İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zippo Çakmak

Standart çakmak kullanımı yerine daha dayanıklı ve şık bir çakmak kullanmak isteyenlerin tercihleri arasında ilk zippo geliyor. Zippo çakmak en kaliteli çakmak ürünüdür. Üretimi boyunca hiçbir üründe geri iade olmamış ve ömür boyu garanti sağlanmıştır. Rüzgarda sönmeyen ateşi ile bilinen zippo şık ve farklı seçenekleri ile birçok koleksiyon ürünü olarak kullanıyor.

Çelik kasa ile yapılan zippolar aynı zamanda gümüş kaplama seçenekleri ile farklı tasarımlarda bulunuyor. Zippo çakmağın bir diğer özelliğimde benzinli olmasıdır. Standart çakmaklar gazla doldurulurken, zippo çakmaklar sıvı benzinle dolduruluyor.

Zippo Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Zippo üretiminde oldukça iddialı bir çakmak üretir. Orijinal ürünlerde ömür boyu garanti verilir. Zippo çakmak kullanan kişiler sadece benzin doldurur ve çakmak taşı değişimi yapar. Orijinal ürün aldığınız taktirde tek dikkat etmeniz gereken modellerdir. Farklı renk ve tasarımlarıyla oldukça farzla ürün çeşitliliği barındıran zippolar, orijinal ve güvenilir sitelerden alınması önerilir.

Zipponun bozulma gibi bir olasılığı olmadığı gibi bazı durumlarda kapağı açık halde düşen ya da darbe alan çakmaklarda sorunlar olabilir. Zippo çak kapağı açıkken düşerse, kapakta kayma olabilir. Bu nedenle doğru kapanması ve zippo kapağında çıkan ses kaybolabilir. Sadece kapak vidalarını düzelterek eski haline getirebileceğiniz çakmak çelik kasadan üretildiği için herhangi darbelere karşı dayanıklıdır.

Zippo Benzini Nasıl Doldurulur?

Zippo, yanıcı maddesi ile diğer çakmaklardan farklıdır. Çakmak gazı ya da klasik benzin yerine farklı bir yanıcı madde kullanılan zippoda orijinal zippo benzini kullanılmalıdır. Zippo çakmak ürünlerinin sağlıklı ve uzun süre kullanmak istiyorsanız internet ve zippo orijinal satış mağazalarını tercih etmelisiniz.

Zippo çakmağına benzin doldururken en çok dikkat edilmesi gereken konu benzini cildinizle temas ettirmemektir. Sentetik ürünlerin yer aldığı zippo benzininde zararlı ve kimyasal maddeler bulunuyor. Bu nenden dolayı elinize değen zippo benzini bol su ve sabunla yıkamalısınız. Benzin doldururken, zippo içindeki keçeyi çıkartın ve sıvı benzini doldurun. Bazı aralıklarda, zippo keçesini değiştirmelisiniz. Yeni doldurulan bir zippo benzini yaklaşık 1 ay gider. Sık kullanılan zipolarda benzi 1 hafta aralıklarda yenilenir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al