İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zippo Çakmak Nasıl Anlaşılır?

Günümüz şartlarında her şeyin sahtesi ortaya çıkmıştır. Tabi ki de zippo çakmağının da sahtesini üreten firmalar bulunmuştur. Bu çakmaklar aslında 2 kategoride incelenir. Benzerleri ve sahteleri olmak üzere bu çakmak türünü incelemeye alabiliriz. Siz de kendinize ya da arkadaşınıza hediye almak için zippoyu tercih ettiyseniz ve Zippo çakmak nasıl anlaşılır? Sorusu ile karşı karşıya kalırsanız yapacağınız işlemler çok basittir.

Benzer çakmağı ayırt etmek de zor görünse de zippo tutkunları için aslında oldukça kolaydır. Çünkü zippo kullanıcıları bu çakmağı ellerine aldıkları zaman bile ayırt edebilirler. Gerçek bir zippoda dış görünüme çok önem verilmiştir. Benzerlerinde de bu dış görünüşe yakın tasarımlar yapılmıştır.

Zipponun Benzer Olduğunu Nasıl Anlarım?

Benzer zippo çakmaklar kesinlikle zippo ismini kullanamazlar. Bunun nedeni ise patent ve tescil durumudur. Yasal olarak bu işlem kesinlikle doğru değildir. Zippo çakmak için orijinal olup olmadığını anlama aşaması çok basittir. Çakmağın en alt kısmında zippo yazısını görüyorsanız gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Zippo çakmak nasıl anlaşılır? Konusunda en zor olanı sahte zippo aşamasıdır. Sahte zippoları ayırt etmek oldukça zordur. Bunun için kullanıcılar hemen isimlerine bakarlar. Sahtelerinde de zippo ismi yazması orijinal olduğu anlamına gelmemektedir. Ayrıca resmi kutuya ve yapıştırıcılara sahip olabilen sahte zippo çeşitleri bile bulunmaktadır. O kadar ilginç olabilir ki tarih olarak kutu üzerindeki tarihleri bile aynı olabilir.

Sahte Zippoyu Nasıl Ayırt Edebilirim?

Siz de iyi bir zippo kullanıcılarından biri iseniz sahte ya da benzer olduğunu hemen anlayabilirsiniz. Bu sebeple sizin için garantili ve orijinal ürünü ayırt etmek hiç de zor olmayacaktır.

İlk olarak ağırlığından anlayabileceğiniz bu işlem kapağından anlamaya kadar gidebilir. Garantili ve orijinal zippo çakmakta kapağındaki menteşe kısmında kesinlikle boşluk yoktur. Ayrıca bu menteşe bağlantısının rengi sahtelerinde farklı olur. Çakmak taşı renginden de ayrıca ayırt edebilirsiniz. Kırmızı renk kullanılan ve ucuz mal edilen çakmak taşları sahte zippolarda kullanılmıştır. İşte artık siz de zippo çakmak nasıl anlaşılır? Sorusunu bu aşamalarla sonlandırmış olacaksınız.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al