Web sitemize hoşgeldiniz.

Zippo Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zippo çok eskiden bu yana üretimi yapılan bir çakmak çeşitlidir. Kullanımı açısında oldukça dayanıklı olan üründe herhangi bir deformasyon kolaylıkla yaşanmaz. Zippoda tek dikkat edilmesi gereken konu ise ağzı açık halde yer düşürülmemesidir. Zipponun ağzı açık halde reye düşmesi halinde kapağında kayma ve kapak sesinde bozulmalar olabilir. Zippo kullanırken dikkat edilmesi gerekenler arasında da bakım ve onarımı vardır. Zippo kullanımı açısında zahmetsiz bir üründür. Birçok çakmak çeşidinde olduğu dibi benzi ve çakmak taşı belirli aralıklarda yenilenir.

Zippo Nasıl Parlatılır?

Zippo çeşitleri metal, mat deri ve gümüşten üretilir. Orijinal ürünlerde zippo iç bakımından sonra dışı da parlatılır. Özelikle gümüş ve metal zippolarda herhangi bir iz kalmamasına özen gösterilir ve parlatılır. Zipponu daha şık bir görünüm alması için parlatma malzemeleri seçilirken hangi materyalden yapıldığı bilinmeli. Gümüşten yapılan zipolar için özel gümüş temizleyicilerin kullanabilirsiniz. Pirinç ya da metalden yapılmış zppoları parlatma yönteminde karbonat suyu ve diş macunu öneriliyor. Ancak malzemeleri kullanırken, zipponun dış yüzeyini çizmemeye özen gösterin. Temizleme sırasında herhangi bir fırçadan yarım alabilirsiniz. Zippo kullanırken dikkat edilmesi gerekenler benzin dolumu ve benzin keçe değişimidir. Bazı aralıklarda yapılması gereken keçe değişimi ile zippo içerisine daha çok benzin miktarının girmesi sağlanır.

Zippo Bakımı

Zipponun dış kasasından sonra içi bölümünün bakımı da önemlidir. Zippo kullanırken dikkat edilmesi gerekenler hususlardan bir diğeri de zipponun yanmasını sağlayan fitildir. Zippo fitili zamanla tel halini alır ve değiştirilmesi lazımdır. Zippo fitili, ateşin büyüklüğünü ve boyutunu belirler. Fitilin eskimesi ve yıpranması halinde zipponuz alev almaz. Fitili değiştirmek için benzi doldurma kısmını kullanın. Orijinal zippo ürünlerinin satıldığı ürünler arasından zippo fitili alın ve benzin değişimi sırasında, zippo fitilini değiştiril. Fitil ve benzin değişiminden sonra benzinin akmasını engellemek için pamuk yerleştirilir. Ancak pamuğu fazla bastırmanız halinde çakmak alev almayabilir. Fazla benzini yutan pamuk bir süre sonra yenide değiştirilir. Bu nedenle fitil, benzin ve keçe değişiminde hassa davranın.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: