İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zippo Çakmak Gazı

Zippo temel olarak ihtiyaçtan dolayı üretilmiştir. Normal çakmaklarda sürekli sönüp duran alev, çakmak kullanımını özellikle rüzgarlı ve yağışlı havalarda zora sokmaktadır. Bu durum zippo üretilmesiyle son bulmuştur. 2. Dünya Savaşında zippo markası sadece amerikan ordusuna zippo üreterek başka üretim yerlerini durdurmuştur. Bu durum zipponun kalıcı bir marka olmasını sağladı. Çünkü maddi açıdan rahatlamış kendine yer edinmiş oldu. Ayrıca zippo markası Amerika adıyla anılmaya başladı.

Zippo günümüzde birçok tasarım farklılığıyla üretilmekte. İsimli zippo çakmak mat çakmak, işlemeli zippo çakmak vb. tarzda sayısızca üretilmektedir. Zippo kullanımında önemli olan bilgilerden birisi de zipponun bakımıdır. Bu bakım arasında, zipponun benzin dolumu, çakmak taşı değişimi ve temizliği gelmektedir. Bunların yapılışı oldukça basittir. Hepsi toplamda 5 dakika sürmektedir. Zipponun temizliği dış kabına yapılmaktadır. Dış kabı temizlerken oldukça hassas şekilde temizlenmelidir. Böylelikle dış kabına zarar vermemiş olursunuz.

D&R Zippo Çakmak

Orijinal zippo çakmak günümüzde birçok yerde satılmaktadır. Bunların satıldığı yerlerden birisi de DR’dır. DR zippo çakmak model çeşitliliği ile hem de uygun fiyatlarıyla birçok orijinal zippo kullanıcısı tarafından tercih edilmektedir.  DR’da yer alan zippolar sipariş üzerine kişiye özel yapılmamaktadır. Seçenekler orada yer alan ürün kadardır. Her modeli temsilen bir kaç zippo yer almaktadır. Yine de birçok kişinin zevkine hitap etmektedir.

DR’da bulunan zippolar genellikle hediye amaçlı tercih edilmektedir. Klasik modelleriyle ortak zevke hitap etme açısından hediye seçiciler kendilerini orada bulmaktadır. Kişiye özel orijinal zippo almak isteyenler için DR’dan zippo almak uygun bir tercih değildir.

Zippo Çakmak Nasıl Doldurulur

Zippo çakmak dolumu oldukça basittir. Öncelikle bir zippo çakmak yakıtı almak gerekir. Zippo çakmak yakıtı nedir diyenler için bu yakıt benzindir. Tabiki zippo görünümlü gazlı çakmak ya da zippo blu ile karıştırılmamalıdır. Ancak klasik zippo yakıtı benzindir. Zippo doldurma işlemi tüm zippo kullanıcılar tarafından rahatlıkla yapılır. Zippo dolumu yapmak için gerekli bilgiler şöyledir:

– Öncelikle zipponun içini dışından çıkarmak gerekir. Bu işlemi zipponun dışını aşağa çekerek yapabilirsiniz.

– Zipponun dışından ayrılan içinin altında bir vida vardır. o vidayı biraz gevşeterek zipponun altında da görünen keçeye benzini dökebilirsiniz. Dökme işlemi çok kısa tutulmalıdır.

– Dökme işlemini bitirdikten sonra bir süre ters şekilde tutmaya devam etmek gerekir. Bu durum zipponun keçesinin benzini içine çekmesini sağlar.

– Zippo tamamen çektikten sonra vida sıkılanmalıdır.

– Son olarak zippo dış kabına geçirilmelidir. Burada iyi oturtmak şarttır.

Bu işlemlerden sonra zipponuz tekrardan kullanımı hazırdır. Bu işlemi genellikle 2 hafta sonra tekrar yapmanızı öneririz. Zippo çakmak sipariş verirken zippo benzini de sipariş verebilirsiniz.

Zippo Çakmak Özellikleri

Orijinal zippo çakmakların birçok özelliği vardır. Zippo uzun kullanımlı bir çakmak türüdür. Zippo kullanıcıları bu çakmakları uzun yıllar benzinlerini doldurarak ve çakmak taşlarını yenileyerek  kullanabilmektedirler. Uzun kullanımının yanında dayanıklı yapıları vardır. Dayanıklı yapıları herhangi bir darbe karşısında zarar görmesini engeller. Bu durum orijinal zippolarda yapılan malzemenin kalitesine göre değişir. Bizler orijinal zippo çakmak siparişlerinde alıcılara en dayanıklı ürünleri önermekteyiz. Zippo çakmak her türlü hava koşuluna uyum sağlayabilmektedir. Askeri amaçlı, doğa sporlarında ya da kamp gibi yerlerde sıkça tercih edilmektedir. Tercih edilmesinin nedeni uzun ömürlü olması, yağışlarda ve rüzgarlarda rahatça kullanılabiliyor olmasından kaynaklı.

Zippo çakmak yandıktan sonra kolay kolay sönmez. Üfleme ya da rüzgar zippo çakmağa etki etmez. Söndürebilmek için çakmağı ya ters çevirmek ya da kapağını kapatmak gerekir. Hava almadığı takdirde yanması mümkün değildir. Zippo çakmak dışı kabı zippoyu farklı kılan özelliklerdendir. Dış kap farklı tasarımlarla satışa sunulmaktadır. Bu da onu diğer çakmaklardan ayırmaktadır.

Zippo çakmağın özelliklerini bilmek için nasıl yapıldığını anlamak gerekir. Bütün orijinal zippo çakmaklar aynı işlemden geçmektedir. Bir zipponun üretilebilmesi için 108 farklı işlem gerekir. Her zippo 22 ayrı parçadan oluşur. Bir parçanın eksik olması demek orijinal zipponun üretilmemesi demektir. Zippo çakmak bilgileri sadece bu işlem ve parçalarla sınırlı değildir. Çok daha meşakkatli bir işleme sahiptir. Farklı kimyasal ürünler, paslanmaz demirler gibi.

Toptan Zippo Çakmak

Orijinal zippo çakmakların tercihi son yıllarda artış göstermektedir. Orijinal zippo çakmaklara alternatif olarak, zippo gazlı çakmak, usb zippo çakmak veya zippo görünümlü çakmaklar çıkmaktadır. Bu çakmaklar tam olarak orijinal zippo çakmak sevenlerin talebini karşılama konusunda yetersiz gelmektedir. Koleksiyoncular ise bu çakmakları da koleksiyonlarına katmaktadır. Zippo kullanımı bu kadar sık şekildeyken zippo siparişleri de sürekli artış göstermektedir. Toptan orijinal zippo çakmak satışları da artık çok sık gerçekleşmiştir. Toptan orijinal zippo seçeneği özellikle işletmeler için ya da koleksiyoncular tarafından verilmektedir. Toptan siparişlerle kargo işlemi daha uyguna gelmektedir. Alınan bütün orijinal zippo çakmaklar için zippo çakmak ömür boyu garanti imkanı vardır. Ancak orijinal zippo çakmaklar kalitesinden kaynaklı olarak teknik servise ihtiyaç duymamaktadır.

Zippo Kibrit Çakmak

Zippo çakmakların birçok çeşidi vardır. Bu çeşit deseni, reng, malzemesi şeklinde olmanın yanı sıra zippo blu gibi farklı bir kullanım şeklinde sahip olan bir başka zippo çakmak olan zippo çakmak kibrit. Zippo kibrit çakmak orijinal zippo çakmaktan çok farklı bir kullanıma sahiptir. Kullanım şekli tıpkı kibrit şeklindedir. Zipponun yan tarafında kibriti sürtmek için bir yapı vardır. Kibrit ise bildiğimiz kibrit değildir. Özel olarak üretilmiş uzun kullanımlı bir kibrittir ve zipponun üzerinde özel bir yeri vardır. Zippo kibrit çakmağın kullanımı için benzin şarttır. Benzini doldurabilmek için ilk işlem, kibrit çakmağın üzerinde yer alan anahtar kısmını açmak. Açtıktan sonra anahtar kısmına zippo benzinini doldurmak gerekir. Ağzına kadar doldurmaya gerek yoktur. Anahtarı taktıktan sonra taşma olasılığı vardır. Anahtarı tekrardan yerine taktıktan sonra çalkalamak gerekir. Daha sonra kibriti bölgesinden çıkararak, yanması için özel alanına sürtülür. Kibrit çakmak bu işlemlerle kullanıma hazır hale gelir.

Kibrit çakmak değişik tasarımıyla ve kullanım şekliyle birçok zippo kullanıcısının beğenisini kazanmıştır. Kibrit çakmağın talebi sürekli artmaktadır. Zippo çakmak benzini fiyatı çok uygun olduğu için benzinin sık kullanılmasından kaynaklı olarak bir sorun yaşanmamaktadır.

İsimli Zippo Çakmak Modelleri

İsimli zippo çakmak sık sık sipariş aldığımız bir zippo çakmak modelidir. Orijinal zippo çakmak modelinin üstüne istenilen her şey yazılabilmektedir. Bu zippo kullanıcısının tercihine ve zevkine bağlıdır. Bizim üzerimize düşen görev isim yazılı zippo çakmağı en iyi şekilde kullanıma sunmaktır. İsimli zippo çakmaklarda kullanıcı bu zipponun yaratıcılığını kendi üstlenmiştir. İsimli zippo çakmaklar genellikle hediyelik isimli zippo çakmak olarak tercih edilmektedir.

İsimli zippo çakmaklarda zipponun orijinal olması çok önemlidir. İsimler zipponun dış kabına yazılmaktadır. Çakma bir zippoda yazılan isim bir süre sonra ilk günkü görünümünü kaybeder. Bu durumun nedeni dış kabında kullanılan malzemenin kalitesiz olmasıdır. Bu durum zipponun orijinal olup olmadığını anlamayan kullanıcı için oldukça üzücüdür. Bizler bu yüzden bütün ürünlerimizi orijinal olarak oluşturmaktayız. Kullanılan maddeler asla kullanıcıya sıkıntı çıkarmayacak niteliktedir. Alıcı zevkine göre yaratacağı çakmağın dış kabının rengini altın ya da gümüş kaplama olmasını kendisi seçmektedir.

Zippo Çakmak Satın Al

Zippo çakmağın satın alınmasının birden fazla nedeni vardır. Zor doğa koşullarında kullanmak için, askeri amaçlı kullanmak için, koleksiyona dahil etmek için şeklinde sıralanabilir. Tüm bunların yanında zippo zarif görünümü ve şık duruşu içinde tercih edilir. Kullanacağı ürünü uzun süre kullanmayı sevenlerde zippo kullanıcıları arasındadır. Bu zippoların çakma olmaması çok önemlidir. Orijinal zippo çakmak satın al seçeneği hep tercih edilmelidir. Çakma zippo kullandığınız takdirde zippo çakmaktan beklentiniz olan, zor hava koşulları ve uzun süreli kullanımdan tatmin olacağınız ölçüde fayda alamazsınız. Orijinal zippolar için güvenilir alışveriş sitemizde hizmetinize hazır halde beklemektedir.

Zippo çakmak satın alacak kişiler zevkli tercihler yaparak el işçiliği gerektirecek ürünler sipariş verebilirler. Bu ürünler yoğun bir emek sonucu ortaya çıkar. Çalışanlarımız bu konuda müşterilerine her zaman en iyi hizmeti sunmaya devam etmektedir. Orijinal zippo satın alacak kişiler, talep edilen her modele sahip olabilmektedirler. Model seçeneklerimiz taleplere göre şekillenip satışa sunulmaktadır.

Zippo Çakmak Ne Kadar

Orijinal zippo çakmakların net bir fiyatı yoktur. Zippo çakmak çeşitleri bu fiyatları belirlemektedir. Sade bir tasarım isteyen kişiler daha ucuza orijinal zippo sahibi olabilecekleri gibi el emeği gerektiren zippolarda ise fiyat artışı yaşanmaktadır. Sade bir tasarıma sahip olan her zippo ucuz değildir. Altın ya da gümüş kaplama yapıldığı takdirde fiyat artışı doğal olarak gerçekleşecektir. Antika zippo çakmak fiyatları en yüksek fiyat aralığına sahip olanlardır. Bunlar genellikle açık artırma ile satılır. Fiyatı orada belirlenmiş olur. Bu ürünlerin alıcıları genel olarak orijinal zippo çakmak koleksiyonu yapan kişilerdir. Antika zippolar genel olarak sahipleri tarafından kullanılmaz. Sergilenmek üzere koleksiyonda yer alır.

Orijinal zippo çakmak fiyat her orijinal zippo kullanmak isteyenler için olabildiğince uygun fiyatlara sahip olarak sitemizde yer almaktadır. Her zippo sever, orijinal, dayanıklı ve şık bir zippoya sahip olmak ister. Bizler müşterilerimize uygun fiyat aralıklarını sunmak için elimizden geleni yapmaktayız.

Resimli Zippo Çakmak

Resimli çakmak zippo seçenekleri arasında çok fazla çeşit vardır. Genel olarak tercih edilenler, Atatürk resimli, kurt resimli, kadın resimli, hayvan resimli, kalp resimli, ağaç resimli ve doğa resimli gibi birçok seçenek söz konusudur. Orijinal zippolarda kaliteli dış kabın üzerine resim işlenmektedir. Bu resim hiçbir zaman yıpranmaz. Çakma zippo çakmaklarda ise bu durum tam tersinedir. Zaten çakma zippo aldığınızı biliyorsanız bu resimlerin ilk günki gibi kalmayacağını biliyorsunuz demektir. Çakma zippo aldığınızı bilmiyorsanız zippoyu kullandıkça resim yıpranacaktır ve dökülmeye başlayacaktır. Bu sizin çakma zippo çakmak aldığınızı göstermektedir. Orijinal resimli zippolarda bu durumun yaşanması söz konusu değildir.

Resimli zippo çakmaklar çok sık kullanılmaktadır. Hali hazırda yer alan resimli zippolar yerine, zippo kullanıcıları kendilerinin belirledikleri resimleri işleterek de resimli zippoya sahip olabilmektedirler. Kişiler resimlerin büyüklüğünü, küçüklüğünü, renk yoğunluğunu ve nasıl bir dış kabın üzerine yaptırmak istediğini seçebilir. Bizler bu konuda müşterilerimizin isteklerini dikkatle dinleyerek ve fikir alışverişi yaparak müşterimizin isteğine göre en iyi zippo çakmağı üretmeye çalışmaktayız.

Ucuz Zippo Çakmak

Ucuz zippo çakmaklar sadece çakma zippolarda var olan bir durum değildir. Ayrıca çakma zippolar da yüksek fiyatlara satılarak orijinal gibi gösterilebilmektedir. Maalesef bu durumda orijinal olup olmadığını anlamak oldukça zordur. Zippo ucuz çakmak seçeneği belirttiğimiz gibi orijinal ürünlerde de vardır. Klasik tasarımlar alarak orijinal ucuz çakmak sahibi olabilirsiniz. Ya da üzerinde sadece sevdiğiniz rengin olduğu herhangi bir resmin ya da işleminin olmadığı zippolar uygun fiyata satılabilmektedir.

Zipposunu kendisi tasarlamak isteyen kişi seçeceği malzemelere göre ve el işçiliğine göre orijinal zipposunun kendisi istedikleri işlemleri yaptırarak belirlemiş olur. Bizler bu konuda müşterilerimize olabildiğince destek olmaktayız.

İsim Yazılı Zippo Çakmak

İsim yazılı orijinal zippo çakmak son zamanlarda oldukça tercih edilmektedir. Bazı zippo kullanıcıları resimli ya da işlemeli zippoları kullanmak istemez. Kişi kendi isteiğine isim yazılı bir zippo tasarlatabilmektedir. İsimi yazdıracağı dış kabın rengini de zevkine göre seçebilmektedir. Dış kabın metal mi, gümüş mü, altın mı ya da mat mı olduğunu kendi zevkine göre tercih edebilir. Bu aşamada her şey zippo kullanıcısının talebine göredir. Bizler bu isteği yerine getirmek için uğraşmaktayız.

İsim yazılı zippo çakmaklar genel olarak hediye amaçlı kullanılmaktadır. Başkasına zippo hediye alınacağı zaman kişiler genel olarak isim yazdırır. Zippo tercihini riske atmak istemez. Kişinin özel bir ilgi alanı varsa bu durum tabiki değişir. Zippo üstüne isim yazdırma sürecinde kişi, bizimle iletişim halinde olmalıdır. Talep ettiği her şeyi açık bir dille anlatmalıdır. Seçtiği rengi, dış kabın yapısını, yazılacak olan yazıyı, yazının büyüklük küçüklüğünü, yazının yerini, yazının hangi renk olduğunu ve hangi şekilde yazacağını belirtmelidir. Bu süreç her iki taraf için de çok önemlidir. Bu işlemler bittikten sonra yapım aşamasına geçilir. Bu aşama da bittikten sonra kargo çok kısa süre içinde sağlam ve korunaklı şekilde elinize ulaşır.

Çakmak Zippo

Zippo çakmaklar artık sık sık kullanım olarak karşımıza çıkmaktadır. Önceden sadece askerler, koleksiyoncular ve doğada vakit geçirenler kullanmaktaydı. Artık bu durum tamamen değişti. Orijinal zippo çakmak kullanıcıları artış gösterdi.

Orijinal zippolar yapıldığı ilk günden bu yana yapılma şekline asla değiştirmemiştir. Yapılış aşamasında hep aynı işlemi kullanmışlardır. Bu durum günümüzdeki zippoların hala ilk zamanlarda yapılan zippoların aynısı şeklinde olmasını sağlamıştır. Zippolar ilk zamanlara göre sadece çeşitlilik kazanmıştır. Örneğin, zippo kibrit ya da zippo blu gibi. Bunlar çalışma prensibi olarak farklılık göstermektedir. Zippo kibrit, kibrit mantığıyla aynı işlemektedir. Zippo blu çakmak ise bütan gazı ile çalışarak farklılık göstermiştir.

Çakmak modelleri zippo kullanıcıları tarafından kendi isteklerine ve zevklerine göre yeniden tasarlatarak artış gösterdi. Zippo modelleri arasında; düz işlemeli modeller, pirinç modeller, renkli modeller, baskılı modeller, kabartmalı modeller, isim yazmalı modeller olarak farklılık göstermektedir. Her zipponun modellerine göre farklı bakım yapılmaktadır. Temel amaç zipponun dış kabına zarar vermemektir. Bazıları bu durumun önüne geçmek için zippo kılıfı kullanmaktadır.

Zipponun dış kabı görsellik açısından önemlidir. Bu yüzden üzerinde çok durulan bir konudur. Zipponu iç aksamı ise zipponun çalışması için bazı bakımlar ister. Zippo çakmak taşı ve fitili değişimi için bazı bilgiler gereklidir. Zippo fitili değişimi için;

– Zipponun dış kabını iç aksamından ayırın.

– İç aksamın altında yer alan vidayı çıkarın.

– Daha sonra altta tarih vs. yazan keçeyi ve çakmak taşlarını çıkarın.

– Cımbız tarzı bir mekanizmayla içindeki pamukları dışarı çekin.

– Daha sonra yeni çakmak fitilini baca kısmından alt kısıma doğru geçirin.

– Fitilin hepsi içeride kalacak şekilde içeriye doğru bükün.

– Sökülen pamuk parçalarını uygun şekilde cımbız yardımıyla yerleştirin.

– yedek çakmak taşlarınızı ve keçeyi yerleştirin.

– Son olarak benzin dolumu yapın ve dış kabını takın.

Zippo çakmak taşı değişimi işlemi ise şöyledir:

– Dış kabı iç aksamdan çıkarın.

– Altta yer alan vidayı sivri bir şeyle çevirerek çıkarın.

– İç aksamı ters çevirerek sökülen yere çakmak taşını koyunuz.

– Vidalı kısmı tekrar sivri bir şey yardımıyla takınız.

– Son olarak dış kabı ile iç aksamı birbirine geçiriniz.

Zipponun düzgün çalışması için bu işlemler şarttır. Zippoya tüm bakımları yaparak olması gereken bir performansı alabilirsiniz.

İsimli Zippo Çakmak

Hediyelik zippo çakmak seçenekleri arasında isim yazılan zippo çakmak yer almaktadır. Bu çakmaklar kişiye özel olarak üretilmektedir. Bu tarz zippo çakmaklara kişi kendi ismini, bir başkasının ismini, tuttuğu bir takımın ismini veya bir söz yazdırabilir.  Bizler müşterinin talebini dikkate alarak istediği zipponun en iyisini yapmak için uğraşmaktayız. Zippo sipariş edecek kişi ismin yazılacağı zipponun rengini, işlemesini, dış kabının yapısını ve modelini dilediği gibi seçebilmektedir. Zippo kullanıcısı herhangi bir yanlış anlamaya yer verilmemesi için tercihlerini ayrıntılı ve açık şekilde anlatmalıdır.

Zippo çakmak kişinin talebine göre özel bir tasarımdır. Bizler bu tasarımı müşterimize en uygun şekilde, zipponun asla zarar görmemesine dikkat ederek müşterinin eline ulaştırmaktadır. Birçok zippo kullanıcısı bu sade ve şık tasarımı olan isimli zippo çakmağı bizden talep etmektedir.

Firmamız orijinal zippo distüribitörüdür. https://www.arkadastobacco.com/urun/zippo-cakmak-cesitleri linki üzerinden modelleri görebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al