İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zippo Çakmak Nasıl Doldurulur?

Zippo kullanmak bir sanat işine benzemektedir. Doldurmak ayrı bir mesele kullanmak ayrı bir meseledir. Doldurmak için gerekli malzemeler sıradan bir benzin olmamalıdır.

Çünkü sıradan benzinlerle en üst seviyede performans yakalayamayabilirsiniz. Şimdi sadece akıllardaZippo çakmak nasıl doldurulur? Sorusu varsa hiç de zorlanacağınız bir sorun değildir. Yapacağınız işlemler yalnızca birkaç adımdan ibaret olacaktır. Bu işlem esnasında dikkatli olmanız önemlidir. Zippo kullanmak için her zaman bir zippo benzinine ihtiyacınız olacaktır. Bu sebeple mutlaka bir zippo benzini satın almanız gerekir. Oldukça uygun fiyata bulunan bu benzini birçok marketten temin edebilirsiniz.

Zippo Çakmağını Nasıl Kullanabilirim?

Öncelikle zippo çakmağınızı kullanabilmeniz için çakmağın içinde benzin olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu kontrol işlemini deneyerek yapabilirsiniz. Eğer çakmağınızdan alev çıkmıyorsa benzininiz yok demektir. Benzini aldığınız zaman rahat bir şekilde dolum yapabilirsiniz. Zippo çakmak nasıl doldurulur? Aşaması çok basit bir sıralama ile gitmektedir. Öncelikle yanınızda olan benzinin kapağını açmanızla başlayacak bu işlem sırası ile şöyledir;

 1. Çakmağınızın kapağını açın ve metal kısmından iç kısmını dışarı çıkarın.
 2. Çıkardığınız kısmın en alt bölümünde keçeye benzer bir sünger olduğunu göreceksiniz. Eğer zipponuzda benzin yoksa bu keçenin kuru olduğunu anlayacaksınız.
 3. Daha önce satın almış olduğunuz benzinin kapağını açtıktan sonra keçeyi ıslatın ve kapağı keçenin üzerinde gezdirin.
 4. Keçede tamamen ıslanmayı gördüğünüz zaman doldurma işlemini tamamlamış olacaksınız.
 5. Yapmanız gereken son aşama çıkardığınız iç kısmı metal alana yerleştirmeniz olacaktır.

Bu aşamalarla artık dolum işlemini de tamamlamış olacaksınız. Kafanızda büyüttüğünüz bu doldurma işlemi kısa ve kolay birkaç aşamadan mevcut olduğunu görünce şaşıracaksınız.

Zippo Çakmağı Çizilir Mi?

Her çakmakta olduğu gibi güvenli görmediğiniz yerlere bu çakmak türünü koymanız durumunda çakmağın çizildiğini görebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey çakmağı parlatmak olacaktır. Peki ya Zippo çakmağı nasıl doldurulur? Aşamasını tamamlarken çizilme yaşarsanız? Bu aşamada da yine parlatma işlemini uygulamanız gerekir. Parlatma işlemi için her zaman garantili firmalara götürmeniz oldukça önemlidir.

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hemen Satın Al