İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zippo Pipo Çakmak

Tiryakiler için alınabilecek en güzel hediyelerden biri olan zippo pipo çakmak kullanıcısına hem eşsiz bir performans sunuyor hem de kalitesi ile yıllara meydan okuyor. Zippo pipo çakmak kullanan tüketiciler başka bir markanın çakmaklarından bir daha memnun kalmıyor. Çünkü bağımlılık yapıcı bir kalitesi olan ürüne sahip olmanın ayrıcalığını bir kere tattıktan sonra başka bir üründen aynı hazzı alamıyorlar. Bu yönüyle zippo yaklaşık 70 yıldır süregelen macerasında tüm dünya üzerinde en çok tercih edilen olmasının tesadüf olmadığını ispat eder nitelikte bir pespektif ortaya koyuyor.

Kalite Ve Estetik Aynı Mecrada

Günümüzde üreticiler eskisi kadar sağlam ürünler piyasaya sürmüyorlar. Ekonomik ömür denen bir furya sonucunda artık tüketicinin aldığı ürün bozulduğu anda yenişsini almasını istiyorlar. Oysa daha önceleri bir tüketici aldığı ürünü uzun yıllar kullanabilmekteydi. Örneğin bir çamaşır makinesi 30 yıl rahatça iş görebilmekteydi. Oysa şimdi on yılı bile görmeden çöpe gidecek hale geliyor. İşte ekonomik ömür kapsamında kullanım süresi düşük tutulan ürünlerin neden olduğu bu durum neticesinde kullandığı eşyası arıza yapan bir kişi tamirciye değil mağazaya koşuyor çünkü garanti süresi de dolduğu için tamirat için ödeyeceği parayla neredeyse yenisini alabileceğiniz biliyor. Bu hemen hemen her ürün için geçerli.

Bu noktada zippo çakmak bir istisna olarak tüketici karşısına çıkıyor. Sattığı her ürüne ömür boyu garanti vermesi ve bu sürede ücretsiz bakım ve tamirat sunması ne kadar kaliteli olduğunu gözler önüne seriyor. Üstelik canlı ispatları da mevcut yani sadece ürün satmak için yapılan bir reklam stratejisi değil. İkinci Dünya Savaşı’ndan günümüze kadar bozulmadan gelen ve hala çalışan zippolar olması bu iddialarının kanıtı olarak gösterilebilir.

Zippo Ne Demek?

Zippo çakmak adını aynı zamanda mucidi olan George G. Blaisnell tarafından almıştır. Blaisnell kulağa çok hoş geldiğini düşündüğü İtalyanca kökenli bir kelime olan zipper kelimesinden türettiği zippo sözcüğünü marka adı olarak belirlemiştir. Ve o günden bu yana 500 milyon adedin üstünde çakmak üretilmiş ve tüketiciye sunulmuştur.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al