İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zippo Desenli Çakmak

Bir sigara tiryakisinin en önemli aksesuarı hiç şüphesiz çakmaktır. Bazıları büfelerden para üstü bozuk paralarla gün aşırı çakmak alır. Hatta çoğu zaman bu çakmaklar ya kaybolur ya bir arkadaş tarafından yanlışlıkla cebe atılır. Fakat bazı insanlar vardır ki onlar için çakmak gözleri gibi baktıkları bir eşya haline gelmiştir. Bırakın kaybetmeyi, yanlarına almadıkları zaman bile huzursuz olurlar. Adeta aralarında bir bağ oluşur. İşte bu tip kişiler için harika bir alternatif sunan zippo desenli çakmak çeşitleri ile hem bağınızı güçlendirme hem de tarzınızı yansıtma imkanı veriyor.

Tarzına Göre Desenini Belirle

Zippo desenli çakmak ile kendinizi ifade edebilecek bir aksesuar sahibi olabilirsiniz. Osmanlı tuğrası, Atatürk imzası veya tribal desen seçenekleri ile kendinizi nasıl hissediyorsanız ona uygun bir seçenek sizi bekliyor. Hatta bazı yerlere kendi yaptığınız bir deseni çakmağınızın üzerine işletebilmeniz mümkün. Yanınızdan ayırmadığınız bir tamamlayıcı haline gelecek olan çakmağınızla her zaman girdiğiniz her ortamda karakterinizi yansıtma fırsatı yakalayabilirsiniz. En sade hali bile karizmanızı kat kat arttırma özelliğini sahip olan zippo, desenli hali ile şıklığınızı tamamlarken asil duruşunuza da katkı sağlıyor.

Zippo Nasıl Bulundu?

Zippo çakmak rüzgarda yanarken zorlanılan ve iki el yardımı ile yakılabilene Avusturya çakmağının geliştirilmesi sonucu bulunmuştur. George G. Blaisnell tarafından fırtınalı bir havada arkadaşı sigara yakarken zorlandığı anda fikirleri oluşan bu çakmak, İkinci Dünya Savaşı’na katılan askerlerin sigara yakmak için fırtınada bile kullanabilmesi neticesinde popülerlik kazanmıştır. O günlerden günümüze kadar gelen ve hala çalışır durumda olan örnekleri mevcuttur. Bu haliyle ne kadar uzun ömürlü ürünler ürettiğini tüketicilerine somut kanıtlar ile ispat eden şirket sattığı bütün çakmaklara ömür boyu garanti vermektedir. Bu süre kapsamında da ücretsiz olarak bakım ve tamirat seçeneği sunmaktadır.

Zippo çakmak dünya çapında sigara kullanan veya kullanmayan herkesin saygıyla ve beğeniyle karşıladığı bir marka haline gelmiştir. 1940’lı yıllarsa seri üretime geçilmesinden bu yana dünya üzerinde 500 milyon adetten fazla zippo çakmak üretildiği bilinen bir gerçektir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al