduğunu tespit etmiştir.

Bu kusursuz bir şekilde ateşi sunan ancak gereksiz kaplamalar ve işçiliklerle dolu bu çakmağın kullanılması için de iki elin kullanılması gerekmektedir. Bu durumu çakmağın kullanışlılığı açısından olumsuz bir netice olarak tanımlayan George Blaisdell Avusturya yapımı bu çakmak üzerinde ateşleme kısmını pek bozmayarak birtakım değişiklikler yapmıştır. Hantal ve gereksiz gördüğü kasayı dikdörtgen bir platformla kaplayan Blaisdell, çakmağa tek elle kullanmaya da yarayan bir platform ekleyerek onu daha kullanışlı bir hale getirmiş ve günümüz de birçok insanın gerek kalitesinden gerekse de kendilerini yansıtan tarzından dolayı vazgeçemediği zippo çakmaklarını üretmeye başlamıştır.

George Blaisdell tarafından bir ihtiyaç tespitine dayalı üretilen bu çakmaklar ilk üretildikleri dönem de şu ana kıyasla oldukça komik bir rakam olan 1,95 küsur dolara piyasaya sunulmuştur. 1930 yılında üretilen zippo markalı çakmaklar kolay kullanımı, ele rahat oturması ve tek elle kullanımı gibi çağ dışı sayılabilecek birçok özelliği nedeniyle ve kendilerine has bir şekilde oluşturulan; ‘ Ya çalışır ya da biz ücretsiz olarak tamir ederiz ‘ tarzı sloganı ve reklamı ile  birçok kişi tarafından sevilmiş, birçok kişi tarafından güven duyulmuş ve hatırı sayılır bir biçimde talep görüp günümüze kadar da üzerine yapışan bu şöhreti değerini bilenler açısından korumuştur.

1940’lı yıllarda katılan katılmayan neredeyse tüm dünya ülkelerini olumsuz bir şekilde etkileyen ve aynı zaman da birçok sıkıntıya da maruz bırakan ikinci dünya savaşı, bünyesinde barındırmış olduğu bu kadar olumsuzluğa rağmen zippo şirketinin daha da gelişme gösterip üretildiği Amerika dışına çıkarak başka ülkeler tarafından da tanınıp bu çakmaklardan talep edilmesine sebep olmuştur. Amerika’nın savaşa girmesiyle beraber zippo şirketi İkinci dünya savaşında savaşa giden askerlerden bazılarının savaş yerlerinde bıraktıkları zippo marka bu sıra dışı tasarıma ve estetikliğe sahip yeni çakmaklar, başka askerler tarafından bulunup keşfedilmeleri ile şöhretini Amerika dışına çıkarıp zippo ürünlerinin başka ülkeler tarafından da tanınmasına ve sevilip talep görmesine yol açmıştır.

İsmini kendisini üreten George Blaisdell den alan zippo, fermuar anlamına gelen zipper kelimesinden türemiştir. Sıra dışı tasarımı ve tek elle yakma rahatlığı gibi kolaylıklar sunan bu çakmak günümüze kadar yaklaşık 500 binin üzerinde üretilmiştir. Zippo çakmaklarının üretilmeye başlandığı ilk günden beri iç aksamlarında hiçbir değişikliğe gidilmemiştir. Üretilen tüm zippo marka çakmakların ömür boyu garanti altında olması ve diğer çakmaklara oranla sağlamış olduğu rahatlıklar nedeniyle tüketiciler tarafından fazlaca talep edilmiş ve sevilmiştir.

Zippo Çakmak Taşı Değişimi

Kullanılan çakmakların belki de en rahatsız eden durumudur çakmak taşı değişimleri. Tarihte çakmağın kibritten önce icat edilmiş olması gibi absürt bir durum da düşünüldüğü zaman insanların çakmak taşlarıyla uğraşmak istemedikleri için bir nevi de tembellikten dolayı kolay yanan ve kısa ömürlü kibritlere yatay geçiş yaptıkları düşünülebilir.

Kalitesiyle, şahıslara yönelik yapılan tasarımları ile her zaman ilgi odağı olan ve talep gören zippo çakmaklar ömürlük kullanımları nedeni ile de birçok kullanıcı tarafından talep görmektedir.

Ortalama bir zippo çakmak kullanıcısı haftalık olarak kullanım sıklığına da bağlı bir şekilde çakmağın içinde ki çakmak taşını değiştirmelidir. Bunu herhangi bir satıcıya ya da zippo ürünlerinden anlayan bir başka kişiye de yaptırabileceğiniz gibi kendi başınıza da yapabilirsiniz.

Ateşe yoğun olarak ihtiyaç duyan ve sıklıkla kullanan kişilerin kullanım ömrü kısa olan kibrit veya hem kullanım ömrü hem de mekanizma ömrü kısıtlı olan ucuz çakmaklar yerine hem kullanımı rahat hem de seçilen kaplama seçenekleri ile tarzının yansıtıldığı bir zippo çakmak sahibi olmak daha avantajlı ve makul bir seçimdir. Ömür boyu garanti altında olan bu çakmaklar kullanıcıya çakmak taşı ve benzin gibi değişimler dışında pek bir dert çıkarmaz. Ki zaten bunlarda zippo kullanıcıları için bir dert değil aksine keyif veren bir uğraştır çoğu zaman.

Zippo Çakmak Dolumu

Günümüze kadar yaklaşık olarak 500 bin üzerinde üretilen zippo çakmaklar birçok değişik model ve seçenekler ile kullanıcıların satışına sunulmuştur. Piyasa da var olan birçok değişik zippo modeli düşünüldüğünde ise bu zippo çakmaklara doldurulacak gazında her model için aynı olmadığının bilincine varılması gerekir. Piyasa da bulunan zippo çakmakların mevcut modellerine göre onlara doldurulması gereken gazlar da farklılık göstermektedir. Eğer mevcut çakmaklar hakkında fazla bir fikir sahibi değilseniz zippo çakmağınıza uygun gazı bulabilmek biraz sizi zorlayabilir. Normal sıradan ve kısa ömürlü bir çakmağın dolumu ile kullanılan gaz zippo marka bir çakmağın dolumu için kullanılan gazdan daha farklı ve daha kısa ömürlüdür. Zippo çakmağınızı dolduracağınız gazı uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Bunun için elinizde mevcut olarak bulunan zippo çakmağınıza en uygun gazın hangisi olduğunu bulabilmeniz için en yakın zippo bakım servislerine ya da zippo satış yerlerine uğrayarak oradaki her konuda ustalıkla eğitilmiş kişilerden gerekli bilgileri alıp zippo çakmağınıza uygun gazı bularak gönül rahatlığı ile doldurup kullanabilirsiniz.

Farklı birçok başka modele sahip olan zippo çakmaklara o modele uygun olmayan bir başka gaz doldurulduğu zaman bu durum çakmağın iç yapısına zarar verebilir ve bu durum zippo kullanıcılarını zor bir duruma sokabilir.

Zippo marka çakmaklarınızın benzinleri haddinden de çabuk bitiyorsa ve çakmak çakıldığı zaman beliren alev kırmızı bir renkte değil de mavi bir renkte yanıyor ise büyük ihtimal o zippo çakmakta kullanılan benzin orijinal değildir. Standart olarak modeline göre uygun bir zippo çakmak benzini içerisine konulduğu zippo çakmakta yaklaşık olarak 7 ay kadar kullanılmaktadır. Eğer bu süre zarfından önce çakmağın benzini bitiyorsa ve çakmaktan çıkan alev kırmızı renk değil mavi bir renkte çıkıyorsa büyük ihtimal kullanılan zippo çakmağın içerisinde mevcut olarak bulunan benzin o modele uygun bir benzin türü değildir.

Tüm çakmaklar kullanılmadıkları zaman bunlara kısa ömürlü çakmaklarda dahil. İçerlerinde mevcut olarak bulunan sıvı buharlaşmaktadır. Zippo marka çakmakların yan ürünlerinin de diğer çakmaklara oranla biraz daha pahalı olduğu düşünüldüğü zaman zippo marka çakmak kullanırken kapağının tam olarak kapatıldığından ve kapağın her daim kapalı tutulduğundan emin olmakta ciddi bir fayda vardır.

Fotoğraf Baskılı Zippo Çakmak

İlk üretimine başlandığı dönemlerden beri tarzından ve şahıslara yönelik onları temsil eden duruşundan ödün vermeyen zippo çakmaklar günümüzde de bu özelliklerini koruyabiliyor. Zippo çakmaklar birçok markanın temsili yüzü olarak ta baskılarını yapabiliyorlar. Örneğin harley -davidson ya da jack daniels gibi markalar, zippo ürünlerin baskılarını süslemektedir.

Kişiye özel olarak yapılan bu baskılar ile çakmak kullanan kullanmayan hemen hemen herkesin talep ettiği bir üründür zippo çakmaklar. Ayrıca çakmak üzerine yerleştirilen bu baskılar kişileri de bir nevi temsil ettikleri için güzel birer hediye seçenekleri de olabilirler. Gerek arkadaşlar gerekse de sevgililer için.

Kendi zevk ve tercihlerine göre hoşlandıkları markalardan tuttukları takıma kadar hemen hemen her fotoğrafın zippo çakmak üzerine baskı yapılması mümkün. Fenerbahçeli zippo çakmak veya BMW zippo çakmak bunların bir kısmını oluşturur sadece.

Zippo Çakmak Seti

Ülkemiz de meydana gelen kriz sebebi ile girilen kampanya ve promosyonlardan zippo çakmak setleri de nasiplerine düşenleri almış durumdadır. Fiyatının tek başına biraz pahalı olması ama buna rağmen de kaliteyi ve rahatlığı sunmasının akabinde zippo çakmaklar satış temsil bölgelerinde tek tek satılabildikleri gibi talep edilen durumlarda çakmak gazının, benzininin ve ikmal seti gibi daha birçok teçhizatın da içerisinde bulunduğu setler ile de müşterilerine sunulabiliyor.

Zippo çakmak modellerinin bugüne kadar üretilmiş yaklaşık 500 bin farklı modelden olduğu varsayılıp, ve bu modellerin her biri içinse kendisine uygun bir benzin ve çakmak gazının kullanılması gerektiği düşünüldüğü zaman zippo çakmakların tek tek değil de böyle set halinde alınması durumu tüketici açısından oldukça kar getiren bir iş olacaktır.

Orijinal zippo çakmakların bakımlarında kullanılan malzemelerinde kendileri gibi o modele uygun ve orijinal olması gerekmektedir. Ülkemiz de bu çakmakların satışlarının ve aynı zaman da bakımlarının da yapıldığı yerler zippo çakmakların temin edilmesi için gereken en güvenilir yerlerdir.

Zippo Çakmak Fiyatları

1930’larda üretime başlandığı dönemden beri kolay kullanımı ve rahatlığı sebebiyle de birçok insan tarafından talep edilen zippo çakmaklar uygun fiyatlarla tüketicilere sunuldukları gibi pahalı fiyatlar ile de piyasaya çıkarılıp hemen hemen her kesimin bu çakmaklardan faydalanıp bu çakmaklardan kullanmasına sebep olmuştur.

Kendisini tek başına yaptıkları çalışmalar ile yüzde doksan sekiz oranında kesime tanıtmayı başaran zippo markası kendi bünyesinde yapmış olduğu kolay kullanımı, şahsileştirme özellikleri ve üzerine baskılanan fotoğraf seçenekleri ile dar gelirli ya da zengin birçok kişinin bu çakmakları tercih etmesine ve kullanmasına sebep olmuştur.

Özellikle gençler tarafından üzeri baskılı bir nevi kendi karakterlerini yansıttıklarını düşündükleri bu zippo çakmaklar uygun fiyat seçenekleri ile gençler ve geliri fazla olmayan kişiler için çok revaçta olmuş durumdadır.

Zippo Çakmak Orijinal Fiyatları

1930’lu yıllarda Amerika da üretilmeye başlanan zippo çakmakları 1940 lar da patlak veren ikinci dünya savaşı ile askerlerin savaş alanlarında bırakması ve unutması sonucunda diğer ülkeler tarafından benimsenip kullanılmaya başlanmıştır.

Üretimi yapıldıktan itibaren günümüze kadar yaklaşık olarak 1500 kadar televizyon dizi ve filmlerinde rahat kullanımı ve tek elle yakılabilme gibi özelliklerinden yararlanılarak yer alan zippo çakmaklar bu durumlardan ötürü iyi bir reklam yapmış ve ününü kullanıcılar arasında giderek artırmıştır.

İlk üretildiği dönemlerde 1.95 dolar gibi komik bir fiyata satışa çıkarılan zippo marka çakmaklar, yapılan bunca reklam ve kendisini kanıtlayan kalitesinin akabinde fiyatlarını kalitesine bağlı oranda arttırarak kullanıcılarına sunuyor.

Ömür boyu garanti güvencesi olan zippo çakmakların altlarında yer alan simge ve sayılar bu çakmakların üretildikleri yılları ve üretim aylarını gösterir. Durum böyle olunca zippo çakmaklarına sahip kişiler bu üretildikleri yıllar ve ayları gösteren sayılara göre orijinal bir zippo çakmağa servet ödeyebiliyorlar.

Üretimi yapıldığı ilk günden beri iç aksamında hiçbir değişiklik yapmadan sadece kasa kısmını değiştiren zippo çakmaklar birçok marka ve ünlü modele de ilham kaynağı olmuş onlarla beraber de üretimler yapmıştır. Böyle olunca ortaklaşa üretimler yaptığı markaların hayranları da zippo marka çakmakları talep etmiş ve zippo çakmaklarının satışı aynı oranda artmıştır.

Zippo Çakmak Sahibinden

Zippo çakmaklar üretimlerinin yapıldığı 1930’lu yıllardan beri kendilerine aite bir tarz ve üretimlerinde göstermiş oldukları hassasiyet rahat kullanım ve rahatlık gibi özelliklerinden dolayı birçok kullanıcı tarafından talep edilip benimsenen ürünler haline gelmiştir.

Kullanıcıların zevklerine, tercihlerine ve çakmakların üretimlerinde kullanılan malzemelerin kalite oranlarına bakılarak bir fiyat sınırlandırılması yapılmış ve her kesimden insanın kullanabileceği bir fiyat aralığı benimsenmiştir zippo çakmaklar için.

Amerikalı bir ürün olan zippo çakmakları memlekette mevcut bulunan kriz ortamından etkilenerek bağımsızlığını ilan edip sürekli yükselişte olan dolar karşısında maliyetlerini kurtarabilmek için bazı modelleri kalitesi ve işçiliğine bağlı bir şekilde can yakıcı bri seyir izlemektedir.

Bu durum ise tüketiciyi iki yola sevk eder. Ya zevklerinden ve maruz kaldığı kaliteden feragat edip beklediğinden daha düşük kaliteli ve kendini pek yansıtmayan bir tasarıma sahip bir zippo çakmak sahibi olacak ya da kalitesinden ve kendini yansıtan tarzdan asla ödün vermeyerek aynı tarz bir zippo çakmağın ikinci el piyasasına yönelecektir.

Tüketicinin benimsediği tarzda ve ölçüde birçok zippo marka çakmak bulmak mümkündür. Hem de neredeyse orijinal olan sıfır fiyatının yarısı kadar bir ödeme imkanı ile. Bu güzellikler de tüketicinin gözünde zippo çakmaklar için ikinci el piyasasını canlandırmıştır.

Sahibinden.com gibi her türlü ikinci el ürünün satıldığı uygulamalarda tüketici kendi aradığı tarzda ve kendi aradığı özellikte bir zippo çakmağa orijinalinden daha da uygun bir fiyata sahip olabilir.

İkinci el bir zippo çakmak almak orijinal fiyatları düşünüldüğü zaman mantıklı bir seçenek olsa da tüketici için, ikinci el de satın alınacak zippo çakmak ta iyi bir araştırılmadan ve anlayan birinin onayından geçirilmesi gerekmektedir. İçinde ki kullanılan parçanın orijinal olup olmaması, hali hazırda çakmakta kullanılan çakmak gazının ve kullanılan çakmak taşının orijinal olup olmaması gibi sorular daha eğer satın alma sırasında tüketici tarafından sorulup mantıklı bir cevapla yanıtlanmazsa ilerleyen zamanlarda zippo çakmaklardaki bu olumsuz durum tüketici için ciddi sıkıntılara ve maddi kayıplara yol açabilir.

Zippo Tarzı Çakmak

Memleketteki krizden nem alarak artan doların karşısında orijinal ürün kullanmak lüks bir hale gelmeye başladı artık. Orijinal ürünün kendisine yönelttiği fiyatları karşılayamayan tüketiciler ya o ürünün temiz kullanılmış bir ikinci eline yöneliyorlar eğer ki denk getirirlerse ya da aynı tarzda üretilmiş ikamelerini tercih ediyorlar kullanmak için.

Zippo çakmaklar ilk çıktıkları dönemden beri tüketicilere sağladıkları olumlu birçok özelliği nedeniyle her zaman bir tercih sebebi olmuştur tüketiciler gözünde. Gerek kendine ait tarzların benimsendiği çakmakların tercih edilmesi gerekse de alınan çakmakların diğer kullan at çakmaklara göre daha uzun ömürlü bir yapıya sahip olmaları tüketiciler gözünde zippo çakmaklara olan ilgiyi her daim arttırmış ve canlı tutmuştur.

Üretim tarzından ve şeklinden de ötürü her türlü olumsuz hava koşullarına rağmen, her türlü olumsuz koşullara meydan okurcasına rahat bir şekilde yanan zippo çakmaklar özellikle gezginlerin, kampçıların ve bilumum bu sporla uğraşan kişilerin vazgeçemediği bir ürün olmuştur. Ayrıca istenildiği gibi üzerine fotoğraf basılması ve şahsileştirmek için türlü işlemlerinde uygulanması bu çakmaklara olan ilgiyi bir nebzede olsa arttırmaya devam etmiştir.

Zippo Çakmak Benzini

Üretiminden kaynaklı olarak bünyesinde barındırdığı birçok değişiklik ile adından sıkça bahsettiren zippo çakmakları diğer çakmaklardan ayıran büyük bir özellik ise zippo çakmakların diğer normal kısa ömürlü çakmaklar gibi çakmak gazı ile değil kendisine özgü benzinle çalışıyor olmasıdır.

Bütün çakmaklarda olduğu gibi zippo çakmaklarda kullanılmadıkları zaman, içerisinde mevcut olarak bulunan ve çakmağın yanmasını sağlayan benzini bir süre sonra buharlaşacaktır. Bunun için zippo çakmakların kapaklarının iyi bir şekilde kapatılması ve çok sık olmayacak bir şekilde açılmaması gerekmektedir.

Zippo çakmaklar diğer çakmaklar gibi yanmaları ve çakmak görevleri icra edebilmeleri için diğer çakmaklardan ayrı olarak çakmak gazı değil kendilerine özel üretilen benzinlerden kullanırlar, bu durum karşısında zippo ürünlerinin setleri diğer çakmaklara oranla biraz daha fiyatları pahalıdır. Ancak pahalı olmasının akabinde zippo ürünlerinin kullanmış oldukları materyeller aldıkları paraların haklarını vererek diğer gazlara oranla daha fazla etki sağlayıp daha uzun ömürlü olurlar.

Zippo Çakmak Taşı Değiştime

Zippo ürünleri kendilerine biçilen fiyatların haklarını çok güzel bir şekilde teslim edecek sağlamlığa ve kaliteye sahip ürünlerdir. Ve bu ürünlerinde kullanıldıkları zaman aynı kaliteyi ve sağlamlığı her fırsatta tüketiciye verebilmeleri için içlerinde bulunan parçaların kullanım ömürleri dolduğunda onlatın yerine kullanılan parçaların orijinal parçalar arasından seçilmiş olması gerekir.

Bunun için de zippo çakmaklarının yanıcı özelliğini kullanabilmek adına sahip olması gerektiği çakmak taşlarının da ilk üretildikleri gibi sağlam ve etkili kalabilmesi adına değişimlerinin orijinal parçalarla yapılması gerekir.

Zippo çakmak taşı değiştirme işlemi biraz ilgisi ve biraz da bu konu hakkında bilgisi olan kişilerin kolay bir şekilde pekte zorlanmadan yapabilecekleri bir iştir. Ancak tüketici bu konu hakkında kendine pek güvenmiyorsa ve hali hazırda da mevcut bir deneyimi yoksa bu işe girişmesi pek tavsiye edilmez. Böyle durumlarda ise orijinal bir zippo çakmak satış bayilerinden ya da bu işten anlayan başka kişilerden yardım alınması yapılabilecek en mantıklı işlerden biridir.

Zippo ürünlerinde kullanılan çakmak taşlarının ortalama bir şekilde bu ürünü kullanan kullanıcı için maksimum kullanım süresi iki üç haftadır. İki üç hafta içerisinde zippo ürünlerinde kullanılan çakmak taşlarının ürünün sağlamlılığı ve daha etkili çalışması açısından değiştirilmesi gerekmektedir.

Zippo ürünlerinin çakmak taşı değişimlerine kısaca bir değinmek gerekirse; zippo çakmağın üretiminden beri değiştirmediği iç aksamın kişiye göre farklı seçenekler ile tüketiciye sunulan kasadan çıkarılıp ayırılması gerekir. Bu ayırma işleminin akabinde ise mevcut olan zippo çakmağın iç kısmı ters çevrilerek bir araç yardımıyla çakmak yayı genişletilir ve genişletilen bu yaydan eskimiş, ömrünü tüketmiş olan çakmak taşı malzemesi çıkarılarak yerine orijinali monte edilir.

Zippo Çakmak Nereden Alınır?

Bazen bir zenginliğin, bazen elitliğin bazen de şahsileştirdiğin dış kaplamasıyla asi ruhunu yansıttığını düşündüğün elit kesimin vazgeçilmezi zippo çakmak kullanışlılığı, tek elle yakılabilme gibi rahatlığı ve ağız kısmındaki mekanizma sayesinde yağmur, kar, fırtına, rüzgar demeden ateşlenebilen yanma özelliği sayesinde çoğu tüketicinin tercih sebeplerinden biridir.

Çoğu tüketici kendisine sağladığı bu olumlu faydalar neticesinde zippo çakmaklara ilgi gösterip bunlardan talep edebilir ama tüketicinin kafasını karıştıran asıl sorun ise zippo çakmağı aldıktan sonra işin bitmemesi ve bu ürünlerin gerek orijinal fiyatına gerekse de parçalarına vermiş oldukları, ödemiş oldukları meblağlardır.

Orijinal bir zippo çakmağa parası yetmeyen, ancak bulunduğu şartlar yüzünden de tercihlerinden vazgeçemeyip illa zippo çakmak almak isteyenlerin adresleri çoğu zaman ikinci el olarak bu ürünlerin satıldığı internet siteleri ve bazı koleksiyonerlerin mekanları olmuştur.

Orijinal ve orijinal olmayan zippo çakmaklar arasındaki bariz olan en büyük fark bu ürünlerin kişilere ve kullanıcılara olan dayanma süreleridir. Orijinal olmayan bir zippo çakmak aynı kullanım özellikleri göstermesine rağmen sizi en fazla 1 sene idare eder ve o çakmaktan 1 seneden fazla faydalanamazsınız. Ancak aldığınız orijinal bir zippo çakmak ise hem ömür boyu garantilidir hem de yapılan bakımlar ve aksatılmayan işlemleri sonucunda sizi uzunca yıllar boyunca idare edebilir. Durum böyle olunca normal olarak kullanılan kısa ömürlü çakmaklara göre orijinal olan ömürlük bir zippo çakmak kullanıcı için daha büyük bir tasarruf aracı olarak görülebilir.

Memleketimiz de de büyük bir ilgi ve hayranlık oluşturan zippo çakmaklar için. İlk olarak birleşilip 1943 yılında Semih Varlık tarafından zippo çakmakları kullanımını arttırmak ve zippo çakmaklara olan ilgiyi alakayı ön plana çıkarmak için bir kulüp kurulmuştur. Bu klübe üye olup zippo kullanıcılarının yaklaşık olarak yüzde 21 lik gibi bir kısmını oluşturan kesim ise koleksiyonculardır.

Bünyesinde orijinal zippo çakmaklar barındıran orijinal zippo çakmak satış bayileri ve D&R gibi kitap, dergi ve kırtasiye ürünlerinin yanı sıra bilumum teknolojik aletin ve hobi ürünlerinin de içerisinde olduğu mağazalarda orijinal bir zippo çakmak bulmak mümkündür.

 

D&R Zippo Çakmak Fiyatları

Genellikle ziyaretçilerinin büyük çoğunluğunun kitap, dergi ve az da olsa kırtasiye ürünlerinin satın almak için ziyaret ettikleri D&R mağazaları bünyelerinde var olan teknolojik ve hobi gibi ürünlerinde satışını yapmaktadır aynı zamanda.

D&R mağazaları memlekette yer edinen önemli iş gücü ve uygulamış olduğu sağlam, güvenilir alışveriş politikalarıyla tüketicilerin her zaman ilgi odağı olmuş ve tercih sebeplerini oluşturmuştur. Yan sanayi ya da çakma, sahte gibi ürünlerin şirket prensipleri nedeniyle asla olmadığı bu firmalarda tüketici aradığı zippo çakmakların orijinal hallerini burada bulabilir. Orijinal bir zippo çakmak olduğu için de tüketiciye ona göre bir fiyat seçeneği beklemektedir.

Zippo Çakmak İsim Yazdırma

Kasalarında meydana getirilen şahsileştirme işlemleri ile zippo çakmaklara isim yazdırılması ya da istenilen bir resmin ve fotoğrafın bastırılması mümkün bir olaydır. Hatta değerini bilen ve zippo çakmaklara ilgi duyan birine ismini yazdırıp ya da zippo çakmağın kasasına fotoğrafını bastırıp hediye etmek güzel bir hediye seçeneği olabilir. Bunun için ise tüketicinin orijinal zippo çakmakların satıldığı yere giderek talep ettiği eklentiyi belirtmesi yeterlidir. Zippo çakmak isim yazdırma işlemi işte bu kadar basit bir işlemdir.

Zippo markası ile resmi distürübçtör olan firmamızın ürünlerine https://www.arkadastobacco.com/urun/zippo-cakmak-cesitleri den ulaşın!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al