Web sitemize hoşgeldiniz.

Zippo Kibrit Çakmak Anahtarlık Şeklinde

Zippo kibrit çakmak anahtarlık şeklinde olan versiyonuyla hem şık bir görünüm sunuyor hem de zippo çakmaktan aradığınız performansı bulmanızı sağlıyor. Hafif yapısı ve cepte kolayca taşınan ergonomisi ile her zaman her yerde rahatça kullanabileceğiniz zippo kibrit çakmak anahtarlık şeklinde olan yapısıyla kaybetme riskinizi de azaltıyor. Genellikle bütün sigara tiryakilerinin ortak sorunu olan çakmak kaybetme problemi de böylelikle ortadan kalkmış oluyor. Bu sayede bulamadığınız çakmaklar için arkadaşlarınızın ceplerinden çıkma umudu ile yaşadığınız ıstırap da tarihe karışmış oluyor.

Zippo Nasıl Bulundu?

1932 yılında fırtınalı bir sonbahar günü iki arkadaş deniz kenarında oturmaktadır. Bir tanesi sigara yakmak için hazırlanır. Sigarasını çıkarıp dudaklarının arasına alır. Cebinden çakmağı çıkarır ve sigarasını yakmaya çalışır. O dönemde oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip olan Avusturya çakmağı hem iki elle birlikte yakılabilmekte hem de rüzgara maruz kaldığında hemen sönmektedir. Dolayısı ile çakmak ile bir mücadele hasıl olur. Bu insanlık dramı görüntüleri yan taraftan sessizce izleyen arkadaşı mücadeleye bir kazanan belirlemek yerine olayı başka bir boyuta taşır ve ben bu çakmağı nasıl rüzgarda da yanar hale getirebilirim diye düşünmeye başlar. 1 yıl süren çalışmanın ardından tarihler 1933 yılını gösterdiğinde çalışmalarının karşılığını almış ve patent için ilgili yerlere başvurusunu yapmıştır.

Zippo çakmak bu meşakkatli yolun sonunda seri üretime başlamış ve bu güne kadar 500 milyonun üzerinde kullanıcı ile buluşmuştur. Rüzgarda yanmasının yanı sıra çok dayanıklı olması ve oldukça şık bir görünüm sağlaması çakmağın bugüne kadar popülerliğini korumasına vesile olmuştur. 70 yıldır modası geçmeyen bir ürün olmasını da bu estetik anlayışına ve dayanıklılığına borçludur. Çünkü zippo markası ürettiği her çakmak için ömür boyu garanti vaat etmektedir. Bu sürede de ücretsiz bakım ve tamirat hizmeti sunmaktadır.

Zippo Adı Nerden Geliyor?

Mucit George G. Blaisnell ürünü için isim arayışının ardından zipper kelimesinin söylenişi çok hoşuna gittiği için türetip zippo kelimesini marka adı olarak seçmiştir. İşte zippo çakmak adını bu şekilde almıştır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: